Udělej si mandalu

Autor: Ivana Paukertová <ipaukertova@volny.cz>, Téma: Recepty z planých rostlin, Vydáno dne: 21. 07. 2008

Je léto, všechno kvete a roste, udělete své rodině nebo přátelům jedlou salátovou mandalu!Je to velmi jednoduché: natrháme v zahradě nebo v přírodě jedlé květy a listy a naskládáme je na bílý talíř. Pokud bude mandala bohatá, není ani třeba, aby byl talíř bílý. Mandala může být velmi jednoduchá anebo složitě propracovaná do detailů. Inspiraci můžete najít na Aranya Gardens anebo v galerii na mé stránce.

Mezi jedlé květy patří denivky, lichořeřišnice, měsíček, sedmikrásky, macešky, brutnák, čekanka, libeček, řebříček, růže, divizna, topolovka, slézy. Některé květy jsou mimořádně chutné a můžeme je jíst celé, jako například denivky nebo lichořeřišnice, z jiných před jídlem raději odstraníme zelené části, které bývají tužší a v některých případech mohou být nahořklé. Jako základ můžeme vzít ozdobné listy salátu, špenátu, rokety, lichořeřišnice, měsíčku, řebříčku, pampelišky, jitrocelu, totenu krvavce, bršlice, šťovíku, ptačince žabince, bedrníku, popence, violky vonné a mnoho dalších.

Seznam jedlých květů najdete ve článku Jedlé rostliny, květy na mé stránce. Možná vás překvapí, že jedlých květů je velmi mnoho, v článku mám přes 150 druhů. Na mé stránce je i fotogalerie dalších jedlých rostlin.

Přeji krásné léto, hodně tvůrčí síly a inspirace, skvělý estetický zážitek a dobrou chuť!

mandala 4 mandala 7

Můžete nám poslat fotky svých mandal a podělit se tak s ostatními, dáme je do galerie.

Pokud se vám tento článek líbí, můžete ho přidat tímto tlačítkem do několika seznamů oblíbených článků na internetu a podělit se tak s ostatními: Přidat.eu záložku