"I ženy mají své datum spotřeby!"

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Společnost a vztahy, Vydáno dne: 03. 11. 2008

Na tenhle neuvěřitelný název článku jsem kdesi narazila a vůbec není ojedinělý. Dost mě zaráží, kolik podobných článků se objevuje a co mě šokuje, jsou obvyklé reakce (mužů) v diskuzních fórech. Nejsou to články na žádných duchovních webech, ale prozrazují cosi, co v naší současné společnosti je hodně špatné. Totiž postavení a hodnocení ženy


Budu poněkud polemizovat s článkem na JZ (Být sama sebou). Protože si naopak myslím, že je potřeba ženy povzbuzovat a dávat jim víc sebevědomí, vědomí vlastní hodnoty bez ohledu na vzhled (váhu) a věk. Taky nepovažuji za normální, když se společnost tváří jako děsně civilizovaná a kdoví na jaké výši a při tom se každá čtvrtá žena setkává s nějakou formou domácího nebo jiného násilí. Některé v něm žijí dlouhé roky a jiné ho nepřežijí. Opět téma toho, co si nechám líbit, ztráta vlastní hodnoty.

Být sama sebou je velmi důležité. Chápu, z pohledu muže, navíc poněkud ovlivněného svým momentálním ublížením, to může vypadat jako nabádání k ženské nadřazenosti, ale ani netuší, s čím se denně ženy potkávají. Zvláště pokud nespadají do kategorie "mladá, krásná, úspěšná". V mnoha článcích se dá dočíst, že vlastně muž má "právo" svoji letitou manželku vyměnit za mladší model, přece nebude dál s něčím takovým (ojetým modelem). Nebo si alespoň pořídit milenky, protože ani sex už není co býval. U článků týkajících se starších nebo silnějších žen jsou pokaždé tak nechutné a nenávistné reakce, až se mi dělá mdlo. Prostě pořád ze všech stran je tlak na ženy, aby pochopily, že od určitého věku nebo váhy, prostě nemají šanci pomalu ani na existenci.

Jen nechápu jedno - pokud muži nestárnou a netloustnou (jako my), kdepak se pořád berou ti obyčejní, nudní, tlustí a nevábní týpci všech věkových kategorií, co vidím na ulici a co se mnou jezdí v MHD? Pročpak si tak často stěžují, že je ty krásné modelky přehlíží? Nemají doma zrcadlo? Kde se bere tolik mužské ješitnosti a nadřazenosti?

Copak muži jsou i po letech posteloví přeborníci? Hmmm neříkám, že nejsou, ale kolikpak jich je?
Pravda od určité výše konta jsou další mužské kvality naprosto lhostejné, ale to je jiné téma.

Takže pánové, ženy potřebují být ženami, někdy být jen v čistě ženské společnosti, dodat si povzbuzení a pochvaly a možná se naopak ZNOVU NAUČIT BÝT SAMA SEBOU a nesnažit se marně nacpat do umělých vzorů, které jsou nám pořád předkládány všemi způsoby.

javaho