Meditace - Zanechte starosti

Autor: Převzato <@>, Téma: Sebepoznání, Zdroj: Cesty duší, Vydáno dne: 14. 11. 2008

Veronika

MEDITACE NENÍ ÚSILÍ

Na internetových stránkách Cesty duší jsem našel jednu zajímavou meditaci, kterou si dovoluji vám předložit. Velikou předností této meditace, oproti jiným meditačním technikám, je ten fakt, že zde není žádný konatel, jenž by ji praktikoval a také zde není žádné usilování či zaměřování pozornosti k tomu či onomu. Kdo trochu rozumí meditaci, ví, že právě usilující osoba je právě tou největší překážkou meditace.
Mohl bych k danému tématu napsat mnoho, ale kdo porozumí, ten porozumí, kdo ne, ten bude usilovně praktikovat meditace tak dlouho, dokud se mu nestanou spontánní a přirozené a že to může trvat mnoho let, dokonce mnoho desítek let, je každému jasné.

Nač usilovat o uvolněnost a spontánnost usilováním, když toho mohu dosáhnout velmi jednoduše a přirozeně bez usilování???

vostalpetr 

Meditace – Zanechte starostí

 

Milí světloušové. Přicházím s další malou meditací. Spousta z vás patrně pozná, že na „opouštění od starostí“ je založeno vlastně celé meditování. Ale protože já jsem z rodu laiků a přízemních hnidopichů, zajímalo mě něco jednoduššího než sedět v pozoru a striktně nemyslet na nic. Zde je výsledek  Při meditaci čtěte jen text nepsaný kursivou, to jsou vysvětlivky pro hnidopichy stejného založení, jako jsem já  

Důležitá je hudba. A pozor- nemusí být relaxační, klidná, dokonce ani pomalá. Když si do sluchátek pustíte Prodigy a uvolníte se u toho, tak super…  Lehněte si a dovolte si jakékoli myšlenky… 

(ha, řeklo by se, jakékoli myšlenky, není to opak ke všemu, co jsem si dosud přečetl?) Je, i není. Když si dovolíte jakékoli myšlenky, naladíte se na jeden zásadní vesmírný princip – bezvýhradnou lásku. Samozřejmě, není to ještě TA bezvýhradná láska, největší bigbít, osvícení atd… ale je to ten princip – nebránit se ničemu)

            Během dne jste jistě řešili mnoho situací a leželo na vás mnoho povinností. To je teď minulost. Teď – je jen přítomný okamžik. Dovolte si pustit se všech starostí. Nejde o složitý proces – prostě alespoň jednou zkuste chvilku si starosti NEDĚLAT. Ať přijdou jakékoli, rozdýchejte ten strach, který za nimi vězí a uvolněte celé tělo v rytmu hudby. Můžete si představit, že existuje jen TA hudba, jen vaše mysl naplněná vašimi zamilovanými vibracemi. Vaše tělo se začne automaticky naplňovat světlem a klidem, a světlo začne samo léčit jakoukoli situaci. Neexistuje nic jednoduššího. Žádné afirmace, žádné potlačování sebe sama, jen prodýchejte pocity a navažte na místečko klidu, které v sobě máte od narození, jen jste na něj dočasně zapomněli.

Můžou přijít pocity uvolnění, euforie, pocit, že jste objímáni, pocit pokory a přijímání, relaxace, uznání sebe sama, nebo možná také přijdou pocity jako smutek, provalení dlouho potlačované bolesti (což je mimořádně zdravé, takže to nepotlačujte) a nakonec úleva, smíření a nabrání nové energie. 

            Tato meditace je výhodná v tom, že nezáleží na hloubce problému nebo na příšernosti, kterou pro vás znamená :-) Tento proces „samořešení“ vám pomůže získat nové nápady, naslouchat svému Vyššímu Já a navíc vás navrátí do vašeho přirozeného stavu – stavu absolutního klidu. Když budete tuto meditaci praktikovat častěji, zjistíte, že na principu „když budu v mysli v klidu, všechno se začne urovnávat samo“ funguje celý vesmír. Postoj „dávám Ti vesmíre, tímto najevo, že Ti důvěřuji a tedy můžeš využít svých neomezených možností k tomu, abys mi pomohl“ vyřeší leccos – a vy se navíc nemusíte o nic starat.

Což na tom bude nejspíš to nejnáročnější

 

s láskou Veronika