Dr. Wallach a minerály...

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Zdraví, Vydáno dne: 03. 09. 2009

Nevím, co je špatného na myšlence, že naše zdravotní problémy (a bohužel je má přes údajné pokroky medicíny KAŽDÝ! ) jsou způsobeny nedostatky ve výživě.


Je bohužel pravda a není to jen ze zdrojů p. Walacha, že se na nekvalitní výživu a její složení upozorňuje už cca od 20. let min. stol. Také je bohužel pravda, že současné lékařství odmítá pohlížet na tělo jako na jeden celek (a to nemluvíme o psychice, duši atp. ) a věnuje se specializaci a odstraňování pouze následků a nikoliv příčin nemocí (redukujeme horečku, kašlání, výtoky z nosu místo abychom odstranili příčinu nemoci).

Bohužel je i pravda, že je v zájmu jak výrobců léků tak lékařů lidi neuzdravovat ale jen léčit. Dávno je to pro ně pouze dobrý obchod, o poslání nemůže být řeč. Je bohužel pravda, že máme skvělé přístroje, ale běžného člověka nepotkají! Také je známo, že se několikrát upravily standardy termínu "zdravý člověk" a tedy dostáváme pouze zkreslené informace o tom, co je normální v lidském těle.

Já po zkušenostech se svými dětmi, rodiči, známými i přáteli s našimi lékaři dám rozhodně přednost před současnou slepou a prodejnou medicínou, před Mezinárodní zdravotnickou organizací a jejími skandály, před Úřadem pro kontrolu léčiv a spol. raději snaze doplnit potřebné chybějící minerály a vitamíny....

Dnešní, zcela běžné hrůzy chemoterapie, zdraví poškozující očkování a dopování neúčinnými avšak další problémy způsobujícími léky - to vše vydávané za léčbu a podporované politiky a obchodníky - mě a věřím, že i většinu rozumě uvažujících lidí opravňuje hledat jakékoliv jiné alternativy! Nějaká uznaná nebo neuznaná nominace na Nobelovku mi přijde k smíchu - takových hádek je a bude ještě plno, stačí se znelíbit někomu vlivnému a je z vás skoro zločinec - známe naše politiky a některé podnikatele!

Pochybnosti o obsahu minerálů ve skalách (je snad někdo přesvědčen, že se minerály mezi nás snáší ve formě mlhy?) mi přijdou k smíchu už úplně. Čekal bych seriózní data jako argumenty, ale takto celá reakce autora má úroveň spíše jen špíny. Tím se ale nezastávám bezvýhradně p. Walacha - je možné, že ho opravdu žene také jen vidina peněz, ale alespoň za ně něco nabídne. A jeho poznatky z veterinární praxe jsou pravdivé - řada se jich vyučuje (možná učila, nevím jak je to tam dnes) už na středních zemědělských školách, nemluvě o poznatcích našich dosud žijících hospodářů dědečků a babiček, které toto potvrzují také! Proč se pan autor nerozčiluje nad tím, že koloidní minerály jsou u nás k dostání pouze od jedné dvou firem a žádná se nemusí obtěžovat s uvedením přesnějšího složení svých preparátů? Předpisy a zákony, které toto umožňují dovolují skutečné spekulace s lidským zdravím a jsou mnohem nebezpečnější než nějaký p. Wallach!

Milan N.