Síla a tajemství dělohy

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Duchovno a zdraví, Vydáno dne: 04. 12. 2009

Děloha dokáže plodit a přitahovat do života naše přání. Zároveň je to i filtr, jenž nám může pomoci se všeho starého a nepotřebného zbavit. Jak tedy opustit zraňující myšlenky, nenávist a naopak jak posílit svou ženskost, přitažlivost a štěstí?


Podívejme se na nový život – vše, co je do dělohy zasazeno, roste, vyvíjí se a regeneruje, aby to bylo v ten správný čas vypuštěno do světa. A nyní nemám na mysli jen těhotenství. Děloha je centrum regenerace, tvořivosti, síly a rozhodování. A jen na nás záleží, jak to dokážeme využít!

„Děloha je základ ženství,“ vysvětluje mi na odborné konzultaci terapeutka Dominika Špačková. Na dělohu můžeme pohlížet jako na samostatnou bytost, přičemž nejdůležitější je se do ní umět vycentrovat, uvědomovat si v sobě její sílu, což zpravidla bývá lehčí u žen, které již byly těhotné,“ dodává.

V děloze, podle Dominiky Špačkové, spočítá obroská síla. Zároveň se – manifestováno na mensturaci – dokáže sama zbavovat všeho nepotřebného. „Pokud chcete tedy nechat něco z vašeho života odejít, vložte to právě do dělohy a představujte si, jak to samo odchází z těla pryč,“ vysvětluje Dominika, jak se dá díky tomuto jednoduchému cvičení zbavit negativních emocí, nepotřebných věcí či starých vztahů.

Děloha však umí i opak – umí věci rozhodnout a následně přitáhnout. „ Je to velice přirozený proces. Zkuste něco jednoduchého pro začátek,“ vybízí mě Dominika. „Představte si dvě varianty něčeho, v čem si neumíte vybrat. Vložte je jednotlivě do dělohy a všímejte si pocitů, které z toho máte. Jak se cítíte? Co vnímáte? Kterou z variant cítíte lépe? Je jen otázkou času, kdy si navyknete na jemné signály, na nichž můžete stavět svá šťastná rozhodnutí.

„Když už víte, co chcete,“ pokračuje, „vložte si tam to přání. Přání, po kterém aktuálně toužíte nejvíce a které vás naplňuje! Vložte ho tam jen jednou, leč do nejmenších detailů. Denně si můžete hladit bříško a být si jistá, že až se to plně vyvine, objeví se to i ve vašem životě.“ usmívá se.

Dají se však pomocí dělohy léčit gynekologické problémy či odstranit negativní emoce?

„Jistě, gynekologické problémy se dají léčit touto cestou a já jsem toho byla mnohokrát svědkem. Většinou je zapotřebí najít právě onen pocit, co nemoc vyrábí, prožít si ho a s láskou opustit.“ Jak již bylo řečeno, na opuštění starých nepotřebných věcí může děloha rovněž sloužit jako filtr.

„A ohledně špatných pocitů,“ dodává léčitelka, „víte, jak se zbavit nenávisti? Znám úžasné cvičení. Jde o to si danou osobu či věc k níž cítím vztek či nenávist představit jako malé miminko, které žije v našem těle pod srdcem. V tomto případě není možné, abyste k vlastnímu plodu cítila něco jiného než lásku...“ uzavírá naše setkání Dominika Špačková.

Vlastně je naprosto přirozené, že děloha je tu pro to, aby dávala život něčemu novému, co zplodíme s láskou. A s láskou si tak můžeme zplodit nejen pozitivní vztah k sobě samé (což je základ šťastného bytí), ale především život v harmonii, v souladu s přírodou i s vlastním tělem.

 
Tento článek byl zpracován na základě konzultace s terapeutkou Dominikou Špačkovou.
www.vedomezenstvi.cz
 
Lucie Kunešová