Ještě pár údajů k "prasečí" chřipce

Autor: JiHo <jiho@jitrnizeme.cz>, Téma: Zdraví, Zdroj: z Internetu, Vydáno dne: 11. 12. 2009

Je opravdu čas položit si otázku, co je za hysterickou mediální kampaní okolo tak zvané prasečí chřipky. Vrchní inspektor polského Národního ústavu pro zdraví a hygienu Bondar mimo jiné uvedl: "V této souvislosti se musím zmínit také o čestném a sociálním zpravodajství našich (tedy polských) médií, která na rozdíl od zahraničního tisku dělají všechno jiné, než že by vyvolávala paniku. Virus nové chřipky je sice dominantní, ale podstatně méně nebezpečný než dosud známé viry, včetně virů vyolávajících sezónní chřipku." Dokonce i český server Novinky.cz přinesl zprávu nazvanou Prasečí chřipka je méně nebezpečná, než se svět obával. Německo chce odprodat přebytečné vakcíny jiným zemím, například Ukrajine, agentury také informovaly o tom, že spolková země Brémy chce stornovat dosud nevyřízenou objednávku vakcín. V Brémách se nechala naočkovat pouhá 4 % obyvatel...


Zajímavá je i chronologie událostí ve světě:

28.08.2008 si firma Baxter registruje u amerického patentového úřadu pod číslem US2009/0060950 A1 patent na několik vakcín, mezi nimi i na vakcínu proti prasečí chřipce

27.02.2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter

18.03.2009 jsou hlášena první onemocnění prasečí chřipkou ve třech oblastech Mexika a u sedmi občanů USA

25.04.2009 obviňuje rakouská novinářka Jane Burgemeister WHO z masové vraždy, obviňuje také firmu Baxter z předchozího selhání s ptačí chřipkou

30.04.2009 zveřejňuje konzervativní EU portál přehled konspiračních teorií od Michala Semína

03.05.2009 schválila odstupující Topolánkova vláda nákup 12 milionů vakcín od firmy Baxter

05.05.2009 informuje MF Dnes, že virus začal být doručován firmám ke zkoumání, Baxter má prý náskok díky "lepší technologii"

07.05.2009 sdělil odborný zdravotnický server Medical Tribune,že kanadští vědci přečetli genom viru mexické prasečí chřipky

13.05.2009 se ředitelka české kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhne přímé odpovědi na to, proč WHO vůbec spolupracuje s firmou Baxter po výše zmíněném skandálu

11.06.2009 vyhlašuje WHO pandemii, poprvé po 40 letech.

16.07.2009 zpravodajský server Aktuálně zveřejní varovnou zprávu, že na podzim bude v ČR dva miliony nakažených prasečí chřipkou

17.07.2009 tiskové agentury oznamují, že výroba vakcíny v závodě firmy Baxter v Bohumili u Kolína jede na plné pecky...!!!
 

Chronologie výskytu takzvané prasečí chřipky v České republice podle údajů ČTK:

25. května - První případ v ČR - chřipkou A(H1N1) onemocněl pilot Českých aerolinií, který přiletěl z New Yorku.

4. června - Druhý případ - pozitivně testovaná žena přicestovala do Česka z Arizony 27. května.

10. června - Další dva nakažení - muž a žena z Prahy - přicestovali z USA.

1. července 2009 - Desátý případ - muž, který se 29. června vrátil z Japonska.

10. července - Dvacet případů onemocnění - 15 infikovaných lidí se vrátilo z USA, dva pocítili obtíže po příletu z Japonska. Ze zbývajících tří před potvrzením nákazy jeden pobýval v Thajsku, další v Británii a jeden v Nizozemsku.

15. července - První případ nákazy v tuzemsku - infikovaná žena byla v kontaktu s cizinci, kteří přijeli z USA a Británie.

31. července - Počet nakažených překročil 100 - celkem 104 případů.

6. srpna - Přibylo 27 nových případů - dosud největší jednorázový přírůstek nemocných; celkem 162 případů.

13. srpna - Počet nakažených překročil hranici dvou stovek případů - hlášeno je 201 nákaz.

21. srpna - Vláda rozhodla, že ČR nakoupí milion dávek vakcíny proti prasečí chřipce. Vakcíny vystačí pro půl milionu lidí, stát chce nechat očkovat především zdravotníky.

30. září - Na jednání zástupců krajů s ministerstvem zdravotnictví bylo rozhodnuto, že očkování začne na počátku listopadu.

8. října - Počet hlášených případů prasečí chřipky v ČR už překročil tři stovky, do tohoto dne Národní referenční laboratoř potvrdila 302 nákaz.

20. října - Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková informovala, že vakcínu budou moci dostat i další lidé, se kterými původní plány nepočítaly. Rozšíří se skupina očkovaných chronicky nemocných i lidí důležitých pro fungování státu.

22. října - První obětí prasečí chřipky v ČR se v Karlovarské krajské nemocnici stala jedenatřicetiletá žena, která však měla vážné srdeční problémy.

27. října - U osmi studentů a dvou zaměstnanců gymnázia v Českých Budějovicích potvrdily testy prasečí chřipku. Později se objevila chřipka u dalších lidí - celkem bylo nakaženo 16 lidí ze školy a jejího okolí. Nakazili se během cesty do Bavorska.

5. listopadu - V ČR bylo hlášeno dalších 43 případů prasečí chřipky. Celkem se k tomuto datu evidovalo téměř 400 případů.

11. listopadu - Podle MZ očkování proti prasečí chřipce nezačne dřív než na konci listopadu, kdy teprve dorazí vakcína .

12. listopadu - Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady zemřel pacient, který se léčil s leukémií a měl prasečí chřipku, ta ale podle lékařů nebyla prvotní příčinou úmrtí.

- Kvůli prasečí chřipce bylo uzavřeno několik škol, a to v Karlovarském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

13. listopadu - V ostravské fakultní nemocnici zemřel na následky prasečí chřipky muž středního věku, jehož stav zkomplikoval zápal plic. 
 

Zajímavý článek o "objektivitě" českých medií přinesl blog Prasečí chřipka

Žonglování s čísly

Sobota v 12:02 | Radomil Hradil

Sledujeme-li oficiální zprávy o vývoji tzv. pandemie prasečí chřipky, jsme svědky pozoruhodného žonglování s čísly, tedy s počty mrtvých, nakažených, resp. nemocných, a také s počty osob poškozených očkováním. A to nejen u nás.

Už několikrát jsme uváděli, že počty lidí, kteří zemřeli v souvislosti s nákazou virem prasečí chřipky, jsou vcelku mizivé ve srovnání s počty lidí, kteří každoročně zemřou na běžnou chřipku - u nás 2000-2500 osob během 4 měsíců chřipkové vlny, tj. 16-20 osob denně(!).

V ČR je ke 3.12. evidováno 22 úmrtí v souvislosti s nákazou virem H1N1. Když se podíváte na diagnózu těchto lidí (http://pandemie.mzcr.cz), dočtete se: leukémie, myelom, transplantace ledviny atd. V některých případech obezita, přičemž tito lidé trpěli tzv. monstrózní obezitou, která ohrožuje funkce oběhových orgánů atd.

Na druhou stranu neustále probleskují zprávy z různých zemí o závažných onemocněních, záchvatech, potratech a úmrtích po očkování Pandemrixem a podobnými vakcínami. Oficiální místa vždy okamžitě přispěchají s prohlášením, že nelze prokázat příčinnou souvislost mezi vakcínou a smrtí. - Jenže ono nejde koneckonců prokázat ani příčinnou souvislost mezi virem H1N1 a smrtí. Nikdo se neobtěžuje, aby prokázal, že lidé skutečně zemřeli na vir prasečí chřipky, ale zato si oficiální místa dávají velkou práci s tím, aby prokázala, že lidé neumírají na vakcínu, ale pouze po její aplikaci - aniž by mezi tím prý byla jiná než časová souvislost. A novináři na tuto průhlednou lest přistupují a šíří tato nepravdivá čísla dál. Proč jen, proč?

A pak tu máme ta hausnumera o počtech nakažených. Třebaže se jich prokázaly řádově stovky, pořád dokola čtete o statisících. Jenže to je pouhá statistická fikce! Fígl a podvod, jak nás vystrašit a jak legálně zavést opatření k povinnému očkování určitých skupin obyvatelstva a k omezení občanských práv a svobod.

Nespokojte se proto prosím s informacemi, které vám ministerstvo a hlavní hygienik podávají. Žádejte upřesnění:

- kolik se prokázalo případů nakažení virem H1N1 (jen prosím žádné fiktivní odhady)?

- v kolika případech úmrtí nakažených osob se prokázalo zapříčinění tímto virem?

- jaký je reálný průběh prasečí chřipky?

- kolik lidí mělo po aplikaci tzv. vakcíny zdravotní potíže?

- jak konkrétně jste prokázali, že tyto potíže nebyly zapříčiněny vakcínou?

Nenechávejte se prosím opíjet rohlíky!


Dovětek 10. 12.:

Dns jsme se ve zprávách mohli dočíst, že "podle údajů Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve Stockholmu si nemoc (tj. prasečí chřipka) dosud ve světě vyžádala zhruba 10.400 obětí. Jen v Evropě na ni zemřelo kolem 1150 lidí." Samozřejmě se nedozvíme, kolik lidí ve světě a v Evropě ročně umírá na sezónní chřipku, ale troufám si tvrdit, že ta číal budou podstatně vyšší.

V článku se ovšem dozvídáme, že zatímco některé země, jako např. ČR, vykazují všechny mrtvé, u nichž se prokázala přítomnost viru H1N1, i když ti lidé zemřeli ve skutečnosti na něco jiného, v jiných zemích se počítají jen ti, kde je onemocnění tímto virem považováno za příčinu nemoci. Zatímco u nás tedy vykazujeme 34 mrtvých (a člověk se nemůže zbavit dojmu, že úřady i novináři se jen třesou na každého dalšího mrtvého, kterého by mohly připsat navrub prasečí chřipce), je v Rakousku a na Slovensku (které sousedí s Ukrajinou!) evidováno jen po třech zemřelých...

(Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz)


Příznačné je, že novináři Vám čísla nemocných běžnou chřipkou řeknou jen neradi, protože vedle toho vypadá ta prasečí dosti nicotně. Když ale zapátráte, můžete (v odpovědi lékaře na přímý dotaz čtenáře) najít tyto údaje: "Z evropských statistik vyplývá, že chřipkou ročně onemocní 25 až 50 milionů obyvatel Evropské unie, zemře na ni podle závažnosti epidemie 40.000 až 220.000 lidí. Čísla z celosvětových dlouhodobých statistik ukazují, že virem chřipky se každoročně nakazí asi 5 až 20 % populace. Umře 250 až 500 tisíc lidí."

(Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz)

 
Zajímavé čtení je také na stránkách Fakta o zdraví.

 

Na závěr nezbývá, než si položit starou známou otázku: Kdo z toho má prospěch?