Zákaz propagace GMO-free potravin v USA

Autor: Převzato <@>, Téma: Společnost a vztahy, Zdroj: DemocracyNow, Vydáno dne: 26. 09. 2010

Americký úřad zakazuje propagovat potravinářské výrobky jako GMO-free.Americký úřad, který má na starosti kvalitu potravin a léčiv (FDA), prosazuje vůči výrobcům potravin striktní politiku zákazu oznamovat, že jejich výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny.

Reklama zdůrazňující, že výrobek neobsahuje geneticky modifikované suroviny, podobně jako reklama, která prohlašuje výrobek za vyhovující postupům organického zemědělství, vytváří podle současných předpisů ve Spojených státech nekalou soutěž vůči výrobcům potravin, kteří používají geneticky modifikované plodiny.

Americká vládní politika se drží principu, že výrobci potravin by neměly mít povinnost odhalit, zda jejich výrobky obsahují geneticky modifikované suroviny. Společnosti, které nabízejí geneticky nemodifikované (GMO-free) potraviny potom tímto ohrožují jejich právo na diskrétnost.

Podle deníku Washington Post poslala FDA „vlnu vynucovacích dopisů“ společnostem, které propagují na svých etiketách GMO-free výrobky. Přední kritik současné politiky, kongresman Dennis Kucinich, prohlásil: „Toto ve mně vyvolává pochybnosti o tom, čí zájmy FDA hájí. Zcela jasně ochraňují průmysl a ne veřejnost.“

DemocracyNow
20/9/2010