Pozvání přátelům přírodních zahrad

Autor: Pozvánka <@>, Téma: O pěstování, Zdroj: www.veronica.cz, Vydáno dne: 09. 12. 2010

Milí přátelé přírodních zahrad,
rádi bychom vás za Ekologický Institut Veronica pozvali na několik akcí, které souvisí s přírodním zahradničením. V rámci projektu Přírodní zahrady bez hranic u nás lidem odborně radíme o zahradách i na zahradách, půjčujeme i prodáváme zajímavou literaturu, certifikujeme zahrady jako přírodní, pořádáme besedy a semináře.


·         Setkání přátel přírodních zahrad. každé druhé úterý v měsíci, Dům ochránců přírody, Panská 9, Brno

Besedy o tom, co vás na zahradě zajímá. 14. prosince přednáší Helena Vlašínová o netradičních druzích zeleniny, 11. 1. Čestmír Holuša o budování přírodních jezírek.

·         Beseda v Moravské galerii. 19. ledna, 17 hod., Brno

Pro začátečníky v přírodním zahradničení – co je to přírodní zahrada a jaká kritéria by měla naplňovat, proč je dobré spolupracovat s přírodou. Doprovodná akce při příležitosti výstavy A nezapomeňte na květiny.

·         Tradiční divadelní večer Veronicy. 25. 2. 2011, Husa na provázku, Brno

Vtipné autorské představení Jeňýček, Mařenka a ekostařenka aneb Pohádka o permakulturní chaloupce. Na podkladě klasického pohádkového příběhu se diváci dozví o permakuturních principech, které vytváří trvale udržitelný systém budování lidských sídel, zahrad, farem a krajiny. Po představení raut a cimbálová muzika

Zve vás také Přírodní zahrada U smrku v Brně-Králově poli, a to na vánoční zahradní oslavu v neděli 19. prosince v 15 hod., s rozvěcováním cesty ke slaměnému betlému, koncertem ZUŠ Universum a prodejem perníčků i jedliček v květináči. Více na www.prirodnizahrada.wz.cz

V Ekologické poradně Veronica na Panské 9 máme nyní v prodeji několik tématických knih o přírodních zahradách, od malé brožurky Biozahrada po velkou výpravnou knihu Ekozahrady Nabídku právě rozšiřujeme o nově vyšlou knihu Zahrada k nakousnutí – Permakultura podle Seppa Holzera. Koupíte u nás i vánoční jedličky v květináči, kalendáře s vtipnými poznámkami a kresbami ze života naší flóry a fauny nebo výrobky z chráněných dílen. Více o našich akcích i obchůdku na www.veronica.cz.

Přeji vám pěkný den a klidnou předvánoční atmosféru

 

Veronika Fišerová

ekologická poradkyně
ekozemědělství a přírodní zahrady

Ekologický institut Veronica
Panská 9, 602 00 Brno
veronika.fiserova@veronica.cz
tel. 775381675