Co potřebujeme a hlavně koho

Autor: Šaman <jozka.maca@seznam.cz>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 05. 08. 2012

Tolik se toho namluvilo, jak jsme neschopní, že nás musí zastupovat jiní, schopný nebo schopnější než jsme my sami. Je to pravda???


Znáte ty americké filmy, kde prezident spojených států na palubě letadla letí do krytu, kde se sejde s vládou a generály a přežije případnou válku. Jak na to musí být Američané hrdí, že mají takový systém.  A mají?  Takový systém máme přece i my. Vládní kryty, vládní nemocnice a nebo oddělení v nemocnicích pro VIP pacienty.

Vtip je v tom, komu budou vládnout, když my tu nebudeme. Jsme tak skutečně neschopní,  že potřebujeme nadtřídu nadlidí, kteří jako jediní mají monopol na pravdu a rozhodování. Lidí, kteří jsou nad zákonem, lidí, kteří můžou vše a jsou nepostižitelní. Kecám?? A co imunita našich poslanců. Doživotní imunita. Naši předkové měli jen  starostu ale on žádnou imunitu nepotřeboval. Asi by ho naši dědové hnali, kdyby chtěl být něco víc než oni. Tak proč jim to trpíme my.

Tvrdí a přesvědčili mnohé z nás, že jen ruka trhu rozhoduje….o  tom, kdo smí a kdo nesmí krást.O tom kdo je bezohlednější a nebojí se vraždit a tím získat moc. O tom, kdo nemá svědomí a jde do politiky. Ano nepotřebuji být starý a nebo mít sloní paměť abych našel mnoho faktů, která to potvrzují. Viz prohlášení našeho pana prezidenta (nebudu citovat přesně , nemám sloní paměť), že když někdo tvrdí, že neplnili co slíbili po revoluci nemá pravdu. Oni měli zajistit, aby se nevrátili komunisti a to splnili. Tak nějak to řekl. Už ani nepočítá s tím, že máme ještě zbytky rozumu. Copak ožebračení národa a rozkrádání majetku státu které probíhá dodnes (viz restituce církevního majetku- ještě je stále co tunelovat) ospravedlňuje politiku nenávratu komunistů k moci. Copak si myslí, že jsem aspon já zapomněl, že pan Kožený byl častým hostem tehdy předsedy vlády a v privatizaci byl namnoze jeho poradcem. Aspon to psali tehdejší noviny. Copak  obyčejní lidé, my občané tohoto státu jsme chtěli někdy nějakou válku a nebo odtržení od Slovenska. A jak takovýto občan který schvaluje praktiky politiků dneška a sám nedokázal vysvětlit původ peněz které měl a dodnes má při stavbě domu u jezera či to nebyl střet zájmů když jeho manželka byla v předsednictvu asi 6 firem a konsorcií a on byl vrcholným politikem. Samozřejmě že ( a věřím tomu) to byli čestné funkce a nebrala za to žádný plat či odměnu. Za kumunistů když byl někdo veřejně činný, tak se bál, aby jeho manželka dělala vedoucí samoobsluhy, kam se sama dopracovala, aby si lidé nemysleli, že ji tam dosadil protekcí. To připomínám pro mladé, jak to chodilo. ANO TAKOVÍ LIDÉ SE NAMAJÍ NESMĚJÍ VRÁTIT, myslím tím komunisty. Neagituji za ně, jen srovnávám.

Jak takový morální člověk, jak sám rád vystupuje, nám může mluvit o morálce. Omlouvám se, je nejvyšší a proto jsem si ho v nadsázce vybral za vzor. Ale platí to o všech politicích bez rozdílu. Nebo máme nějakýho poslance bez imunity, nebo chudýho (je tam asi 10 poslanců. Kteří svůj plat posílají na charitu), nebo máme tak čestný poslance, kteří nedají na nátlak a nepřijmou špatný zákon. Nevzpomínám si, že by od revoluce vyšel zákon, který by dodatečně nemusel být nevelizován nebo upravován dodatky.

Vrátím se k americkému prezidentovi. Vyhrává podle našeho prezidenta ruka trhu. Vyhrává ten, který má nejvíce peněz od sponzorů. A pak klidně jde znovuobhajovat a jde do druhého volebního období. PROČ MU STEJNÍ SPONZOŘI DÁVAJÍ STEJNÉ PENÍZE. Protože hájil jejich, JEJICH,, ZÁJMY“ a né naše, obyčejných lidí, zájmy lobistů, osobní zájmy…tak nějak mi to připomíná i situaci v jedné malé středoevropské zemí. A VĚŘÍME RUCE TRHU, KTERÁ OVLÁDÁ SDĚLOVACÍ PROSTŘEDKY A KTERÁ NÁS PŘESVĚDČUJE, ŽE NENÍ NIKDO, KDO JE TAK SCHOPNÝ ABY HO NAHRADIL. Tak schopnýho bychom určitě našli a nebylo by jich málo. Stačí touha po moci.

JAK DLOUHO BUDEME OVCE.

To oni potřebují špióny,s  povolení zabíjet bez soudu a kohokoliv, copak obyčejný člověk chce válku, copak obyčejný člověk může za krizi, růst cen, zničené životní prostředí, nepitnou vodu…a doplň si sám. Tak proč to trpíme?????