Odkud přichází strach …?

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 11. 02. 2013

     My lidé se bojíme všeho možného. Dokonce víc, než zvířata. Nebo znáte snad nějakého ježka, který by měl například strach z výšek? Už jste někdy potkali žirafu se strachem z osamělosti? A pokud vím, ani strach ze stáří není to, co by naše králíky nějak zvlášť děsilo a budilo ze spaní… 


      Někde jsem četl, že existuje až 250 různých strachů, které nás lidi trápí a většinou ani nemají žádné rozumné vysvětlení. Některé strachy znáte jako lehké, kdy cítíme jen takové lehké chvění nebo pocity tíhy v břiše. Ty většinou za chvíli to přejdou. Ty větší nás pak dokáží úplně destabilizovat a ochromit. A o těch si dnes něco řekneme. Jsou strachy, které nemají reálný základ z našich zkušeností v životě tady a teď, a tak si jejich původ také neumíme nijak logicky vysvětlit. Současná lékařská věda to sice  neučí, ale já s Magali jsme zjistili, že  tyto strachy vycházejí z našich prožitků a zkušeností z minulých životů.

      Toto naše poznání jsme si léty praxe úspěšně ověřili  sami na sobě a odstranění našich strachů a také při práci s našimi klienty. Samozřejmě, jako vždy, nikomu nic nevnucujeme…

 Například moje dcera se bojí žraloků. Nikdy v životě živého žraloka neviděla, a přesto z nich má obrovskou hrůzu. Věřte, že i kdyby plavala v kaluži, tak se panicky vždycky dívá pod vodu, jestli náhodou za prvním kamínkem nečíhá žralok, aby ji sežral. Zvláštní, že? Kde se ten strach z neznámého tvora u malé holčičky vzal? A proč jej tak panicky prožívá? Ale podobné příběhy zná určitě většina z vás… Pokud věříme v minulé životy, pak je vysvětlení prosté. Jednoduše se někde v některém z minulých životů se žralokem setkala a jak to tak vypadá, zřejmě to nebyla ona, kdo z tohoto souboje vyšel jako vítěz. No a naše duše tak získala o jednu zkušenost navíc. Pozor, ve vodě je něco, co kouše a zabíjí, tak buď už navždy ve střehu. A protože tato zkušenost byla bolestnější než ty ostatní, zůstala v paměti jako poznámka s vykřičníkem!!! Pozor, žralok !!!

     Podobný případ znám i ze svého života. Od narození jsem se bál vody jak slepice polívky. Tak jsem se plavat  naučil, a to s velkými obtížemi a neustálou hrůzou, že se utopím v každé kaluži, až v 18 letech. I přesto jsem se vždy pohyboval při kraji bazénu a v moři tak do 15 m od břehu. Dál byste mě nedostali ani za zlaté prase. I když jsem byl velmi blízko břehu, vždy jsem měl pocit, že cítím bublinky v nose a že mám nos plný vody. Pokaždé, když jsem plaval, měl jsem obrovské nutkání se dívat ke dnu a pocit, který mě ke dnu neustále něco táhne, že tam prostě patřím a že se utopím. Jen s vypětím všech sil jsem plaval dál a bránil se té touze podívat se dolů a jít ke dnu, všechno vzdát a utopit se. Zvláštní příběh, že?? No a jak to dopadlo?

      V době, kdy jsem ještě neviděl minulé životy, mi jedna paní řekla, že jsem kdysi dávno byl kapitánem na velké zámořské lodi, která se, bohužel, potopila. Jako tehdy každý správný kapitán jsem i já tehdy prý šel ke dnu i se svou lodí. Má duše si tento ne příliš humorný zážitek samozřejmě zase pamatovala. Můj rozum v tomto životě ovšem ne, a tak jsem si do té doby svůj strach z vody a utopení nikdy neuměl vysvětlit. Hrůza a strach  mě stále doprovázely, až do tohoto vysvětlení. Poté jsem následně udělal vše, co bylo potřeba k vymazání tohoto strachu  a na vše zapomněl.

     Asi za půl roku jsme odjeli s rodinou k moři. Bylo krásně a já si šel zaplavat. Sám. Po nějaké době, co jsem byl ve vodě, jsem si ke svému velkému zděšení uvědomil, že  plavu v moři, ale sám a 100m od břehu!!!  To pro mě byl naprostý šok. Můj mozek na mě řval, že se utopím, že mám mít strach, protože jsem nikdy tak daleko nebyl. A mě se strašně moc chtělo začít křičet o pomoc. Zároveň jsem si uvědomil, že než by ke mně někdo doplaval, bylo by dávno po mě. A aby ten prvotní zmatek byl ještě větší, začal jsem mít úplně nový pocit. Cítil jsem, že mnou začíná procházet něco naprosto nového, do té doby úplně neznámého.  Klid, naprostý klid... ¨Zklidnil jsem se protože jsem cítil , že jsem ho plný. Cítil jsem, jak mě ve vodé už nic nestahuje dolů, ale naopak nadnáší. S touto novou energií jsem se rozhlédl kolem sebe a zjistil jsem, že jsem opravdu sám uprostřed moře, jenže tentokrát poprvé už bez paniky, bez strachu … Ale v tom znovu začal pracovat můj rozum a jsem si uvědomil : no jo, ale já se přece bojím podívat dolů. A ke břehu, tak daleko, nedokážu doplavat bez toho, aniž bych se podíval dolů do vody. Takže mě to zase stáhne ke dnu a já se utopím… Přes tyto děsivé myšlenky, sám uprostřed moře, mě zase začal ovládat ten zvláštní klid zevnitř. Jen díky němu jsem v sobě našel tu zvláštní a úplně novou odvahu. Napadlo mé, že když už jsem doplaval až sem a nic se nestalo, tak že to risknu i dál a … podívám se dolů. Já to prostě musím zkusit Já to prostě musím zkusit. S pocitem nasazení vlastního života a s tím, že na pláži zanechávám ženu a čtyři děti jsem se podíval dolů.

      Věřte nebo ne, ono se nic nestalo, vůbec nic. To je divný, prolítlo mi hlavou, tak to zkusím znovu. Podíval jsem se pod hladinu až ke dnu ještě několikrát.. a vždy s menším a menším strachem. Jak jsem stále plaval na místě, tak jsem se potom rozhlédl kolem sebe. Díval jsem se po té obrovské modré  ploše a najednou mi přišel ten zvláštní a nezapomenutelný pocit. Já patřím na hladinu. Už navždy!!!  Kdo něco takového nezažil, neumí si představit tu obrovskou povznášející radost a obrovský pocit vítězství. Sám nad sebou a nad svým osudem. Dodnes když si na to vzpomenu, derou se mi slzy do očí. Stále jsem tehdy plaval na místě  a užíval si ten pocit radosti z toho, že jsem překonal sám sebe a že už smím to, co jsem do té doby nikdy nesměl. Uběhlo už mnoho let a já klidně plavu i ve vlnách, můj pocit strachu z utopení a  o můj život je prostě pryč. UŽ NAVŽDY !!!

      Přeji i vám, ať prožijete co nejvíce takových vítězství sami nad sebou. A pokud vám naše přednášky a terapie k těmto vítězstvím mohou jakkoliv pomoci, pak budeme i s Magali šťastní, protože i vašimi úspěchy  náš život a práce  nabývají na významu. Těšíme se na setkání …

                                                            a hezký den všem přejí  Milo Mahdall a Libuše Magali

 

Přednáška Jak se zbavit strachů se koná na 36. mezinárodním festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v Praze, v neděli 24.2.2013 v  učebně B od 14.00 hod (bližší informace http://www.ezotera.cz/ano, e- mail: ano@ezotera.cz , telefon 608 377 573)