Jak přežít Dobu jedovou?

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 10. 05. 2013

V knížce Doba jedová jsme chtěli s prof. Patočkou ukázat na některých příkladech, jak mnohdy naše zdraví ohrožuje to, o čem si myslíme, že nám prospívá. Nesmírný zájem čtenářů nás přiměl pokračovat v další knížce Doba jedová 2. Široce diskutovanou problematikou očkování se zabývá knížka Varovné signály očkování. Avšak nestačí jenom vědět, co nám škodí, měli bychom vědět, jaké jsou alternativy a zda existují způsoby, jak se těmto škodlivinám bránit.

Je naše doba skutečně a doslovně jedová?

To je nejčastější otázka, kterou na našich besedách a přednáškách dostáváme. Za poslední století lidé vyrobili 25 milionů nových látek, a jestli jde o jedy nebo ne, to záleží většinou na množství, které se nám dostane do těla, a jak dlouho v něm působí. Při prvním kontaktu nás taková látka zpravidla nezabije. Lidské tělo je vybaveno spoustou obranných mechanismů i schopností jedy vylučovat. A pokud máme zdravé ledviny, játra a nejsme v kritickém životním stadiu či situaci, přežijeme a ničeho zvláštního si třeba ani nevšimneme. Zatím.

Podle historické definice řeckého lékaře Hippokrata se jedem může stát každá látka, avšak záleží na jejím množství.


Nebezpečný koktejlový efekt

Fenoménem současné doby je tzv. koktejlový efekt. Člověk přijímá v potravinách, nápojích, ve vzduchu i v lécích tolik nejrůznějších chemických látek, že mohou dohromady představovat vážné nebezpečí pro naše zdraví v tisíckrát nižším množství, než udávají „bezpečnostní limity“. Vzájemně se totiž ovlivňují a jejich účinek se zesiluje – hlavně v negativním smyslu. Takový koktejl se stává skrytou biologickou časovanou bombou, bez jakékoliv kontroly. Nebezpečné je to, že velmi často zasahuje do regulací hormonálních a nervových procesů.

Skryté a zákeřné jedy současnosti

Za největší škůdce lidského zdraví a nejhorší zabijáky považuji například aspartam, glutamát, formaldehyd, léky statiny a některé vakcíny. To proto, že působí neviditelně. Mnozí jsou ochotni se usilovně přít o jejich zdravotní nezávadnosti. Jsou to látky, které patří mezi povolené, schválené a dokonce je používá současná medicína. Lidé neumírají jako mouchy okamžitě po jejich pozření. Mnohé z nich se v těle hromadí a jejich účinky se mohou projevit třeba i za desítky let.

Aspartam a glutamát mají mnoho společného. Jsou to chutě, které zabíjejí. Glutamát dává připraveným jídlům chuť nazvanou umami, což znají všichni milovníci maggi nebo sojové omáčky a čínské kuchyně, konzumenti polévek a hotových jídel ze sáčků. Aspartam uspokojuje chuť člověka po sladkém. Aspartam je látka, která se již při ohřátí na 30o rozkládá na svoje tři složky: fenylalanin, kyselinu aspartamovou a metanol. Nebezpečí fenylalaninu znají fenylketonurici a vědí, že tato aminokyselina může způsobit demenci nemocného člověka. O nebezpečí metanolu není třeba na začátku roku 2013 v ČR nikoho přesvědčovat. V láhvi nápoje oslazené aspartamem může při teplém počasí vzniknout až 56 mg metanolu. Náruživí konzumenti aspartamem slazených nápojůmohou trpět rozostřeným viděním, bolestmi hlavy, mít závratě, přibývat na váze (!), časem se může objevit leukémie, nádory lymfatického systému nebo jiných orgánů. Nebezpečí vzniku nádorůse opakovaněprokazuje u stovek laboratorních zvířat. Jedna z posledních studií prokázala u souboru 59 334 dánských žen, že pití aspartamem slazených nápojůzvyšuje riziko předčasných porodů. Kyselina aspartamová se váže v mozku na stejné receptory jako glutamát. Takže dalším společným znakem těchto dvou skrytých zabijákůje vznik tzv. excitotoxicity, což je podráždění mozku, které může být podkladem vzniku řady duševních onemocnění, jako jsou autismus, deprese, schizofrenie, Alzheimerova nemoc. A jestliže se někdo může přít o to, že neexistuje dostatečný počet jednoznačných důkazů, že tomu tak je, pak jiný může vzít tuto možnost jako varování – co když to všechno je pravda a pročbych měl konzumovat glutamát a aspartam, když tyto látky nejsou pro moje zdraví nezbytné? Pro diabetiky se nyní nabízí rostlina stévie a produkty z ní připravené, pro zdravého člověka nabízí příroda lžičku medu nebo 6–9 lžiček cukru denně. A to není tak málo.

A jestliže víme, jak člověku škodí metanol, ze kterého vzniká v těle karcinogenní formaldehyd a kyselina mravenčí – látky, které mohou způsobit až smrt, proč se nebojíme formaldehydu, který vdechujeme v našich domovech z nejrůznějších umělohmotných výrobků nebo ho pícháme ve vakcínách již dvouměsíčním kojencům?

Rizika vakcín

Kdybyste smíchali rtuť, fosfát hlinitý, glutamát a formaldehyd s toxinem černého kašle nebo záškrtu, dali to do injekční stříkačky a píchli do vašeho dítěte, pošlou vás do vězení. Proč je to tedy legální pro doktory a píchají to dětem ve vakcínách? Jsou totiž přesvědčeni, že děti dostávají právě takové dávky těchto jedů, které jim prospívají.

V uvedených knížkách upozorňuji na to, že kojenec dostane ve dvou, třech a čtyřech měsících a navíc ještě k 1. narozeninám takovou dávku antigenů a přídatných látek, že obdivuji, že to většina dětí přežije ve zdraví. Zkušenosti z USA však ukazují, že za posledních 10 let se zvýšil o 80 % počet autistů, výskyt dětské cukrovky, astmatu, alergií a autoimunitních nemocí. Intenzivní očkování kojenců a batolat mnoha vakcínami současně, stejně jako očkování dívek ve věku 9–16 let vakcínami „proti rakovině děložního čípku“ považuji za další vážné hrozby pro zdraví budoucích generací. Ostatně ani očkování seniorů, ať již proti chřipce nebo proti pneumokokům, jim na zdraví nepřidá a slibovanou 80% ochranu před úmrtím také nepřinese (více viz www.rizikaockovani.cz). Ve Velké Británii již pochopili, že je to zbytečné vyhazování peněz.

Nově o strašáku cholesterolu

Jak se v 60. letech minulého století upevňovalo přesvědčení, že zvýšená hladina cholesterolu je příčinou kardiovaskulárních onemocnění, vědci a farmaceutické firmy usilovali o nalezení účinných léků pro snižování cholesterolu v lidském těle. Statiny se staly nejprodávanějšími léky v dějinách. V roce 2006 vynesly světovým výrobcům 27,8 miliardy dolarů. Skvěle se jim daří také u nás. Užívá je už skoro milion Čechů. Po dlouholetém sledování účinnosti této terapie však nastává vystřízlivění. Ukazuje se, že snižování cholesterolu zdravým lidem nepřináší výrazný užitek a víc než na cholesterol dnes lidé stůňou na léky proti němu. Lékaři v USA začínají pacientům radit: Místo statinů jezte čokoládu!

 

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.bude přednášet na výstavě Ezotera v Praze 18.5.2013 v Učebně A od 11.hod. Podrobný program celé akce najdete na www.ezotera.cz/ano.