Režisérka TEREZA TARA na festivalu MILUJ SVŮJ ŽIVOT V PLZNI

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 13. 06. 2013

Tereza Tara je filmová režisérka, autorka dokumentárních i hraných filmů. Sama o sobě říká: „Jsem režisérka, umělkyně, průvodkyně po cestě osobního rozvoje, tvůrkyně, žena.“  


Její filmy získaly ocenění v Čechách i v zahraničí. Je autorkou umělecko-vzdělávacích projektů, vycházejících z témat jejích filmů. Pořádá přednášky, besedy a semináře pro veřejnost, odborníky i školy. Vystudovala dokumentární tvorbu na FAMU, a když zrovna není na cestách, žije a tvoří v České republice. Tereza Tara je také průvodkyní po cestě osobního rozvoje a poskytuje osobní konzultace pro ženy.

ProgramHORMONÁLNÍ AKVÁRIUMje setkání s režisérkou a projekce úspěšného filmu. Její film s tímto názvem vznikl v roce 2007 a získal řadu ocenění na filmových festivalech v České republice i v zahraničí. Film vypráví o cestěantikoncepční pilulky, která způsobuje změny pohlaví u ryb a jejím vlivu na lidské tělo, což nastoluje zásadní otázky týkající se nás samotných. Sto milionůžen na celém světěspolkne každý den pilulku hormonální antikoncepce. Mezitím se pomalu, ale jistěrybí samci přeměňují v samičky. Výzkumy hovoří o tom, že i muži ztrácejí svou plodnost. Jakou roli v tomto prapodivném koloběhu hraje antikoncepční pilulka? Neplaveme náhodou v hormonálním akváriu úplněvšichni, bezstarostně, jako plavci na koupališti za horkého letního dne?

CESTA K UZDRAVENÍ - LET VINYje další setkání s Terezou Tarou na festivalu a projekce ukázek z nového filmu. Let viny je v současné doběvznikající dokumentární film o psychosomatických kořenech nemocí a o duchovní cestě, kterou podnikla, aby uzdravila sama sebe. Je to film o cestěz nemoci k uzdravení. Režisérka Tereza Tara trpí onemocněním ledvin. Navštíví lékaře, který však nedokáže odpovědět na to, pročonemocněla. Rozhodne se, že bude svou nemoc brát jako příležitost změnit svůj život k lepšímu. Obrátí se na odborníky, kteří se zabývají psychosomatickými kořeny nemocí. Cesta, na kterou se vydává, je cesta poznání souvislostí vlastního života, rodinné historie a příběhůz daleké minulosti, které se stávají lékem pro tělo i duši. Tereza Tara inspiruje ženy a muže k přirozenému životu v souladu, jednoduchosti a harmonii.

Ona sama k tomu říká: „Mám za to, že celostní léčba - tedy léčba těla i duše, je velmi účinná, protože přivádí člověka blíže k soběsamému. Aťjsou všechny bytosti zdravé…“

 

Tereza Tara bude účinkovat na festivalu Miluj svůj život v Plzni v sobotu 6.7.2013 v Učebně A od 9.00 hod. a následně tamtéž od 18.00 hod.

Bližší informace a podrobný program celé akce najdete na www.ezotera.cz/ano.