LÉČIVÝ SMÍCH - Přijďte si zlepšit náladu a zdraví smíchem

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 14. 06. 2013

Pokud nás něco opravdu rozesměje, tak v těle nastávají velké změny. Srdce se rychleji rozbuší, zornice očí se rozšiřují, svaly v těle, zvláště bránice, se dávají do pohybu, mozek začíná produkovat endorfiny. Zní to, jako by dotyčný požil nějakou drogu. A skutečně - slovy klasika, anglického filosofa Bernarda Russela, je smích ta nejlevnější a nejefektivnější zázračná droga, univerzální lék.Pro tyto účely se využívá i Jóga smíchu. Jóga smíchu vznikla v 90. letech v Indii. Jejím zakladatelem je Dr. Madan Kataria spolu se svojí manželkou Madhuri. O léčivých schopnostech smíchu se samozřejmě ví mnohem déle a využívaly se už i ve starověku. Existuje i mnoho vědeckých studií o kladném účinku smíchu na zdraví pacientů s jakoukoli nemocí.

Jóga smíchu je cvičení, ve kterém se kombinuje nepodmíněný smích s jógovým dýcháním. To přináší více kyslíku do našeho těla a mozku, což v nás vytváří pocit zdraví a energie. Cílem je vnést do našeho života více smíchu, radosti a štěstí. Léčivý smích je vhodný k odstranění stresu a dalších psychických problémů, které následněnegativněovlivňují i naše fyzické zdraví. Zlepšením psychiky zlepšíte i své fyzické zdraví. Smích vyplavuje z mozku endorfiny - tzv. hormony štěstí a posiluje tím imunitní systém. Dává do pohybu svaly snad celého těla, posiluje srdce, působí proti bolesti, zlepšuje náladu, snižuje krevní tlak, odbourává stres a obavy, pozitivněpůsobí proti nemocem jater, vředovým chorobám, bolestem zad, zahání deprese, zmírňuje astma a posiluje dýchací cesty. Smích uvolňuje mimické svaly obličeje, lépe prokrvuje pokožku a minimalizuje tak vznik vrásek. Navíc pomáhá i při odblokování problémův komunikaci a bourá společenské zábrany.

Přijďte si zlepšit náladu a zdraví společným smíchem! Doporučuji obléknout si nějaké pohodlné oblečení a vzít si láhev s pitím, protože při smíchu vysychá v krku. Už se těším, až se spolu společnězasmějeme. Lektor programu Jiří Bochňák.

 

 

Program léčivý smích můžete navštívit na festivalu Miluj svůj život v Plzni v neděli 7.7.2013 v Tělocvičně2 od 15.00 hod.

Bližší informace a podrobný program celé akce najdete na www.ezotera.cz/ano.