Jsi opravdu rozhodnutý být zdravý?

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Inzerce, Vydáno dne: 12. 09. 2013

Každý člověk je jedinečná bytost. Tak, jako máme jedinečné otisky prstů, tak jsou i jedinečné příčiny onemocnění či disfunkcí organismu. V praxi zjišťujeme, že i když se ve skutečnosti naše mysl snaží léčit, podvědomá úroveň - jakýsi záchranný systém genetických destruktivních vzorců, toto léčení brzdí. 


Podobáme se tomu rodiči, se kterým sdílíme více způsobů reakcí. Proto máme se svým rodičem nejvíc nedorozumění. Nastavuje nám nejsilněji zrcadlo reakcí. Tento záchranný systém je založený na vyhýbání se. Vyhýbání je určitý způsob sebeomluvy. Je to jakási ochrana před chybným chápáním reality. Náš základní podvědomý systém tím sabotuje to, co si skutečně přejeme. Např. jsi rozhodnutý zhubnout. Rozum tvrdí, že to chceš a děláš všechno proto, aby tomu tak bylo. Tvůj systém přesvědčení však ignoruje toto přání, protože má zafixované, že svoji hmotnost potřebuješ na to, aby si byl chráněný.

Při mém sezení se ozvala jedna kamarádka: „Už za tebou musím přijít, protože ta lupénka se mi zhoršila. Lékaři mi řekli, že se to nikdy nevyléčí.“ Zeptala jsem se jí: „Jsi opravdu rozhodnutá být zdravá? Až budeš mít jasnou odpověď na tuto otázku, potom přijď.“  Zamyslela se a zjistila, že se vlastně naučila už s touto chorobou žít. Změnou tohoto by se jí od základu změnil celý systém jejího života. Změnili by se její známí i její harmonogram.

Někdy se opravdu naučíme žít s chorobou než bez ní. Toto je základní systém, kdy se musíme rozhodnout, jestli se chceme léčit anebo být zdraví. Když budeme mít v tomto jasno, potom je vyléčení opravdu na dosah.

Během této zážitkové přednášky určíme strukturu, která nás nejvíce brzdí při našem samoléčení. Upřesníme si význam své existence přes to, co musíme – přijímání živin, vylučování škodlivin, přes to, co chceme – stav ega, genetické struktury a co skutečně potřebujeme pro svoji harmonizaci. Během celé přednášky se budeme opírat o pohled na existenci pomocí přírodních zákonů a rovnováhy emocí. Přednáška je zaměřená na procítění vlastních genetických destruktivních vzorců, které nás stále vracejí do opakování určitých životních situací, čímž se dostáváme do fyzické a psychické nerovnováhy.

RNDr. Monika Kašová

 

Autorka článku bude přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v úterý 29.10. 2013 v Tělocvičně 2 od 16.00 hod.