FengShui energie

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Duchovno a zdraví, Vydáno dne: 30. 03. 2014

Kdo o sobě může tvrdit, že má dostatek či nadbytek energie!
Kdo si alespoň občas nepotřebuje dobít baterky!


Starověká filozofie Feng Shui přináší energii, která nám pomůže k tomu, abychom žili v harmonii nejen se světem, ale i sami se sebou, aby nás nic nerušilo a naše myšlenky mohly volně plynout, stačí se rozhlédnout kolem sebe a okolí si upravit tak, aby na nás pozitivně působilo. Feng Shui je celý soubor metod, s jejichž pomocí se budeme cítit lépe, které můžeme využít. Ať jsou to barvy, tvary či materiály, které pomohou využít pozitivní energie Chi.

Slova „Feng“ a „Shui“ se překládají jako „vítr“ a „voda“, o neviditelné životní energii Chi si něco povíme.

Naším cílem je nechat tuto energii proudit prostorem tak, abychom ji co nejvíce využili. Prostor uspořádaný dle pravidel Feng Shui vyzařuje atmosféru, která vytváří pocity radosti, spokojenosti, klidu a síly. Představme si baletku, která dveřmi vstoupí, respektive vtančí, uprostřed místnosti se zatočí a oknem, či zase dveřmi zase odtančí. Zůstane po ní vůně a vzpomínka.

Vezmeme si jako přiklad běžnou kancelář. Vstup do prostoru má být prostorný, esteticky upravený. Pohled na odpadkový koš nebo nedovírající zásuvky každého odradí - nejen nás, ale i naše obchodní partnery. Také barevné provedení prostoru nás ovlivní hned při vstupu. Lékařským ordinacím vyhovuje modra a zelená – velmi uklidňující barvy. Prodej, marketing a obchod vítá zemité barvy, které přispívají k dobrým obchodním vztahům s klienty. Bílé stěny nepůsobí dobře, přispívají k vytváření stresových situacím. Velmi citlivou problematikou je výzdoba stěn. Všichni známé kanceláře, které nás hned při vstupu šokují polepenými „nástěnkami“ s tzv. obrázky. Měli bychom využít motivační umění a plakáty, umění, které ukazuje úspěšnost, týmovou práci, které představuje úspěch.

K pracovnímu stolu si sedáme vždy tak, abychom viděli na dveře. Pokud možno bychom měli mít i krytá záda.  V ideálním případě je stůl umístěn v protějším rohu od dveří. Sezením zády ke dveřím ztrácíme tok myšlenek, což může způsobit nevyvážená Chi. Kvalitní židle a dostatek prostoru je samozřejmostí.

Na pracovním stole máme všechny věci uspořádány – zvyšuje to nejen naši koncentraci, ale i podněcuje aktivitu (kabely počítačů jsou skryty). Nezapomeneme na květinu, která absorbuje všechnu negativní energii a vytváří dobrou náladu, stejně jako země v zahradě, V rohu pracovního stolu představuje i horu - podpůrnou energii pro vás a obložení krystaly nebo kameny podporuje bohatství oblasti. Obecně platí, že květiny a akvária uklidňují a připomínají přírodu, symbolizují úspěch a bohatství. Malé akvárium v severní oblasti bude aktivovat provozní úspěch i podnikání.

Vytvoření rovnováhy všech předmětů umožňuje využití podpůrné energie Chi a nám méně stresu, více koncentrace, podporuje naší energii k plnění všech cílů, které máme na celý den stanoveny. Nezapomeňme na to, že učení Feng Shui nám ukáže cestu… ale abychom se dobře cítili … tak to záleží jen na nás…

(men)

https://www.facebook.com/pages/Novin%C3%A1%C5%99ky-v-Brn%C4%9B-nejen-o-Brn%C4%9B/208777225825127

Eva Mensikova