Čištění organismu výživou

Autor: Karel Vebr <@>, Téma: Inzerce, Vydáno dne: 15. 09. 2014

      O detoxikaci již bylo napsáno i namluveno tolik věcí, že není divu, že normální člověk už neví, čemu má věřit. Každý propaguje svůj systém, nabízí různé prostředky zaručeně fungující, někdy předražené až moc a výsledek není vidět.



     Máme zemi, která je bohatá na nejrůznější byliny a naše babičky je dokázaly s úspěchem používat! Hodně toho pamatuji, protože za našeho mládí ještě nebyl ani penicilin, natož pak spousta dalších různých antibiotik. To není tažení proti antibiotikům, ale smutné konstatování, že je lidé zneužívají a myslí si, že čím více prášků, tím lepší zdraví. Zatím nám statistiky dokazují, že zdravotní stav našich občanů je rok od roku horší. Jenom těch alergiků, diabetiků, celiakií a cronovek je každý rok více a více. Proto raději budeme předcházet těmto nemocem lepší výživou, pitným režimem apod. Patřím ke generaci pamětníků, kteří vyrostli bez těchto civilizačních chorob. Sice jsme prošli různými dětskými nemocemi, ale naše kondice je i ve vyšším věku lepší, než jak vidíme u mladých lidí.

     Dnešní mládež už od útlého věku požaduje od rodičů spíše pamlsky než normální stravu. Diktují si, co chtějí jíst a nejhorší na tom je, že rodiče chtějí být ti „hodní“ a kupují jim to, co jim chutná, ale neprospívá. Navíc spousta mladých maminek neumí vůbec vařit, tak se dítěte zeptá, na co má chuť a jde to koupit. Tím tomu dítěti prokazuje medvědí službu a pak se diví, proč má dítě ekzémy, bolavé bříško a horší se zdravotní stav. Ráno k snídani ovocné čaje se spoustou cukru, v poledne a večer maso, polévky prý děti nechtějí, ale párečky mít musí. Děti jsou potom překyselené a mají zažívací potíže. Kolem puberty se nejvíce projeví tyto následky překyselení a začne kolotoč, jakým způsobem a co léčit nejdřív. Moudří lékaři maminku poučí, že zdraví dítěte spočívá ve výživě a tím začíná proces detoxikace, což znamená čištění těla od škodlivin, které se nashromáždily v těle.

     A najednou dítě dostane zdravé věci, bylinné čaje, polévky a hodně zeleniny, která před tím byla opomíjena. Hrách, čočka, fazole, to jsou rostlinné bílkoviny a mají být na jídelníčku alespoň 1 x za týden. Když při vaření luštěnin přidáte trochu saturejky, tak nebudete mít nadýmání. O těchto a jiných problémech by se dalo hovořit hodiny, navíc které koření a kdy použít, aby nejen chutnalo, ale i vylepšovalo zdraví dětí i dospělých. Vždyť už staří Římané věděli, kdy a jak kořenit a jak bylinami léčit, proto bychom si měli vzít příklad z našich předků, kteří už tenkrát se snažili být sami zdraví a mít šťastné, zdravé a veselé děti.  Ostatní Vám povím až na mé přednášce, která se uskuteční v rámci prodejní výstavy EZOTERA v Praze v sobotu 20.9. od 16.00 hod.

                                                                                                                                                                                      Dr. Eva Moučková

Výstava se koná v Hale TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha (150 m od metra C Pražského povstání), podrobný program celé akce najdete na www.ezotera.cz/ano.