Ezoterické léto - PROGRAM

Autor: Markéta Švarcová <poradna@pristav69.cz>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 27. 07. 2015

Program akce pro lidi, kteří milují život!

14. – 16. srpen 2015


zlatystred_uzke Program pátek:

 

14.00–14.30 Zahájení Festivalu (Pavel a Markéta Švarcovi)

 

14.30 - 16.30 Magie jaká je (Renata Marie) – I letos zahájí festival Zlatého středu slavná kartářka Renata Marie. Společně s ní znovu nahlédneme do kuchyně paní Magie.Přednáška jedinečná svým zaměřením i hloubkou informací o vzniku, smyslu, podstatě i nástrahách magie. Více než mluvit se však bude čarovat pomocí magie uzlů i magie panenek. Svá kouzla oživíme v magickém kruhu.

 

16.30 - 18.00 Tvůj osud je napsaný v dlaních (Markéta Švarcová) - Přednáška o základech chiromantie. Naučíme se jak podle čar v ruce poznat naše danosti i naše dispozice. V  rukách je uložen náš osud, ale dá se z nich i poznat jak sami se sebou nakládáme. Žijeme sobě ku prospěchu nebo si nevědomky škodíme? A jak to udělat, abychom svůj potenciál využili naplno? Chiromantie je snadnější než si myslíte a Markéta nás o tom ráda přesvědčí …

 

18.00 – 19.00 Večeře

 

19.00 - 21.30 Tranzovní tanec (Ester Dáša Nevolová) - Pomocí záměru, pohybu a dechu se necháme vést naším vnitřním vedením a poznáme vlastní divokost a nespoutanost, ale také klid a spřízněnost naší duše se světem.Prostřednictvím tance s naší milou průvodkyní se vydáme za dobrodružstvím ke hvězdám, ale i do vlastního nitra k vlastnímu středu. Nezapomeňte si na tenhle parádní trip vzít pohodlné oblečení a šátek na oči.

 

 

Program sobota:

 

8.30 - 9.15 Tajemství těla (Lenka Spěváčková) - Pojďme se na rozcvičce s fyzioterapeutkou Lenkou společně naladit na pohyby těla, nechme ho promluvit vlastním jazykem, vnímejme jeho napětí a uvolnění. Příjemně protažení se probudíme do nového krásného dne!

 

9.15 – 10.00 Snídaně

10.00 - 11.30 Permakulturní pěstování (Jan Vopršal) – Celý svět je jedna velká zahrada a my se dozvíme jak se o ni rozumně starat, aby nám poskytla vše, co potřebujeme. Přednáška o pěstování, sklízení a zpracování výpěstků a darů přírody. Honza má také bohaté znalosti o jedlých rostlinách, kultivovaných i divoce rostoucích, a umí je prakticky používat v kuchyni tak, aby byly co nejlépe využity jejich léčivé, výživové a chuťové vlastnosti. A o tyto znalosti se s námi podělítaké na procházce po okolí Háje, která bude následovat po jeho přednášce.

 

11.30 - 13.00 Numerologie (Pavel Švarc) – Pavel se kromě šamanismu a magie už řadu let zabývá numerologií, která mu umožňuje nahlédnout do duše těch, kterým pomáhá. Na přednášce nás seznámí alespoň ze základy této obsáhlé vědy. Dozvíme se například, jak se počítá životní číslo, roční číselná vibrace, ale i třeba, který partner se k nám hodí a proč. V naší numerologické mřížce se skrývá odpověď na otázku, kdo jsme a tu stojí zato znát.

 

13.00 – 14.00 Energetické léčení (Jan Zeman) – Léčivý dotek energií, které pomáhají tělu v uzdravovacím procesu na všech úrovních lidské bytosti. Seznámení s léčbou pomocí všude přítomné energie. Dozvíme se o možném řešení našich problémů pomocí kvantového pole.

 

14.00 – 15.00 Oběd

 

15.00 – 16.30 Mozaika ajurvédské medicíny (Marie Brandejsová) – Ajurvéda se řadí mezi nejstarší léčebné systémy na světě. Přijměte pozvání na přednášku, která se pokusí poskládat mozaikutéto tradiční indické medicíny. Dozvíme se, jaké principy působí v našem životě, těle, mysli i na duchu… Ajurvéda definuje život jako spojení těla a mysli s duchem, proto se budeme zabývat otázkami, jakým způsobem je možné je léčit. Zaměříme se na léčivou sílu koření a dozvíme se, jaké recepty se dají využít v každodenním životě. Společně nahlédneme také do tajů marmové terapie a závěrem se můžeme těšit i na léčivé překvapení...

 

16.30 – 17.30 Intuitivní hry I. (Liana Látková) – Dospělí bývají často vážní a tím se ochuzují o svou přirozenou sílu, kreativitu a radost ze životu. Dáme tomu vale, probudíme naše vnitřní dítě, a začneme si hrát pod vedením milé průvodkyně, která dokáže propojitnaše myšlení, cítění a tělo v jeden moudrý celek. Liana nás naučí, jak přestat přemýšlet nad tím, jaké by to mělo být, a přiměje nás nechat to takové, jaké to naše bytí ve své podstatě je – živé, hravé a nesmírně radostné.

 

17.30 – 19.30 Mohendžodáro (ZojkaPerglerová) - Společně nahlédneme do tajů tantrické jógy pro ženy. Budeme tančit, meditovat, pracovat s dechem, s energií Země, procvičíme svaly pánevního dna a spojíme se svou smyslnou, zemitou, přirozenou částí Bohyně v nás. Cvičení nám přinese mnohostranný užitek na úrovni zdravotní, tělesné, energetické i sexuální.

 

19.30 – 20.30 Večeře

 

20.30 – 22.00 O čem zpívají šamanské bubny… (Pavel a Markéta Švarcovi) - Přednáška o šamanismu a o tom, jak může pomoci člověku naší doby. O inspiracích, které toto náboženství lovců staré 40 000 let může přinést, o zapomenutých rituálech, šamanských léčbách a o prastaré moudrosti člověka, který je součástí kmene a přírody, která k němu promlouvá. Šamanismus je otevřená cesta k poznání, svobodě a brána k vlastní síle. Provázet nás budou šamanské bubny.

 

23.00 – 24.00 Večerní magický rituál – Ke kořenům vlastní síly (Pavel a spol.) – To jak žijeme je jen naučený povrch nás samých, naše zvyky a systémy. Tento rituál pozvedne to, co je naše. Dodá nám sílu k tvorbě a poznání, požehnání do dalších dnů našeho života.

 

 

Program neděle:

 

8.30 - 9.15 Osm kusů brokátu (Jan Vopršal) - Klenotem čínského umění čchi-kungje unikátní sada cviků, která je zaměřena především na posílení vnitřních orgánů, protažení páteře a zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Tento vynikající komplex osmi cviků upravuje všechny funkce organismu, zvyšuje psychickou i fyzickou kondici a má blahodárný vliv na naše zdraví. Pojďme hned po ránu nabudit a posílit energii čchi v našem těle!

 

9.15 – 10.00 Snídaně

 

10.00 - 11.00 Intuitivní hry II. (Liana Látková) – Budeme si společně hrát ještě radostněji než včera. Uvidíte :)

 

11.00 – 14.30 Setkání s tantrou (Manguri) – Náš svět je svázán řadou tabu a jedním z největších je vztah k naší sexualitě. Nelze se mít rád, nelze pochopit druhé a je těžké navázat dobré partnerství, pokud nedokážeme vyléčit svou vlastní intimitu. A nikdy se nestaneme celistvou bytostí, pokud nepoznáme, nepřijmeme a nedokážeme kultivovat svou vlastní sexualitu. Tak jako pro mnoho jiných na svých kurzech, bude Manguri společně s Ester i zde na festivalu naším tantrickým průvodcem. A myslím, že se máme na co těšit :)

 

14.30 – 15.30 Oběd

 

15.30 – 16.00

Ukončení Festivalu a závěrečné šamanské bubnování (Pavel a Markéta Švarcovi)

 

Individuální konzultace s lektory budou možné kdykoli … ale samozřejmě po vzájemné domluvě J a nezapomeňte si nechat vyložit karty u Renaty Marie a harmonizovat energii u Honzy Zemana - tentokrát za festivalovou cenu 250Kč! Na letošním Ezolétu bude také krámek s Fénixovými produkty a s řadou dalších krásných věcí, tak budete-li se chtít potěšit, mějte u sebe raději nějaké ty mince ;)

 

šipka