Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2682x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2555x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2437x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2366x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2327x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Pestrý víkend


Převzato - Tantra - 24. 09. 2004 (3390 přečtení)

Pozvánka na víkend párových technik, pořádaný Tomášem Morcinkem a Alenou Žourkovou                                                                                                                        

Pestrý víkend párových technik

Zveme vás na kurz technik vycházejících z různých tradic, který vás podpoří na cestě k naplňujícímu partnerství, pomůže vám uvolnit tvořivý potenciál ve vašem současném vztahu nebo vás připraví na vztah budoucí.

Kurz je určen jak pro páry, které se chtějí dozvědět více o svém vztahu, tak pro jednotlivce, kteří chtějí pracovat na sobě, aby se mohli více otevřít a nechat se naplňovat současným nebo budoucím partnerským vztahem.

Vydáme se objevovat zdroje ve vztazích, budeme se učit, jak vnést do svého života víc radosti a intimity. Vytvoříme bezpečný prostor pro upřímné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci i pro zkoumání vlastních hranic. Budeme objevovat nevinnost a krásu ve vztazích mezi mužem a ženou a rozšiřovat naši kapacitu prožívat lásku a potěšení.

Něco z toho, co můžete očekávat:

tanec k uvolnění těla a rozproudění energie

Oshovy meditace v párovém provedení pro prohloubení schopnosti naladit se na druhého

dechová cvičení k prozkoumání možných způsobů proudění energie mezi partnery

masáž pro uvolnění a zvýšení vnímavosti našeho těla

jemný tantrický rituál k objevování posvátné dimenze sebe sama i partnera/ky

sdílení v kruhu i ve dvojicích pro vybudování důvěry a bezpečného prostoru

to vše v atmosféře vzájemné úcty a s možností vaší svobodné volby

Lektoři:

Tomáš Morcinek (43 let), psychiatr, psychoterapeut, absolvent 5letého výcviku v dynamické terapii, jednoletého tréninku v práci s tělem, dvouletého výcviku Skydancing Tantry s Johnem Hawkenem s následným dvouročním asistováním při dalších výcvicích vedených tímto lektorem.

Ma Prem Avani / Alena Žourková(28 let), Oshův žák od r.1992, od r.1999 lektorka meditačních kurzů a workshopů se zkušenostmi v oblasti přírodní léčby.

Termín: začátek v pátek 22.10.2004v 19h registrací, program začne co nejdříve po vyřízení formalit, ukončení v neděli 24.10.2004v cca 14 h.

Místo: v centru Prahy

Cena:    900 Kč, sleva na 700 Kč pro studenty, důchodce, nezaměstnané a ženy na mateřské. Cena nezahrnuje stravu, kterou nezajišťujeme, ani případné ubytování, které se platí zvlášť.

Tato cena je platná při zaplacení zálohy (viz  níže). V případě platby až na místě se cena zvyšuje o 200 Kč.

Přihlášení a placení: přihlásit se můžete telefonicky, písemně nebo e-mailem s uvedením Vašeho jména, příjmení, věku, telefonu, e-mailu/adresy. Přihlášení je považováno za závazné a zajišťuje Vám místo na kurzu až po obdržení zálohy ve výši 500 Kč. Zálohu pošlete nejpozději do 11.10.2004 poštovní složenkou na adresu Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, doplatek na místě. Pokud nemůžete stihnout termín pro zaslání zálohy, zavolejte a můžeme zkusit najít nějaké řešení. Počet míst na kurzu je omezený (jednak místností, jednak tím, aby byl vyrovnaný počet žen a mužů).

Storno podmínky: pokud se z kurzu odhlásíte méně než 7 dnů před jeho začátkem, je storno poplatek rovný zaplacené záloze.

Možnosti stravování a přespání:  Ubytování a strava nejsou v ceně kurzu. Přespání je možné ve vlastním spacím pytli v místě konání za 100 Kč/noc. K dispozici je sprcha, karimatky, varná konvice a hrníčky. Stravování je možné v okolních restauracích (včetně čínské, turecké, pizzerie apod.). Doporučujeme i účastníkům z Prahy, aby využili možnosti přespat v místě konání. Pomůže vám to udržet se v atmosféře, která na kurzu vznikne, a můžete tak z něj mít větší potěšení a užitek.

Zdravotní stav a riziko: Doufáme, že absolvování semináře se pro vás stane pozitivní a obohacující zkušeností. Přesto program může znamenat i určitou zátěž pro váš organismus. Je proto nutné, abyste předem informovali někoho z nás lektorů v případě, že trpíte nějakým vážnějším onemocněním, abychom Vás mohli upozornit, pokud by některé cvičení pro vás nebylo vhodné. Jedná se především o situace, kdy jste v minulosti prošli nebo v současnosti procházíte psychiatrickou nebo psychologickou léčbou, trpíte vážnějšími chorobami srdce, neurologickým onemocněním nebo i jinými vážnějšími změnami zdravotního stavu.

Co si vzít s sebou: kromě dobré nálady a chuti objevovat nové a nepoznané je dobré mít volný oděv, přezůvky, šátek na oči, deku nebo spacák na přikrytí (např. po masáži), na večerní rituál nějaké ?slavnostnější? oblečení, ve kterém se cítíte dobře, vhodné je mít větší barevný šátek cca 1x2 m (lungi, sárong) na výzdobu prostoru při rituálu.

Přihlášky a bližší informace:

Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, tel. 283 842 686 (večer), 608 888 867, tomas.morcinek@post.cz
Ma Prem Avani / Alena Žourková, tel. 724 152 793,avani@seznam.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!