Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 12. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Alvin Toffler:
Jedna z definic zdravého rozumu říká, že je to schopnost rozlišit, co je reálné a co ne. Brzy budeme potřebovat novou definici.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2506x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2477x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2468x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2371x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Pestrý víkend


Převzato - Tantra - 24. 09. 2004 (3524 přečtení)

Pozvánka na víkend párových technik, pořádaný Tomášem Morcinkem a Alenou Žourkovou                                                                                                                        

Pestrý víkend párových technik

Zveme vás na kurz technik vycházejících z různých tradic, který vás podpoří na cestě k naplňujícímu partnerství, pomůže vám uvolnit tvořivý potenciál ve vašem současném vztahu nebo vás připraví na vztah budoucí.

Kurz je určen jak pro páry, které se chtějí dozvědět více o svém vztahu, tak pro jednotlivce, kteří chtějí pracovat na sobě, aby se mohli více otevřít a nechat se naplňovat současným nebo budoucím partnerským vztahem.

Vydáme se objevovat zdroje ve vztazích, budeme se učit, jak vnést do svého života víc radosti a intimity. Vytvoříme bezpečný prostor pro upřímné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci i pro zkoumání vlastních hranic. Budeme objevovat nevinnost a krásu ve vztazích mezi mužem a ženou a rozšiřovat naši kapacitu prožívat lásku a potěšení.

Něco z toho, co můžete očekávat:

tanec k uvolnění těla a rozproudění energie

Oshovy meditace v párovém provedení pro prohloubení schopnosti naladit se na druhého

dechová cvičení k prozkoumání možných způsobů proudění energie mezi partnery

masáž pro uvolnění a zvýšení vnímavosti našeho těla

jemný tantrický rituál k objevování posvátné dimenze sebe sama i partnera/ky

sdílení v kruhu i ve dvojicích pro vybudování důvěry a bezpečného prostoru

to vše v atmosféře vzájemné úcty a s možností vaší svobodné volby

Lektoři:

Tomáš Morcinek (43 let), psychiatr, psychoterapeut, absolvent 5letého výcviku v dynamické terapii, jednoletého tréninku v práci s tělem, dvouletého výcviku Skydancing Tantry s Johnem Hawkenem s následným dvouročním asistováním při dalších výcvicích vedených tímto lektorem.

Ma Prem Avani / Alena Žourková(28 let), Oshův žák od r.1992, od r.1999 lektorka meditačních kurzů a workshopů se zkušenostmi v oblasti přírodní léčby.

Termín: začátek v pátek 22.10.2004v 19h registrací, program začne co nejdříve po vyřízení formalit, ukončení v neděli 24.10.2004v cca 14 h.

Místo: v centru Prahy

Cena:    900 Kč, sleva na 700 Kč pro studenty, důchodce, nezaměstnané a ženy na mateřské. Cena nezahrnuje stravu, kterou nezajišťujeme, ani případné ubytování, které se platí zvlášť.

Tato cena je platná při zaplacení zálohy (viz  níže). V případě platby až na místě se cena zvyšuje o 200 Kč.

Přihlášení a placení: přihlásit se můžete telefonicky, písemně nebo e-mailem s uvedením Vašeho jména, příjmení, věku, telefonu, e-mailu/adresy. Přihlášení je považováno za závazné a zajišťuje Vám místo na kurzu až po obdržení zálohy ve výši 500 Kč. Zálohu pošlete nejpozději do 11.10.2004 poštovní složenkou na adresu Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, doplatek na místě. Pokud nemůžete stihnout termín pro zaslání zálohy, zavolejte a můžeme zkusit najít nějaké řešení. Počet míst na kurzu je omezený (jednak místností, jednak tím, aby byl vyrovnaný počet žen a mužů).

Storno podmínky: pokud se z kurzu odhlásíte méně než 7 dnů před jeho začátkem, je storno poplatek rovný zaplacené záloze.

Možnosti stravování a přespání:  Ubytování a strava nejsou v ceně kurzu. Přespání je možné ve vlastním spacím pytli v místě konání za 100 Kč/noc. K dispozici je sprcha, karimatky, varná konvice a hrníčky. Stravování je možné v okolních restauracích (včetně čínské, turecké, pizzerie apod.). Doporučujeme i účastníkům z Prahy, aby využili možnosti přespat v místě konání. Pomůže vám to udržet se v atmosféře, která na kurzu vznikne, a můžete tak z něj mít větší potěšení a užitek.

Zdravotní stav a riziko: Doufáme, že absolvování semináře se pro vás stane pozitivní a obohacující zkušeností. Přesto program může znamenat i určitou zátěž pro váš organismus. Je proto nutné, abyste předem informovali někoho z nás lektorů v případě, že trpíte nějakým vážnějším onemocněním, abychom Vás mohli upozornit, pokud by některé cvičení pro vás nebylo vhodné. Jedná se především o situace, kdy jste v minulosti prošli nebo v současnosti procházíte psychiatrickou nebo psychologickou léčbou, trpíte vážnějšími chorobami srdce, neurologickým onemocněním nebo i jinými vážnějšími změnami zdravotního stavu.

Co si vzít s sebou: kromě dobré nálady a chuti objevovat nové a nepoznané je dobré mít volný oděv, přezůvky, šátek na oči, deku nebo spacák na přikrytí (např. po masáži), na večerní rituál nějaké „slavnostnější“ oblečení, ve kterém se cítíte dobře, vhodné je mít větší barevný šátek cca 1x2 m (lungi, sárong) na výzdobu prostoru při rituálu.

Přihlášky a bližší informace:

Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, tel. 283 842 686 (večer), 608 888 867, tomas.morcinek@post.cz
Ma Prem Avani / Alena Žourková, tel. 724 152 793,avani@seznam.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!