Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 12. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Thúkidides:
Impérium se nakonec stává chorobou. Právě ta zabila Athénskou demokracii.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2506x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2477x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2468x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2371x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Stát se dítětem existence


Jari - Sebepoznání - 02. 10. 2004 (3169 přečtení)

Někdy skutečně hledáme marně. Největším trablem je právě to hledání. K ničemu není, snad jako symbolika nějakého odlišného konání od toho dřívějšího.

Toužíme po procitnutí, prohlédnutí a tato touha je nesmírně cenná, vyjímečná a dokonalá. Jak skutečně můžeme být bez tužeb, dosahování, když všechna činnost nakonec zrcadlově vyvolává odezvu dřívějších já? Je potřeba tomu více porozumět. Procitnutí nepřichází z pochopení, ze zvláštní, nám utajené nauky, není bacilem ani virem. Procitnutí je naší součástí, je naší přirozeností a prvotním právem. Vy víte velmi dobře, že čeká na zrození hluboko v nás, pod nánosem našich cenných věcí. Proč cenných? Protože je nechceme pustit, děsíme se toho. Děsíme se vše ztratit, co zbude ? Ano, usmívám se, nic nezbude.

Tady je jádro pudla. Ztratit, odhodit, vzdát se, neznamená zbavit se svého majetku, postavení, titulů. Zbavit se znamená neztotožnit se. A to je velice těžké. Jak se dokázat neztotožnit se s naší identitou, příslušností, zakořeněním ? Proto se musíte nejdříve stát ničím, na vaší straně nic nezůstane, nic. To znamená, že budete vědomě a poctivě méně důležití než opilý bezdomovec či cokoliv jiného, co bylo doposud pod "vaší úroveň". Odkopnete vaše sebevědomí, sebeurčení, zničíte všechny existující vazby, cíle, motivace. Nechcete nic, vůbec nic. Netoužíte se sami vést. Rozpažíte opět ruce a odevzdáte to, co bylo vaším já, prázdnému prostoru, nicotě.

Nebude to trvat dlouho. Vědomí, které do vás vstoupí, již nebude vaše, slova, která vyslovíte k vám nebudou patřit. Uchopí vás tajemné vedení, pohltí vás nekonečná láska, radost, extáze. K této prázdnotě vede touha, ale zejména pokora, nešvindlujte. Pokora vše položit na oltář života. Je to úzká, pro ego děsivá průrva.

Nemá smysl napodobovat Budhovo, Ježíšovo chování. Nebudete ubližovat a bude to jen naivní rozhodnutí. Oni byli neubližováním. Budete se chovat mírumilovně a opět střílíte vedle. Oni byli mírem. Budete pokorní a uvnitř vás bude zuřit bouře nesouhlasu s chováním jiných lidí. Oni byli pokorou. Vše, co vědomě uděláte je zbytečné. Prázdnota má svou vlastní chuť. Je láskou, dobrem, neubližováním, pokorou, radostí. Je vším. Nenávist, smutek, zlost, pýcha je naopak naším vlastním rozhodnutím. Je naším vlastnictvím. Ovšem prázdnota nerozlišuje dobro od zla, lásku od nenávisti, neubližování od ubližování, radost od smutku. Nemá polarity, je prázdná. Svoboda je čisté, neposkvrněné, nekonečné plátno.

Naším prokletím i požehnáním je právě vlastní volba. Vidím přítele, přítelkyni a oni jsou smutní. Samozřejmě, mají vážný DŮVOD. Říkám jim, tak nebuďte smutní, začněte se smát, tancovat. Oni nemůžou. A jediné, co se děje je, že se nechtějí svého smutku vzdát, tvrdošíjně na něm trvají. Je jejich a oni si ho musí užít. Také mohou říct : " Jari, máme rádi náš smutek, něco nám říká, je přítelem a my si ho v tichu a pokoře užijeme". Poté ... je vše v naprostém pořádku.

Dobře, jste vyprázdnění, jste tou vytouženou nulou, stal jste se dítětem. Co teď, co budete dělat ?

VŠECHNO, VŠECHNO CO CHCETE ! Svět je naprosto úžasný, barevný, skotačící - je tu pro vás. Každý den je jiný, přináší nová překvapení, změny, setkání. Dělejte všechno, co vás napadne. A opusťte vše, co vás nedokáže naplnit.

Já se věnuji masážím, reflexoterapii, tantře, psaní. Mám firmu, přátele, přítelkyni. Mám úplně všechno. Protože dosáhnutí cíle je nakonec velmi nudné. Skončí proces, pohyb a cíl je statický, je to malá smrt ukončeného procesu. Ponechte si závratnou vůni stráveného času a popadněte něco čerstvého, nového. Ale co ? Je tisíce jiných věcí, jiných pohybů. Svět je prostě úžasný. Je úžasný, pokud není statický, je živý a měňavý.

Jste prázdní, co vám může ublížit? Co ublíží neviditelnému? Nic nechcete. Jen se radujete z vlastního pohybu, fyzické existence. Netrváte na ničem, žijete. Poté vás dávání bude naplňovat neuvěřitelnou rozkoší. Budete milovat přinášet štěstí, lásku, dotek všem, kteří vám to dovolí. Tím se stanete nejbohatším v celém vesmíru, protože fyzicky nelze vesmíru nic vzít, to je nesmysl, ale lze vše ochutnávat, ošahávat, zkoušet, hrát si. Vše vám patří, proč byste měli okrádat vesmír, dělat takovou hloupou věc?

Neúspěchy ? Koho ? Nejste. Pády ? Jaké ? Nejste. Ublížení ? Komu. Nejste.

Nakonec, stát se dítětem existence je ta nejjednodušší věc na světě.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!