Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2685x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2563x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2440x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2371x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2328x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Oslava ženy


Valpurga - Witchcraft - 24. 11. 2004 (4707 přečtení)

Chtěla bych vám předložit několik cvičení a rituálů podle Starhawk (kniha TRUTH of DARE, Encounters with Power, Authority, and Mystery; Harper&Row,1987), které se výborně hodí pro ženské skupiny, ačkoli samozřejmě nejsou určené jen pro ně. Protože jsem si musela zvolit rod, dovolila jsem si neutrální rod v angličtině převést do ženského rodu (a ten také nadále používám), abych tak přispěla k vyrovnávání energií, ale tyto instrukce původně byly i nadále budou věnovány obojímu pohlaví.

Jsou to opět cvičení zaměřená především na naši oslavu, posílení a léčení, protože dříve než se můžeme pustit do hlubších vod vztahů, dobrodružství a cest, potřebujeme být jako doma samy v sobě, cítit svůj střed a svou vnitřní sílu. Prostřednictvím těchto rituálů se také sbližujeme se skupinou, učíme se o sebe navzájem pečovat a být částí skupinové energie.PŘEDSTAVTE SVÉ TĚLO

(Toto cvičení jsem se naučila od Luisy Teishove.)

Sejděte se v kruhu. Jedna po druhé si navzájem představte svá těla. Představte všechny jeho části. Řekněte, co vám vaše tělo dalo, a jeho historii.

Potom si popovídejte o tom, co je pro vás všechny společné a co je pro každou jiné. Co jste objevily a naučily se?

Zvolte si nějaký způsob, jak své tělo oslavit.

RITUÁL CHVÁLENÍ TĚLA

Vytvořte posvátný prostor. Poté, co jste představily svá těla, začněte bubnovat a zpívat chanting, nebo si pusťte nějakou živou hudbu. Spontánně tančete. Jedna z vás začne tím, že vtančí do středu kruhu. Ostatní ve skupině ji oceňují výkřiky chvály a ocenění. Když první žena skončí, vrátí se do kruhu mezi ostatní a zvolí další, která půjde doprostřed. Pokračujte, dokud se všechny nevystřídáte, a pak prostě tančete tak dlouho, jak se vám bude chtít.

Mnoho lidí se stydí tančit před ostatními, ale tento rituál nám přinese užitek, když to překonáme, odstrčíme všechny hlasy, které nám říkají, "Neděláš to dobře. Vypadáš jako blázen." Radost z oslavy pochází z toho, když vidíme, jak lidé, když tančí, odhalují něco že své podstaty.

OSLAVA TĚLA

Vytvořte posvátný prostor na nějakém příjemném místě; ideální je tiché místo u rybníka nebo u řeky, nebo na odlehlé prosluněné louce či v soukromé místnosti pokryté měkkými dekami a polštáři, ozářené svitem svíček a zkrášlené květinami, s připraveným masážním olejem. Sejdete se. Svlékněte se a "představte svá těla".

Jedna z žen si lehne doprostřed. Skupina ji masíruje, pozvolna a dlouho, a nešetří slovy chvály nad tělem této ženy.

Vystřídejte se ve středu všechny. Ideální je skupina do pěti lidí; potom skupina pravděpodobně pocítí únavu.

Na závěr této oslavy uspořádejte hostinu a rozpusťte posvátný prostor.

ZPÍVÁNÍ JMÉNA

Jednoduchá verze:

Ženy ve skupině jedna po druhé zpívají své jméno, a to tak tvořivě, jak která dokáže. Skupina po každé ženě jméno opakuje jako způsob její afirmace.

Těžší verze:

Výzva spočívá v tom, že zpíváme své jméno tak, abychom odhalily skupině svou sílu. Vždycky, když žena zazpívá své jméno poprvé, skupina na to odpoví kritikou a povzbuzením:

"Ale prosím Té, my víme, že máš mnohem víc síly!"

"Jdi do toho, ukaž se nám!"

"To bylo dobré, ale můžeš být ještě silnější!"

Opakujte proces podruhé a potřetí. Když je skupina po třetím zazpívání jména spokojena s tím, že zpěvačka opravdu ukazuje svou sílu, začne zpívat její jméno po ní, mohou se připojit bubny a potlesk.

TANEC SÍLY

Skupina zpívá, bubnuje, tleská, vytváří rytmus a zpívá chanting v kruhu.

Jedna žena skočí doprostřed a tančí tak, aby skupině odhalila svou osobní sílu. Nebo každá z vás může říct něco o tom, kde nachází sílu. Skupina ji může afirmovat písní, chantingem, zpíváním jejího jména nebo voláním "Ache - acheo!" (slovo z tradice Yoruba označující osobní sílu - když jej vykřikujeme, jakobychom říkaly, "Víc síly Tobě!")

Když tato žena opouští střed, vybere další, která půjde tančit do kruhu.

ŠÁTKOVÝ TANEC

Tento tanec přibližuje způsob, jakým síla a inspirace plyne od jednoho člověka k druhému.

Do středu kruhu dejte na hromádku barevné šátky. V posvátném prostoru bubnujte a zpívejte chanting nebo pusťte nějakou dynamickou hudbu. Jakmile některá z vás pocítí impulz, vezme šátek a začne tančit. Až ji opustí inspirace, podá šátek další (ta ho může nebo nemusí chtít - ale tak už inspirace funguje). Pokračujete do té doby, než energie pro tento rituál pomine.

Při jídle diskutujte o tom, jak se energie pohybovala a plynula. Chtěly jste šátek, když vám jej někdo podal? Vzaly jste si jej, když jste chtěly? Předaly jste jej dál, když vás inspirace opustila? Jaké jste měly pocity, co jste v duchu slyšely, jak jste činily každé rozhodnutí? Jak velké, hlasitě a divoké jste si dovolily být? Co vám pomohlo nebo co vás blokovalo v tom, abyste byly ještě divočejší?

LÉČIVÝ RITUÁL

Léčení, které si poskytujeme navzájem, je hmatatelný způsob, jak o sebe pečovat. Samotný rituál vytváří léčivý prostor. Ale někdy chceme rituál specificky zaměřit na tělesné nebo emocionální léčení.

Jednoduchý přístup k léčení spočívá v tom, že si v mysli vytvoříme obraz léčení. Žena, která podstupuje léčení, nechá do své myslí vstoupit obraz reprezentující energie, které potřebuje. Samotný proces volby této představy je částí léčebné práce; učíme se tak rozpoznat to, co potřebujeme a požádat o to.

Žena popíše tuto představu skupině. Skupina si ji může vizualizovat nebo ji fyzicky reprezentovat: obrázkem, symbolem obsahujícím barvy, byliny, polodrahokamy, či předměty, které představují to, čeho je třeba. Žena pak vstoupí doprostřed kruhu. Ostatní mohou položit ruce na její tělo, nebo - pokud to není vhodné - a tom je nutné mluvit předem, dát ruce nad její fyzické tělo, ale tak, aby byly stále v její auře, v její energii.

Uzemněte se, začnete zhluboka dýchat a představujte si energii, jak vystupuje že země a proudí dolů z nebe. Je důležité představit si energii, jak proudí skrze vás, ale nepochází z vás, protože jinak byste brzy vyčerpaly své osobní zásoby energie a unavily se. Vizualizujte si léčivý obraz ve své myslí a představujte si, jak jej energie naplňuje skrze vaše ruce a dech. Někteří lidé si energii rádi představují jako oheň nebo světlo, nebo tekutinu, jako je voda. Najdete si symbol, který vyhovuje vám. Opakujte jméno léčené ženy, zpívejte nebo beze slov zvučte, abyste naplnily léčebnou představu silou.

Například: představme si, že Rose je ve středu kruhu a má zápal plic. Chce, abychom si představovaly, že ji sluneční paprsky vysušují tekutinu na plicích. Zhluboka dýcháte se zavřenýma očima a vizualizujete si sluníčko, jak ji svítí na hrudník. Můžete na ní položit ruce, nebo ji vezměte za ruce a představujete si, jak se vás dech a hlas stává zlatým, tekutým ohněm, a ten naplňuje slunce, a to září ještě silněji a vydává že sebe léčivé teplo. Zpíváte její jméno. Energie vyvrcholí a pak ji uzemníte tak, že se dotknete země a necháte ji klesnout zase zpátky do země.

Dejte pozor na to, abyste opravdu po léčení energii uzemnily, protřeste ruce, abyste se tak symbolicky zbavily jakýchkoli nechtěných energii, které jste si mohly nabrat.

Někdy má tento proces pozoruhodné výsledky, někdy se zda, že se nic nezměnilo; tato žena však pocítila, že je milovaná, ceněna a že je o ní pečováno, což je léčením samo o sobě.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Bohyně a čarodějky (09.06.2006)
Ženy versus muži (14.03.2006)
Bohyně a čarodějky (15.02.2006)
Zemřela Monica Sjöö (06.11.2005)
Mystérium Kréty (15.07.2005)
Chvála ženy (08.07.2005)
Seminář pro ženy (11.05.2005)
Krchnička - aneb moc Tvé levé ruky (09.12.2004)
Třináctá komnata (27.11.2004)
Sebepožehnání (22.11.2004)
Vzývání božstva (08.11.2004)
Radost ze života (02.11.2004)
Ženy, přineste zprávy (01.11.2004)
Cesta k temné Bohyni (20.10.2004)
Monica Sjöö: Marx a matriarchát (06.10.2004)
Jeskyně (1.) (07.09.2004)
Vzpomínka na FESTIVAL BOHYNĚ (20.08.2004)
Řeč Bohyně - Bohyně na Krétě IV. (26.07.2004)
Zázračný strom - Bohyně na Krétě III. (23.07.2004)
Ochutnej sladkost života - Bohyně na Krétě II. (22.07.2004)
Nahoru do hloubi Země - Bohyně na Krétě I. (21.07.2004)
Mystérium krétské Bohyně - dovolená na Krétě pro ženy v září 2004 (20.07.2004)
Uzemnit se v Gaie (06.07.2004)
Oslava svátku Lammas (29.06.2004)
Moudrá krev (21.06.2004)
Američanka ve Věstonicích a jiné Venuše (18.06.2004)
Zpívají Tvoji píseň (12.06.2004)
Vzývání božstva (08.06.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 od Valpi (19.05.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 (14.05.2004)
Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě (30.04.2004)
Festival Bohyně - rej ženského principu (08.04.2004)
Program Festivalu Bohyně 2004 (07.04.2004)
Festival Bohyně 2004 (29.03.2004)
Tisíc tváří Ženy (24.03.2004)
Tančení se Starhawk (17.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (2.) (08.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (1.) (03.03.2004)
Rituál sebepřijetí (27.02.2004)
Meditace Ty jsi Bohyně (18.02.2004)
Rituální chuťovky (02.02.2004)
Meditace: Jak vidět, slyšet a cítit Zdroj (17.12.2003)
Rituál jako stavební jednotka nové kultury (15.12.2003)
Šamanka, kněžka, čarodějnice: Země je mým tělem (05.12.2003)
Vyrobte si kopřivovou panenku (03.12.2003)
Sebezasvěcení kněžky Bast (01.12.2003)
Cornwall - země Bohyně (28.11.2003)
Strach mít sílu (27.11.2003)
Kdo nebo co je Bohyně? (25.11.2003)
Cesta Luny (25.11.2003)
Svatí synové (23.11.2003)
Ta s oběma prsy (21.11.2003)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!