Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3420x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3047x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2963x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2697x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2508x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Informace

* Inteligentní vesmír, pohádka pro dospělé.


Jan Koňas - Informace - 06. 02. 2005 (5486 přečtení)

Od našeho čtenáře Jan Koňase jsme dostali následující materiál, který předkládáme k diskusi.

Povím vám, jak lidé ve vesmíru fungují v naší teorii informačních bodů:
Nejdříve si ale musíme říci, co takový informační bod je, musíme se přenést do virtuálního světa mysli, kde ve svém vědomí můžeme vytvořit kdekoliv ve známém i neznámém prostoru něco, co je stejně veliké jako nic. To nic se jmenuje informační bod, místo, odkud začínáme vnímat, ale i tvořit myšlenku, která je vlastně takovou soustavou různě uspořádaných informačních bodů. Myšlenky už umíme šířit zvukem a dalšími prostředky do svého okolí i za ně, do prostoru vesmíru. Co dělají ve vesmíru, v lidské mysli i v „atomu“, o tom je tahle pohádka. O tom, jak prána, éter, elektromagnetická a gravitační energie - nebo také Vědomí či Bůh mohli postupovat k uvědomění si sebe prostřednictvím člověka jako samořiditelného termodynamického systému. Je možné, že leccos je jinak než nám tvrdí věda. Mikro a makro svět spojuje dnes věda pomocí „teorie superstrun“, symbolizuje tak, že hudba byla vždy pojítkem také mezi rozumem a citem. Rozum má svůj univerzální jazyk symbolů – matematiku, a cit má také svůj – mateřštinu. Matematika se realizuje ve fyzice, etnický jazyk ve filosofii. Sjednocení fyziky a filosofie může předcházet sjednocení matematiky a některého etnického jazyka. Jak? Pomocí pojmů/symbolů, sjednocujících jedním slovem celou jejich činnost, pomocí slova počet a slov smysl sdělení. Pak lze místo matematických rovnic jako důkaz přijmout i množinu logických závěrů, které mají svou vzájemnou vazbu/přitažlivost.
Nakonec jde jen o vytvoření věrohodného příběhu, který vysvětlí vztahy mezi hmotou a vědomím v souladu se světem, ve kterém si každou větu můžeme ověřit.  Je to svět skutečné i virtuální, polohmotné elektronické reality, obě dnes modelují svět vědy, filosofie i života.
První otázky zní: Kde se vzala energie myšlení a cítění, která nás přivedla až do současného světa? Naučila se hmota myslet a cítit ? A nebo hmota vzniká pomocí rozumu a citu?
Už třetí otázka napovídá směr, odkud je třeba začít, opustit model „chytré hmoty“ a začít od myšlenek. Posuneme vědomí až tam, kde nic není, za vesmír. Tam může sídlit inteligentní entita, kterou známe ve dvojí podobě, jako Boha - nebo jako nějakou energii. Dali jsme jí kdysi jméno prána, dnes její děti nazýváme elektromagnetizmem a gravitací – nebo módně – energií tachyonu. Magnetizmus můžeme pochopit jako dvě směrově protikladné síly přitažlivosti, elektřinu jako dceřinou sílu k té, která pohání i naše vědomí. Nemusíme pochopit vše, jen můžeme -  když přijde náš čas a budeme chtít.
Věda i filosofie dnes žijí ve světě, který už pro většinu populace není pochopitelný. Etnický jazyk je tím prvním nástrojem, s jeho pomocí se učíme vše chápat. Společným jmenovatelem pro vznik nové podoby života je úsilí člověka, nějaké energie, která má svůj zdroj v mysli.  A tady „pohádka“ pro dospělé začíná.
---------------------
Když ve svojí mysli vytvořím myšlenku, je naplněna obvykle základní lidskou otázkou PROČ?
1. Vezměme toto „proč?“ za informační bod, obsahující neznámou hodnotu informační, ale i hmotné energie.
2. Zkusme všechny tyto informační body rozmístit do hmoty mozků  a hmotného vesmíru na jedné straně a do myšlenek a citů na druhé straně – to vše kontaktně v prostředí časoprostoru celého vesmíru, nezávisle na hmotnosti tak, aby vznikl informační prostor o stejné hustotě informačních bodů.
3. Hmotné informační body označme jejich „atomovými/protonovými“ čísly, nehmotné jsme označili čtyřmi písmeny a otazníkem, pěti prvky.
Víme, že měřitelnost hmotnosti (gravitačního potenciálu) myšlenek i vesmírného vakua je mizivá, zkusme tedy dokázat, že jejich informační energie bude velká.
Tuto tezi lze doložit reakcí atomu uranu a vodíku na proud elektronů. Při srovnání informační hodnoty uranu a vodíku v jejich atomových číslech – a hmotného efektu uranové a vodíkové bomby dojdeme k závěru, že menší atomové číslo vodíku představuje menší efekt v informační oblasti, ale větší efekt ve hmotné oblasti – to v případě, že dokážeme prolomit jeho informační barieru v pochopení, popř. rozbití jeho struktury. Lze  předpokládat, že s klesající informační hodnotou číslic stoupá  hodnota informační bariery, bránící výslednému efektu ve hmotném prostoru. Barierou je neschopnost vědomí vstřebat novou myšlenku.
Matematika informační hodnotu číslic historicky odvodila od hmotnosti a okamžité hodnoty času, proto předpokládá shodu energie symbolu informace se shodou energie symbolu hmotnosti. Etnický jazyk odvodil informační hodnotu písmen od rezonance zvuku v hmotném prostředí a opačné a průběhové hodnoty času. Symbolika písmen vychází z následku vložené energie, z opačného směru pohybu v čase.
Věda předpokládá, že nulová hmotnost má za následek nulovou hmotnou energii. Tento předpoklad je platný v uzavřeném prostředí symbolu hmotné energie, tvrdím, že je neplatný v uzavřeném informačním prostředí symbolu informační energie. Důkaz, že nulová hmotná energie se rovná maximu informační energie lze odvodit z opakujících se vztahů v množinách, z fraktálů. Důkazním prostředkem je model a definice tzv. „obvyklé logické věty“ spolu s principem zobecnění a principem nekauzálních souvislostí – synchronicit. Výsledkem  je nalezení  jiné struktury fraktálního obrazu prostředí.
Příklad: co je to vlastně informační bariera v oblasti smyslu sdělení?
Jak dlouho vám trvá hledání synchronicity k významu slova RADIOAKTIVITA? Prosím, přestaňte číst a zkuste najít opačný význam tohoto slova, ale tak, aby mělo i podobný účinek, někdy léčivý, jindy zhoubný. Jediné, co můžete použít navíc je mezera mezi slovy, tím dostanete dva prvky. (nápověda: dva prvky tvoří fraktál, který se ve vyjádření  synrochonicity opakuje symetricky, celkem osmkrát). Vezměte stopky a změřte čas své informační bariery ve vnímání OPAČNÉHO smyslu, ale se stejným či podobným efektem. Děkuji, čas pod jednu sekundu je pro Čecha slušný, ostatní skoro nemají šanci.
Ale zpět k naší pohádce:
Dejme tomu, že počet nul za desetinou čárkou k číslici váhy atomu vodíku je značný. Nuly v tomto případě představují časové informační bariery, které má zkoumání hmotnosti vodíku za sebou nebo ještě před sebou. Nulu můžeme vyjádřit také slovem „nic“, třemi prvky Fraktál tří prvků najdeme v nule pomocí symetrie přímky, rozvinutím nuly. Střed přímky je jedním prvkem a dva rozměry okolí dají součtem trojku. Zároveň může symetrie mít dva efekty, dostředivý a odstředivý. Podívejme se tímto způsobem na možnou symetrii informačních systémů čísel a písmen v zápisu rychlosti světla. Vytvořme informační barieru mezi číslicí a pěti nulami. Prolomením je vnímání nuly jako písmene ó. (Apropó, našel se ještě někdo, kdo nenašel synchronicitu ke slovu „radioaktivita? Pokud je někdo takový, může oslovit rozhlasové vysílání stanice Praha, v pořadu „O nás bez nás“, který se připravuje - tam to vědí. Také přátelé z klubu www.sysifos.cz. problematiku ovládají)
Obecná informační hodnota rychlosti světla je dána trojkou a pěti nulami. Část této informace můžeme uchopit druhým pojmovým systémem, ovál je symbolem zvuku písmene ó.  Tím do hry dostáváme pojmový systém, historicky odvozený ze zvuku. Odtud už není daleko ke zjištění, že pět nul či písmen ó může korespondovat s pěti známými kategoriemi zvuku (výška, délka, síla, barva a rytmus), kultivovaného historicky do oblasti hudby. Současně svým způsobem potvrzuje informační hodnotu pěti prvků informačního bodu pro nehmotný prostor (P,R,O,Č,?), vycházejících ze zvukového informačního systému českého jazyka. Trojka na počátku informace o rychlosti světla může označovat tři rozměry hmotného prostoru. Může jít o shodu okolností, proto je zapotřebí pro hudbu sfér (= informačních vrstev) hledat mimo symbol oválu další společné jmenovatele. Bude-li těchto jmenovatelů dostatek ve smyslu a vztazích fraktálů tzv. „obvyklé logické věty“ (viz dále) – můžeme teorii a praxi informačních bodů považovat za prokázanou.
Další otázky zní, proč bychom měli tyto jmenovatele hledat? Jak může souviset celek struny ze superstrunové teorie s hudbou a zvukovým informačním systémem písmen? Co spojuje oba pojmové informační systémy? Lze ve slovech a písmenech vůbec najít jiný systém než pravidla gramatiky?  Stačí pro popis a funkci vědomí v hmotném i nehmotném prostoru nástroj matematiky, uzavřené do sedmi axiomů? Jak zní možný osmý axiom, spojující matematiku s filosofií? (viz http://www.karao.cz/ops/texty/axiom_nuly_3.php )
Klíčovým společným jmenovatelem je užívání OBVYKLÉ LOGICKÉ VĚTY. Matematika i gramatika většiny jazyků používá k vyjádření myšlenky pět prvků. (1 + 1 = 2,… E = m . c2, ….Babička nese domů zralá jablka, …Smysl sdělení tvoří pět prvků…).
To jsou množiny, kde soubor prvků dává jinou, kvalitnější informaci než prvky samotné, přičemž v jazyce matematiky má sdělení širší/odstředivou platnost a v etnickém jazyce se platnost sdělení zužuje. To, že množina prvků obvyklé logické věty v etnickém jazyce má opačný SMĚR platnosti než věta matematická – to naznačuje, že logika matematického typu není vhodná pro užití v etnickém jazyce, zde je vhodné vytvořit tzv. „skupinovou logiku“, takovou, která zpravidla pěti prvky zajistí jednotu sdělení (vzájemnou přitažlivost) v jednom časovém intervalu. To sice zvuk umí pomocí tónů, hudba je mezníkem i společným jmenovatelem rozumu a citu. Slovo „cit“ má i s nulou společný fraktál, také má tři základní polohy, podobně jako hmotný prostor tři rozměry. Mezi láskou a nenávistí je lhostejnost.
Vezměme symboly, dvojku pro fraktál binarity vnímání a myšlení a trojku pro fraktál hmotného rozměru. Když spojíme oba do fraktálu pětky který platí pro kategorie zvuku, dostaneme vnitřní vztah tří podstatných prvků z pěti nezbytných, tak zní definice tzv. „obvyklé logické věty“. (Sedm prvků této věty je také počtem základních tónů hudební stupnice). Oktáva je zároveň třetí mocninou nehmotného binárního prostoru vnímání a myšlení, fraktálu dvojky, oktávu vyjadřuje číslice osm.  Třetí mocnina fraktálu trojky představuje model informační bariery vnímání. K řešení je nutno najít společného jmenovatele, kterým je původní fraktál dvojky, ale v podobě mocniny. Druhá mocnina trojky hmotného prostoru v devítce představuje už sama fraktál fraktálu, součet násobků devítky je vždy devět. Zde končí schopnosti matematiky, potažmo rozumu. Sílu hmotného světa ale určuje jeho duchovní úroveň. Tu představuje čeleď fraktálů fraktálovitých. Získáme ji dvěma postupnými kroky, určíme střed symetrie mezi třemi typy fraktálů (dvojkou, trojkou a pětkou), a tento fraktál trojky použijeme v protisměru, odečteme jej od součtu všech tří fraktálů. Dostaneme sedmičku. Sedmička je také na konci třetí mocniny trojky. Prostým součtem (použitím původního směru) dvojky a sedmičky dostaneme opět devítku, vytvoříme uzavřenou kruhovou strukturu fraktálu trojky. Konec pohádky.
PS(t). V textu klubu sysifos od L. Pekárka se objevuje „bezrozměrné číslo“. Pohledem skupinové fraktální logiky dvojí rovnováhy toto číslo určuje: prvními pěti prvky metodu poznávání (dvě nuly a tři jedničky), dvojím součtem druhé pětice prvků rovnováhu hmotného a duchovního prostoru (59652= 27= 9), a jedním součtem poslední trojice získáme hodnotu zdroje – binarity vnímání a myšlení ve třetí mocnině dvojky (188=8).
Hodnota čísla je: 1,001159652188. Děkuji panu Pekárkovi za včasnou nápovědu.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 27 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!