Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Kryl:
1. Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou:
ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.

2. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky,
farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

3. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

4. Demokracie panuje od Aše po Humenné,
samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí,
zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2870x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2809x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2798x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2469x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2426x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Od Mirky Pettingerové


Od čtenáře - Sebepoznání - 22. 08. 2005 (4937 přečtení)

Tento článek je adresován Tereze Vackové a jí podobným

Terezo!

Neurážej Mistra Jiřího Vacka a nekritizuj jeho bytost ani jeho velkolepá duchovní díla (jsou to vzácné duchovní PERLY), které napsal z vlastní 60-tileté duchovní praxe a také se opíral o učení Ramany Mahárišiho, kterého si dodnes velmi váží a uctívá jej, rovněž dodnes studuje jeho knížky v angličtině a pak se díky tomu dovídáme věci o Mahárišim, které bychom se vůbec neměli šanci dozvědět. A jsou to velmi zajímavé věci.

Mistr Jiří Vacek je především Bohem a jeho osobnost je čistá, BEZ EGA, (to již dávno rozpustil), také mysl vyčistil od nespásných sklonů a vrátil ji JÁ, proto myslí božsky, v dobru a v moudré lásce, je láskyplný a také přátelský, velmi moudrý, používá vivéku a žije nepřetržitě v SAHADŽA SAMÁDHI. Navíc neodpočívá, na což má nárok, je přece v důchodě. ON však nepřetržitě pracuje, mnohdy po zdravotní stránce na tom není dobře, ale neleží si v posteli jen tak, ale MISTR na nemocné tělo nehledí a pracuje i v leže!!! Nedělá to pro sebe nýbrž pro nás hledající.

Medituje téměř každý den s duchovními přáteli a Světlo, které září z jeho osobnosti pomáhá ničit vásany nepřátelské Bohu a dále díky Němu mnoho hledajících si uvědomilo své božské Já a duchovně mnoho lidí pokročilo na stezce k Bohu.

Jezdí na veřejné meditace a semináře a mnohdy jeho tělo trpí jen tím, že je nucen jet několik hodin v autě do města, kde se meditace nebo seminář koná a Jiří Vacek jede a neztěžuje si, že ho nesnesitelně bolí páteř a koleno, ale jede za tím účelem, že na jeho pomoc čeká mnoho upřímných hledajících a také mu za to projevují patřičnou úctu, váží si jeho duchovní pomoci. Pak dostává mnoho krásných děkovných dopisů, že kdyby je měl všechny otisknout, byla by z toho další kniha. Negacemi, které z přítomných meditujících se uvolňují, se přímo lepí na Mistrovo tělo a to se pak odráží na zdravotní stránce těla a velkou vyčerpaností. Přesto pomáhá jak může, nechává působit Božskou Sílu - ŠAKTI, aby konala, snaží se jí nepřekážet, ale naopak přímo s Ní spolupracovat.

Nechápu, když jseš tak „chytrá“ proč se opíráš o pana Paříka a ne přímo o Boha? Pan Pařík Ti v duchovních věcech nepomůže, za to Bůh, pokud budeš pokorná a budeš prosit o pomoc, tak ten se snad nad Tebou slituje a pomůže Ti.

Proč to děláš, co tím kritizováním a překrucováním pravdy sleduješ? Chceš se na Jitřní zemi zviditelnit a udělat ze sebe „chytrou“? Svým chováním se naopak předvádíš v pravém opaku! Abys věděla pan Vacek nenapsal žádnou duchovní knihu pro lidi zlé a kritiky jako jsi Ty, pro ně vůbec nejsou určeny! Rovněž tyto knihy nejsou pro pouhé čtení a kritizování, ale jsou určeny pro upřímné hledající ke každodennímu duchovnímu studiu a čtením mezi řádky, zamýšlením se nad čteným duchovním textem a vyciťováním duchovní síly, která z těchto knih Mistra Jiřího Vacka vychází, což hledajícím také moc pomáhá, hlavně když se dostanou do duchovní krize. Svědectví, že tyto duch. knihy pana Vacka velmi pomáhají, hlavně v krizových situacích, vypovídá mnoho (stovky, ne-li více) děkovných dopisů za pomoc, kterou hledající právě našli v těchto knihách a asi se budeš divit a Tvůj „rozumek“ to zřejmě nepochopí, ale je to tak!

A pokud Mistr někoho kritizuje, tak jen proto, aby uvedl přímo na záporných příkladech chyby, kterých se mnozí dopouštějí a aby tímto varoval upřímné hledající. Šetří jim tímto mnoho času a sil na duchovní stezce.

Člověk jako jsi Ty nemá nárok kritizovat BOHOČLOVĚKA, ani jeho duchovní knihy, vždyť jim ani nerozumíš! A mohu napsat, že sedíš na větvi, kterou si pod sebou podřezáváš. Zřejmě neznáš DUCHOVNÍ ZÁKONY, které jsou velmi přísné, daleko přísnější, než zákony na této Zemi a nedají se nijak obejít.

A již jsem nedávno uvedla na Jitřní zemi článek, kde upozorňuji, že kdo se opováží kritizovat a být sprostý k MISTROVI – BOHU, tak za toto drzé a sprosté chování, každého nečeká nic dobrého, ale po smrti - život v pekelném světě!

A to se týká i Tebe Terezo Vacková! Nevyhrožuji, pouze Tě varuji abys s kritizováním přestala! Na Mistra Jiřího Vacka zapomeň a vymaž Ho ze své paměti! To bude nejrozumnější, co můžeš udělat. O omluvu Tě ani nežádám, neboť toho nejsi vůbec schopna. Pokud Tě tak hrozně baví někoho kritizovat najdi si sobě rovného!

A že ego není škodlivé a je božské! Tomu se musím skutečně zasmát. Ego je zlé a chce urvat co možná největší prospěch pro sebe a již nemyslí na druhé! Uvedu Ti příklad ze života přímo na sobě. Když jsem jednou nabírala polévku do talířů, (konkrétně houbovou), zrovna v té chvíli jsem byla v moci ega a to chtělo mít pro sebe (v talíři) co nejvíce hub, tak jsem pečlivě z hrnce vybírala houby a když jsem nabírala polévku Robíkovi (muži), to jsem si již nedělala práci s vyhledáváním hub z hrnce ale, co jsem nabrala, to jsem nalila do talíře. Usedli jsme ke stolu a chystali se polévku si požehnat. Naštěstí mi došlo, že musím používat vivéku a správně rozlišovat, zároveň přebývat v Já. Uvědomila jsem si své nesprávné chování a začala jsem rychle napravovat chybu tím, že jsem ze svého talíře lovila houby a přendávala do talíře Robíka tak, aby měl každý zhruba stejný počet hub, což je spravedlivé. Robík má houby také rád. A až jsem houby poctivě rozdělila, začala jsem mít z toho velkou radost, že jsem se včas vzpamatovala a chybu napravila. Tak takové je ego! V žádném případě není božské, ale velmi zlé!!! Jsou to sice, možná podle Tebe, maličkosti, ale dokonalost se skládá z maličkostí.

A ještě jsem Ti chtěla napsat, že pokud v osobnosti Mistra Jiřího Vacka vidíš, že je pln zla, nenávisti, že má velké ego atd. Tak to se holčičko velmi mýlíš, každý mudrc nastavuje lidem ZRCADLO a v jakém „světle“ mudrce vidíš, tak taková jsi přesně Ty a nikoliv mudrc sám. Tím ses nám na Jitřní zemi krásně odhalila, jaká ve skutečnosti opravdu jsi, aniž jsi to chtěla že?

Nemíním se již dále zabývat Tvou neoprávněnou kritikou, překroucenou Pravdou a lží, stejně nic z toho, co jsem napsala neuznáš, takže zbytečně ztrácím čas. Nedělám to však pro Tebe, ale pro MISTRA Jiřího Vacka, abych uvedla věci na pravou míru. A abys ty „maličké“, kteří s duchovní stezkou teprve začínají nesvedla z cesty a aby si byli jisti, že se mohou plně obracet o pomoc k Mistrovi Jiřímu Vackovi. Je to opravdu BŮH v hmotném těle, čili božská a velmi vzácná bytost s čistým charakterem jako lesní studánka v Himalájích. V naší republice je takových duchovních velikánů opravdu málo.

Mistra Jiřího Vacka si velmi vážím, mám ho nesmírně ráda, ale nejen jeho bytost, ale celou jeho božskou rodinu včetně jeho ŠAKTI (manželky Milušky), která při meditacích vede s velkou Láskou pránájámu, tím pomáhá svému ŠIVOVI (manželovi) a je také velmi štědrá, nejraději by se rozdala).

Cením si Mistrových duchovních zkušeností, jsem mu vděčná za jeho duchovní pomoc, Světlo, duchovní nauku, kterou nás učí, rovněž za jeho upřímnost, skromnost, božské přátelství a že nám hledajícím jde příkladem. Mistr Jiří Vacek má i smysl pro humor a umí krásně vyprávět historky. Také mu moc děkuji za jeho duchovní „kuchařky“ – knihy a překlady i od jiných duchovních autorů, zejména Ramany Mahárišiho a nejen jeho, který je jeden z největších mistrů na světě a Jiří Vacek je hned na druhé příčce za Ramanou, navíc tolik duchovních knih nenapsal žádný mudrc na světě jako napsal Jiří Vacek. Ještě bych chtěla podotknout, že z knih nemá žádný peněžitý zisk, spíše naopak. Jelikož je velmi důvěřivý, posílají knihy poštou obyčejně (jako balík) a složenku přikládají do balíku. Kdyby posílali knihy na dobírku, tak by hledající zaplatili mnohem a mnohem více peněz než platí. Ovšem najdou se i takoví lidé, kteří pošlou peníze za knihy třeba až za měsíc nebo dokonce vůbec ne. Rodina Vacková ( oba manželé jsou již v důchodě, důchod pobírají oba celkem malý) na knížkách dokonce prodělávají. To abys věděla, že z knih nemají Vackovi výdělečnou činnost!! A pokud brali knihy z Avataru, tak to dělali z přátelství, aby jim pomohli a nikoliv pro zisk, jak se mylně domníváš! A když chtějí vydat novou knihu, musejí počkat až se prodají knihy vydané, aby měli peníze pro tiskárnu na knihu novou. A jedna kniha je lepší než druhá, klidně se budu opakovat - knihy jsou doslova duchovní perly! Je vidět, že to píše přímo Bůh.

Na úplný závěr bych Ti chtěla napsat MOTO od amerického spisovatele, které vyšlo v Lidových novinách dne 18.8.2005. Můžeš se nad ním zamyslet.

Ernest Hemingway: „Zrcadlo nemůže odrážet Bohy, když se do něho koukají opice“.

Mirka Pettingerová
(Mail od Františka Veselého vesfa@quick.cz)

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
VIRUS MARIČI (05.12.2005)
Zádušní mše za dr. Eduarda Tomáše (02.11.2005)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových (31.10.2005)
Jak jsem hledal Boha a nalezl Jiřího Vacka (30.10.2005)
Ing. Jiří Vacek (06.10.2005)
Na závěr to, co bylo na počátku (21.09.2005)
Osvícené ego „mistra“ Vacka (21.09.2005)
O DUCHOVNÍM MISTROVSTVÍ (21.09.2005)
Duchovní mistr a pan Pařík (21.09.2005)
Reakce na dopis Ing. Jiřího Vacka (20.09.2005)
Otevřený dopis panu Vackovi (18.09.2005)
Od mystiky k mystifikaci …a zpět (17.09.2005)
Další dopis Jiřímu Vackovi (12.09.2005)
Pro Jiřího Vacka, osobně (12.09.2005)
Jde skutečně o objektivní kritiku? (04.09.2005)
Zamyšlení nad komentáři k textu Jiřího Vacka „Vrátit mysl Já“ (27.08.2005)
K diskuzi o Jiřím Vackovi (22.08.2005)
Jak jsem hledal sebe a nalezl boha (16.08.2005)
Vědomí (11.08.2005)
Pozitivní výsledek diskuse o nejvyšší józe. (06.03.2005)
Všem kritikům a pomlouvačům Mistra Jiřího Vacka (05.03.2005)
Komentář na komentáře (23.02.2005)
Dopis Jiřímu Vackovi (21.01.2005)
Nesmyslné boje (02.12.2004)
Mistři nás klamou? (12.11.2004)
Ambivalence není schizofrenie (03.11.2004)
Každý má svou pravdu nebo je jen jedna pravda? (26.09.2004)
Vlastní zkušenost (18.09.2004)
Spásné a nespásné vásany (16.09.2004)
Co člověk může dělat? :-) (06.09.2004)
Teorie a praxe na duchovní cestě (02.09.2004)
Átmavičára jako únik? Smutné nedorozumění (01.09.2004)
Átmavičára nebo lókavičára (24.08.2004)
Reakce na neutěšený stav hledajících (11.08.2004)
Nepochopení mezi lidmi (10.08.2004)
Neutěšený stav většiny hledajících (06.08.2004)
Átmavičára jako únik (15.07.2004)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 33 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!