Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2520x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2494x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2483x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2385x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tanec 5 rytmů ™


Pozvánka - Tantra - 27. 08. 2006 (3571 přečtení)

Semináře Tance 5 rytmů v rámci hostitelského programu SkyDancing Tantry pokračují v těchto termínech: 3.11.2006 otevřená večerní ochutnávka a 4.-5.11. otevřený víkend Tance 5 rytmů.

SkyDancing Tantra CZ opět přivádí do Čech Tanec 5 rytmů ™ a Julii Deal. Srdečně Vás zveme na semináře Tance 5 rytmů, které v rámci hostitelského programu SkyDancing Tantry povede anglická lektorka Julie Deal. Tanec 5 rytmů je úžasná praktika, pomoci níž se můžeme dostat do hlubokého kontaktu s naším tělem a dát mu svou plnou pozornost. Učí nás jak být ve své vlastní energii, jak naslouchat svému tělu a všímat si, co se v něm odehrává. Je to skvělá příprava být zakotvení a plně v kontaktu s naší základnou - naším tělem. SkyDancing Tantra ji vřele doporučuje, ať už se chystáte vydat na tantrickou cestu, nebo po ní již pevně kráčíte.
 
Tanec 5 rytmů
 

TANEC 5 RYTMŮ ™

Semináře s Julií Deal (UK)

Tanec 5 rytmů™ je velmi silnou a kreativní praktikou, pomáhající nám nalézt svobodu a plynutí v našem těle. Tančíme a učíme se naslouchat univerzálnímu jazyku pohybu a rytmu. Tento rytmus nás volá zpět domů, do naší moudrosti našeho těla. Tanečník uvnitř nás se pro nás stává vnitřním učitelem a léčitelem, který nás podněcuje, abychom přijali víc a víc z naší lidské existence - abychom přijali své světlo i stín.

Tanec 5 rytmů™, založený Američankou Gabrielle Roth, představuje jednoduchou pohybovou praktiku, která má za cíl osvobodit tanečníka, který žije v nás všech, nehledě na náš věk, tvář, velikost, omezení či zkušenosti. Najít svůj tanec znamená najít sám sebe, ve své nejplynunulejší a nejkreativnější formě. Zatímco podstata této techniky je naprosto jednoduchá, tato praktika má sílu umožnit nalezení hluboce léčivého a kreativního vyjádření. Základním učením této techniky je: pokud uvedete psýché do pohybu sama se začne léčit.

Pět rytmů je plynutí, staccato, chaos, lyrično a klid. Dohromady vytvářejí vlnu, praktiku pohybové meditace. Místo následování nějakých kroků, každý rytmus představuje rozdílné energetické pole, ve kterém najdete své vlastní vyjádření a choreografii, tím pádem protáhnete jak své tělo, tak svou představivost. Každý rytmus je pro vás učitelem a můžete očekávat setkání s rozličnými a někdy neznámými částmi sebe sama tak, jak se bude váš tanec rozvíjet a vaše praktikování 5 rytmu se bude prohlubovat.

Tanec 5 rytmů je základem G.Rothové práce s tělem, představuje sérii map pro tělo, srdce, mysl, duši i ducha a je životní cestou sebeobjevování a sebeprocitání. Julie je jednou z dalších akreditovaných učitelů Tanec 5 rytmů™, která se po úspěchu na jaře vrací do Čech a nabízí tyto 3 semináře :

  • 3.11.2006 - TANČI 5 RYTMŮ - úvodní večer Tance 5 rytmů™ 
Místo a doba konání: Praha, Taiji Akademie, Budova Sokolu Vinohrady, ul.Polská 1, 3.patro, 20.30 - 22.30 hod. Přístup od 20.15.
Cena:2900 Kč, při zaplacení zálohy 100,-Kč do 29.9. sleva na 240,-Kč
Otevřeno pro všechny nové zájemce, žádná předchozí znalost není nutná. Tento večer je otevřen všem - pro úplné začátečníky otvírá tento večer bránu k této dynamické praktice, dává vám příležitost objevit v sobě jedinečného tanečníka v krajině jednotlivých rytmů. Pokud již máte zkušenosti s 5 rytmu, můžete se opět naplno ponořit do této techniky, pokaždé v sobě objevujeme něco nového. Pokud rádi tančíte, chcete tančit (i pokud si myslíte, že to neumíte) jste zváni.
  • 4.-5.11.2006 - TANEC DOMŮ - otevřený úvodní víkend Tance 5 rytmů
Místo a doba konání:Taiji Akademie, Budova Sokolu Vinohrady, ul.Polská 1, 3.patro, so 10 - 18 hod, ne 10 - 17 hod
Cena a platba: 2200 Kč, při zaplacení zálohy 700,-Kč do 29.9. sleva 10%, studenti, ženy na mateřské a důchodci sleva 10%(bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě
Budeme se naplno věnovat tanci a objevíme tanečníka uvnitř nás. Tento víkend je pro všechny kdo chtějí tančit či se učit technice 5 rytmů do věští hloubky; tento víkend vám poskytne hlubší seznámení s touto technikou, budeme mít čas se zabývat jednotlivými rytmy zvlášť. Tím jak osvobozujeme své tělo, celé naše bytí se stává plynulejším a živějším a vydáváme se na cestu sebeobjevování. Tanečník uvnitř nás je jedinečným učitelem a průvodcem pomáhajícím nám doslova se dostat přes naše bloky, umožňující léčivé a kreativní vyjádření.
  • 6.-8.11. 2006 - Hledání duše - návazný pobytový seminář
Místo konání: Nesměň u Čes.Budějovic
Cena a platba: 2580 Kč, pokud se účastníte i předcházejícího víkendu sleva na 2350,-. Spolu s přihláškou poslat zálohu 900 Kč (bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě. Seminář je přednostně otevřen těm, kteří již mají zkušenost s Julií, po 15.9. oznámíme kolik míst je pro nové zájemce.
Víkend, kde budeme prozkoumávat svou duši skrze pohyb, tanec a rituální divadlo, vycházejíce z praktiky Tance 5 rytmů. Pohyb a tanec 5 rytmů nás propojuje s důležitou součástí našeho bytí.Jak se pohybujeme – tělo, srdce a mysl se začínají sbližovat, naše pozornost se rozšiřuje mimo nás a duše se začíná odhalovat. Praktikování rituálního divadla znamená vytvoření si posvátného prostoru, mimo naší každodenní pozornost. Místo odkud se můžeme na sebe dívat a dovolit si být viděni. Místo, kde můžeme znovuobjevit zdroje, o kterých jsme nevěděli, že je máme. Skupina na sebe bere roli „svědka“ a drží pro nás prostor. Toto vytváří bezpečné místo ke vstoupení do kontaktu se svou duší a k prozkoumávání všeho, co se objeví skrze pohyb, hlas a divadlo. Budeme pracovat s formou pohybu založenou na spontánním rituálním divadle nazývající se „Otevřený prostor“. Cokoliv se může dít, když je prostor otevřený. Julie Vás bude následovat a pracovat s vámi individuálně. Dále budeme prozkoumávat vztahy, život skupiny a vše co nás osobně přitahuje a spojuje s duchem.
 

Pokud Vás tento přístup zaujal, jste srdečně zváni nezávisle na věku, zkušenostech, schopnostech či fyzické kondici. Každý seminář bude jiný, můžete se zúčastnit jednoho nebo všech tří. Pouze pro „Probuzení” potřebujete předchozí zkušenost.


Tanec 5 rytmů

Julie Deal má 14tiletou zkušenost s uměním, léčením a dalšími kreativními a duchovními přístupy. Je akreditovanou učitelkou Tance 5 rytmů™ a má dlouholetou zkušenost s prací s mládeží. Zaměřuje se na práci s rituály a na hledání nových způsobů jak opravdově oslavovat život. Julie přináší do své práce a do svých seminářů lásku, vřelost a nadšení svého srdce.

 
Kontakt: skydancing@seznam.cz , info o Julie v ang. na www.soulwave.co.uk, Přihlášky: vyplněním přihlášky na www.skydancing.mysteria.cz

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!