Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2626x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2488x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2136x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2098x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2077x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantra pro ženy


Pozvánka - Tantra - 28. 08. 2006 (5751 přečtení)

Pozvánka na dva kurzy pro ženy s Ivanou Megovou a Míšou Košťálovou, konané na Skalce u Doks 13.-15.10. 2006 a na Křivoklátě 10.-12.11.2006.

TANTRA PRO ŽENY

Probouzení divoké ženské energie a jemnosti ženského těla

Energie a tělo
Dva volně na sebe navazující víkendy:
13.-15.10. 2006 Skalka u Doks
10.-12.11.2006 Křivoklát

Zveme vás na víkend probouzení divoké ženské přirozenosti, nespoutaného ženského já, které se spojuje s jemností ženského těla a vnímavostí její duše. Vydáme se na cestu znovu objevování divoké a nespoutané ženské síly, která byla často potlačována,a která dřímá v nitru každé z nás, aby nám pomohla obnovit naší živost a spontaneitu.
Zároveň budeme probouzet jemnost, smyslnost a vnímavost našeho těla v bezpečném kruhu ostatních žen, který nám umožní procítit svou vlastní intimitu a hranice. Přijmeme moudrost a jedinečnost podoby našeho ženského těla, abychom mohly naplno prožívat potěšení ze své vlastní ženské sexuality.

Při prvním víkendu se zaměříme na:
 • Otevření prožívání energetického těla skrze dynamická cvičení, uvolnění se do probuzené energie a práce s ní
 • bioenergetická cvičení uvolňující energetické bloky v těle
 • práce s čakrami
 • uvolňování a probouzení naší pánve, jako zdroje potěšení a živosti
 • Ženské archetypy
 • Masáže pro uvolnění a zvýšení citlivosti našeho těla
 • Dechová cvičení jako klíč k prožívání těla, emocí, sexuality i nabíjení těla energií
Témata druhého víkendu:
 • Posvátná ženská sexualita a specifika jejího prožívání
 • Propojení sexuality a energie, srdce a pohlaví
 • Uctění a přijetí těla jako chrámu duše
 • Archetyp temné bohyně Kálí a využití její energie pro léčení
 • Meditace skrze sexuální energii a dynamická cvičení
 • Tantrické klíče k energii – pohyb, zvuk a dech
Víkendy na sebe volně navazují,ale je možné je absolvovat i samostatně.

Jak budeme pracovat:
Tanec a bioenergetická cvičení k rozproudění naší energie,masáže pro uvolnění a zvýšení citlivosti našeho těla,tantrické meditace k prožití posvátné dimenze sebe sama,dechová cvičení k prohloubení naší schopnosti prožívat potěšení,sdílení v ženském kruhu i ve dvojicích pro vybudování upřímného a bezpečného prostoru podporujícího náš růst a vytvoření posilující ženské komunity.

Lektorky:
Mgr. Ivana Megová, (39 let), pedagožka, lektorka tantry,
dále studovala psychologii na FF UK, absolventka psychoterapeutického výcviku SUR a dvouletého výcviku tantry u Johna Hawkena, seminářů tantry u dalších učitelů., Věnuje se šamanismu, kultu Bohyně, dávnému postavení ženy ve společnosti.

Michaela Košťálová, lektorka tantry,
absolventka dvouletého výcviku Skydancing Tantry u Johna Hawkena, seminářů Tao a síla ženské sexuality s Maitreyi Piontek, Tanec 5 rytmů s Julií Deal, studuje sociální pedagogiku, účastnice tříletého výcviku dramaterapie, věnuje se tantricko-taoistickým i klasickým masážím. Zajímá se o tanec, magii, šamanismus a kult Bohyně.

Kurzovné: 1650,-Kč za víkend, (sleva: při účasti na dvou kurzech cena kurzu 1550 Kč), při zaplacení zálohy do 1 měsíce před začátkem kurzu sleva 150Kč. Jídlo 150,-Kč za den, ubytování: pokoj s lůžkovinami 220,- Kč/noc, pokoj ve vlastním spacáku 180Kč/ noc, spol.místnost ve spacáku 100,- Kč/noc.

Bližší informace: www.tantra.cz/chram
Přihlášky: Ivana : 737 445 123, megova@volny.cz 
                Míša : 603 185 066 nebo 777 01 31 61, sibylha@seznam.cz


Těšíme se na Vás
Ivana a Míša


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!