Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 11. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2505x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2476x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2468x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2369x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Věštění pomocí řebříčkových stonků


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 19. 10. 2006 (3798 přečtení)

Přinášíme vám popis tradiční metody orákula I-tingu s použitím stonků řebříčku. Tato starobylá technika je dosti složitá a text je poněkud těžkopádný...
Takže pokud by někdo měl k dispozici srozumitelnější návod, rádi jej zveřejníme.

K věštbě je používáno celkem 50 stonků řebříčku. Jeden stonek se zastrčí stranou a více nepřichází v úvahu. Zbytek 49 se rozdělí na dvě hromádky, načež se z pravé hromádky vezme  jeden stonek a zastrčí se mezi prsteník a malíček levé ruky. Pak  vezmeme levou hromádku stonků do levé ruky a pravou bereme  po čtyřech kusech stonky, které odkládáme stranou. Nyní ti zbý­vají čtyři nebo méně, a tyto stonky zasuneme mezi prsteník  a prostřední prst levé ruky.

Také z pravé hromádky stonků bereme po čtyřech a odklá­dáme stranou. Zbytek si zastrčíme mezi ukazováček a prostřední  prst levé ruky. Celkový počet stonků, který máme mezí prsty levé  ruky, je buďto devět nebo jen pět. (Různé možnosti jsou: 4 a 4  a 1, nebo 1 a 3 a 1, nebo 1 a 2 a 2, dokonce 1 a 1 a 3, z čehož  vysvítá, že číslo pět je snáze dosažitelné než číslo devět.)

Při prvním počítání 49 stonků zůstává první stonek zasu­nutý mezi malíčkem a prsteníkem jako přebytečný a není s ním  počítáno. Počítáme: 9 rovná se 8 a také 5 rovná se čtyřem. Číslo čtyři značí plnou jednotu, která odpovídá číslu 3. Číslo 8 znamená dvojitou jednotu a je počítáno jako číslo 2, jemuž odpovídá.  Zůstane-li při prvním počítání 9 stonků jako zbytek, tu počítáme s dvojkou (2), zůstane-li 5 stonků jako zbytek, počítáme s trojkou  (3). Tyto nyní odložíme stranou.

Nyní opět dáme všechny stonky dohromady a začneme  znovu. Z pravé hromádky vytáhneme stonek a zastrčíme mezi malíček a prsteník levé ruky, načež odkládáme po čtyřech, až na zbytek jako předešle. Tentokráte dostaneme zbytek buďto osm  nebo čtyři, jak zde vidíme:

1 a 4 a 3  =8
1 a 3 a 4  =8
nebo
1 a 1 a 2  =4
1 a 2 a 1  =4  

Vidíme, že je tu buďto osmička anebo čtyřka. Osmičku počítáme  pak za dvojku (2), kdežto čtyřku počítáme za trojku (3).

Také s ostatními hromádkami stonků zacházíme jako pře­dešle, nyní již potřetí, a obdržíme počet zbytků, buďto osmičku  nebo čtyřku. Z každého takového vyplývajícího konečného čísla  se nakreslí jedna linie. Když konečný počet je pětka (totiž čtyřka,  jejíž hodnota je 3), nebo čtyřka (hodnota je opět trojka 3),  a potřetí čtyřka (3), tu máme již číslo devět a nakreslíme pohyb­livou linii - - - JANG. Takový má ještě svůj význam při čtení jed­notlivé linie na patřičném místě. Pak jej označíme ještě dodat­kem -o-. Máme-li počet 9 (8 - hodnota 2) a 8 (2), tu jsme docílili  počet 6, stará JIN. Nakreslíme prolomenou linii ženskou -   - opět  pohyblivou, jakou pak čteme na patřičném místě výkladu linie.  Tu pak označíme -   - x nebo - x -.

Když ale máme počet     

9 (2) a 8 (2) a 4 (2) = 7 
5 (3) a 8 (2) a 8 (2) = 7 
9 (2) a 8 (2) a 5 (3) = 7 

dostali jsme konečnou hodnotu (7), což je mladý JANG. Pak  nakreslíme pozitivní mužskou linii - - -, která je pevná a nemě­ní se.

Máme-li nyní počet

9 (2) a 4 (3) a 4 (3) = 8 
5 (3) a 4 (3) a 8 (2) = 8 
5 (3) a 8 (2) a 4 (3) = 8 

pak máme počet osm (8), tzv. mladou JIN. Dostali jsme pevnou  linii, která se nemění, a při čtení jednotlivých linií nepřichází  v úvahu ani sedmička ani nynější osmička. Nakreslíme ji - -. ­

Celý proces je nutno opakovat šestkrát a tak dostaneme  šest nakreslených linií našeho dvojznaku. Jsou-li veškeré linie pouze klidné (sedmičky a osmičky), pak si přečteme celou věštbu  kromě jednotlivých linií, které vesměs vynecháme.

Máme-li v našem dvojznaku jednu nebo snad více pohybli­vých linií (šestky nebo devítky), pak čteme ještě jednotlivé linie,  tam kde je třeba. Takové místo u linie jsme si označili ležatým  křížkem (x).

Při takových pohyblivých liniích se pak ještě učiní změna  linie (z mužské na ženskou a naopak), takže vznikne nový dvoj­znak, např.:

- - -  x               -   -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - - x                -   -

Znak KIÉN měl na prvním a šestém místě pohyblivé linie  (x). Přečetli jsme věštbu a u jednotlivých linií čtu jenom ona  místa, na kterých je bud' 6 nebo devítka, čili pohyblivé linie.  Není-li tam těchto linií, nemohu pojmouti do celkové věštby  dodatkové věštby z jednotlivých linií.

Potom původní znak předělám tím způsobem, že pohyblivé  linie, to jsou linie doplněné oním x, změním na opačnou kvalitu,  to jest že z mužské udělám ženskou linii (viz příklad nahoře)  a naopak. Tím vytvořím nový znak. V hořejším příkladě jsem ze  znaku č. 1 udělal znak číslo 28. Zde si přečtu potom ještě dodat­kovou věštbu, bez jednotlivých linií.

IGING, nakladatelství Svatá Mahatma, Brno 1995 ISBN 80-901455-4-X


 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Nasbírej si řebříčkové stonky pro I-ťing (19.10.2006)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!