Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 14. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Václav Klaus:
Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2516x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2490x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2479x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2380x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Moudrost Lakotů a příprava na Vision Quest


Pozvánka - Šamanismus - 03. 09. 2007 (5861 přečtení)

Zveme vás na setkání s Lakotským starším Johnem Brave Hawk z Rosebudské rezervace v Jižní Dakotě. Seminář Moudrost Lakotů a příprava na Vision Quest® proběhne 12. – 16. listopadu 2007 v Jižních Čechách.

Moudrost Lakotů a příprava na Vision Quest®
12. – 16. listopadu 2007
přihláška a informace pro účastníky

Mimořádná příležitost pro všechny, kteří chtějí poznat spiritualitu severoamerických indiánů kmene Lakotů a absolvovat Vision Quest® přesně podle jejich tradic! Lakotský starší John Brave Hawk z Rosebudské rezervace v Jižní Dakotě je jedním z nejváženějších starších národa Lakotů a je oficiálním vedoucím kmenových Sweat Lodge, Vision Questů a každoročního Tance slunce (Sun Dance) již více než 30 let. Je nositelem kmenových tradic. Přijede do České republiky spolu se dvěma pomocníky, dlouholetými tanečníky Tance slunce – zpěvákem posvátných lakotských písní Laurenem a udržovatelem ohně Rudym, aby zde předávali na pětidenním workshopu původní lakotské rituály a tradice. Součástí workshopu je každodenní léčivá Sweat Lodge, kde budou léčeni všichni, kteří mají nějaké fyzické či psychické problémy, budování posvátného kruhu a jeho sdílení, učení lakotských posvátných písní a kmenových rituálů a příprava na Vision Quest®.

Podle tradic severoamerických indiánů není možné absolvovat VQ bez pečlivé a náročné přípravy probíhající celý rok. Proto na závěr workshopu po individuálním rozhovoru zadá John každému zájemci o VQ jeho osobní individuální úkoly a způsob přípravy. Vlastní VQ se uskuteční příští rok na podzim v České republice. Ti, kdo budou mít zájem a stihnou svoji přípravu, jsou Johnem srdečně zváni, aby absolvovali VQ již v květnu 2008 pod vedením Johnova bratra, uznávaného medicinmana a léčitele, přímo najednom z nejposvátnějších míst Lakotů, tradičním místě jejich Vision Questů, na hoře Bear Butte (Mato Paha) v Jižní Dakotě!

Hlavní ideou jeho návštěvy v ČR je vytvořit trvalý most mezi námi a spiritualitou původních Američanů tak, abychom ji mohli sdílet s nimi. Bude k nám jezdit pravidelně spolu se svým bratrem, uznávaným medicinmanem a léčitelem, aby zde vedl své žáky a zájemce na cestě k moudrosti a spiritualitě. Počet účastníků je omezen na 20. Workshop bude veden v angličtině s překladem do češtiny.

Workshop je určen především pro ty, kteří cítí potřebu absolvovat Vision Quest® opravdu podle zvyklostí původních Američanů, a pro ty, kteří se chtějí dlouhodobě učit jejich moudrosti, tradicím a rituálům. John Brave Hawk k nám přijíždí poprvé a záleží také na nás, zda bude jezdit i nadále tak, jak to má zatím v plánu. Věřím, že jej nezklameme a spolupráce se naopak rozšíří, například o možnost, zúčastnit se Sun Dance u něj doma.

Workshop se bude konat v Jižních Čechách v krásné oblasti České Sibiře. Spaní je ve vlastních spacácích částečně na postelích, částečně na matracích (k dispozici v místě), případně – pokud bude mít někdo zájem – i v týpí na vlastní karimatce.

Stravování bude hromadné, vaření je zajištěno. Pokud někdo opravdu nejíte maso, případně máte jiná nutná omezení stravy, prosím, uveďte to v přihlášce! Nezapomeňte ale, že tím budete také omezovat ostatní, takže prosím, opravdu jen to nejnutnější.

Stravování a ubytování není zahrnuto v poplatku za workshop. Cena je 300 Kč na osobu a den, tj. celkem 1 350 Kč (4 noci a pět dní).

Způsob učení je u původních Američanů (a ostatně u všech přírodních národů) odlišný, než je obvyklé v naší kultuře. Neočekávejte tedy vyučování v našem smyslu. Učitelé u nich prostě vyprávějí příběhy, zpívají písně a provádějí rituály. Je na žácích, zda se si z toho něco vezmou a co. Je potřeba prostě neustále dávat pozor, vnímat a uvědomovat si, že učitel nic nedělá bez důvodu. Samozřejmě se můžeme ptát, ale až poté, co jsme o tom sami přemýšleli.

Podle tradic původních Američanů je jakékoliv odmlouvání výrazem neúcty k učiteli. Pokud tedy máte ve zvyku odmlouvat, ptát se: „A proč?“, řekne-li vám někdo, že máte něco udělat, a podobně, nechte tento zvyk doma, prosím. Na workshopu visí cedule „Kverulantům vstup zakázán“ :o).

Ženy, v době menstruace a bezprostředně před ní, se také nemohou účastnit rituálů, tedy v našem případě Sweat Lodge. Přislíbila mi účast jedna žena, která má zkušenosti s Moon Lodge, tradiční náhradě Sweat Lodge pro menstruující ženy. Není to v žádném případě diskriminace, jde o to, že v tomto období jsou energie žen příliš silné, a také je Sweat Lodge očistný rituál a není tedy třeba pro ženy, které se zrovna čistí přirozeně. Vícekrát jsem měl možnost vidět rozesmáté ženy, vycházející z Moon Lodge, se světlem v očích a toužil jsem také menstruovat, abych se mohl zúčastnit. Nikdy se mi to ovšem nepodařilo :o). Ostatních akcí se samozřejmě budou moci menstruující ženy účastnit.

Nezapomeňte, že na workshopu budeme také všichni pracovat – připravovat dřevo na Sweat Lodge i na topení, nosit kameny, pomáhat v kuchyni atd. – takže si vezměte i pracovní oblečení. Kdysi dávno (cca před 250 lety) chodili do Sweat Lodge jen muži a chodili nazí. Pak začaly chodit i ženy a od té doby tam žádný původní Američan nechodí bez oblečení, bez ohledu na to, zda je chýše smíšená nebo ne. Nezapomeňte tedy také na oblečení do Sweat Lodge – muži šortky a případně tričko, ženy dlouhé šaty, případně dlouhou sukni a tričko.

Podrobné informace o tom, co mají mít účastníci s sebou, a o přesném místě konání dostanou přihlášení koncem října.

V sobotu 10. listopadu povede John také celodenní workshop v Praze. Podrobnosti budou brzy na http://samani.hyperlinx.cz.

Sledujte i další semináře a workshopy na

http://samani.hyperlinx.cz

 
Přihlášení a platba – seminář Moudrost Lakotů a příprava na Vision Quest®

Lektor: John Brave Hawk (USA)

Organizátor: Ivo Musil, samani@volny.cz, +420 603 413 199

Poplatek za workshop je 5 800 Kč. Stravování a ubytování není v tomto poplatku zahrnuto a platí se zvlášť až na místě (1 350 Kč).

Přihlásit se je možné na přiložené přihlášce, kterou po vyplnění zašlete e-mailem na adresu samani@volny.cz

Přihláška nabývá platnosti teprve po zaplacení zálohy 2 900 Kč (50% poplatku). Záloha je nevratná, ale je ji možné převést na jiného účastníka. Je tedy možné za sebe sehnat někoho jiného, kdo zálohu využije. I my se v takovém případě pokusíme sehnat náhradníka a částku vrátit, bude-li možno. Celá částka musí být zaplacena nejpozději do 5. listopadu 2007 a je také nevratná a převoditelná za stejných podmínek. Zaplacením se rozumí připsání na účet organizátora.

Veškeré platby provádějte bankovním převodem na účet v eBance: 4884 1001 / 2400. Nezapomeňte uvést jméno plátce a jako variabilní symbol číslo svého telefonu uvedené v přihlášce. Pokud byste platili na účet složenkou, je třeba o tom poslat e-mailem informaci s datem platby.

Přihlášky mohou být organizátorem kdykoli a bez udání důvodu odmítnuty. Až zaplacení celé částky za workshop zajišťuje účast na něm. Počet účastníků je omezen. Pořadí přihlášek je dáno pořadím zaplacení poplatku, zálohy.

Účast na workshopu je na vlastní zodpovědnost a riziko. Účastníci nesou v každém případě odpovědnost sami za sebe a své zdraví. Lektoři ani organizátoři nepřejímají jakékoli ručení za škody na osobách i věcech. Účastníci se tímto zříkají jakýchkoli nároků na případně vzniklé výše uvedené škody.

Organizátor si vyhrazuje právo workshop kdykoli bez udání důvodu odříct. V tomto případě budou zaplacené poplatky za workshop samozřejmě v plné výši vráceny. Další nároky jsou vyloučené.
 


Přihláška na workshop Moudrost Lakotů a příprava na Vision Quest®
12. – 16. listopadu 2007
(vyplněnou přihlášku pošlete, prosím, e-mailem jako přílohu)

Závazně se přihlašuji na workshop na základě výše uvedených podmínek a posílám nevratnou zálohu 2 900 Kč (případně celou částku) na účet v eBance 4884 1001 / 2400.

Jméno a příjmení:
Poštovní adresa vč. PSČ:
E-mail:
Číslo mobilu (nemáte-li, tak pevné linky):

Další informace (případné omezení stravy, zdravotní problémy…):

podpis            

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!