Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Václav Klaus:
Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2676x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2664x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2605x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2520x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2437x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2386x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pro přátele alikvotního zpěvu


Pozvánka - Hudba jinak - 11. 09. 2007 (6608 přečtení)

Máme tu pro vás pozvánky na zajímavé akce zaměřené na alikvotní zpěv.

Odkazujeme na akci pražského alikvotního sboru Spektrum, který přichází s nabídkou koncertu a kurzu vynikajícího amerického alikvotního zpěváka Stuarta Hindse, které se budou konat tento týden - 11.-12.9.v Praze. Podrobnosti naleznete v příloze.

Pražské Znění přichází s širší nabídkou kurzů:

20.10. v 14:00-16:00 v kostele sv.Jana Křtitele na Prádle se kromě besedy s altajským hercem a režisérem Nogonem Šumarovem bude konat také jeho kurz hrdelního zpěvu. Letos poprvé si budete moci vyzkoušet různé techniky výuky od různých lektorů. Viz www.alikvotnifestival.cz.

Jako každý podzim hledáme pár dobrovolníků na výpomoc při organizaci festivalu. Zajímá-li vás alikvotní zpěv, lidé a příběhy s ním spojené, ozvěte s nám. Odměnou vám budou nové zážitky, volný vstup na koncerty a festivalová CD z roku 2004.

Slunce v duši v tomto listopadovém počasí.

Radka Šindlerová
agentura Hathor
tel.724020336
www.alikvotnifestival.cz


POZVÁNKA NA SEMINÁŘ SE STUARTEM HINDSEM

Seminář pořádá Alikvotní sbor Spektrum především pro sebe a své přátele – zkušené sborové zpěváky. Nejedná se o kurs alikvotního zpěvu pro začátečníky.

Se Stuartem se budeme se především věnovat využití „řízeného“ alikvotního zpěvu ve sboru a hledání optimálního sborového zvuku. Kromě jednoduchých alikvotních písniček (víceméně improvizačního charakteru) nastudujeme i jeho dvě skladby -Autumn moon a Sound of forever - , které pak na koncertě ve středu provedeme.  Účastníci semináře mohou tyto skladby zpívat (i na koncertě) s námi, pokud se na to předem dobře připraví. Noty na požádání zašleme (elektronicky).

Seminář bude probíhat v úterý 11.9.2007 od 14.30 hod do 21.30 hod.
v DDM SPEKTRUM v Karlíně, Karlínské nám.7, Praha 8

Kursovné 600 Kč se bude vybírat na místě.

Za Spektrum Jan Staněk


POZVÁNKA NA SBOROVÝ A ALIKVOTNÍ KONCERT
STUART HINDS (USA)
A
ALIKVOTNÍ SBOR SPEKTRUM (PRAHA),
sbormistr Jan Staněk
V programu koncertuuslyšíte skladby Stuarta Hindse, J.S. Bacha, Knuta Nysteda,
Maurice Durufle, Baird Hersey, Lindy Alexanderson a Johna Ruttera.
Kostel JANA KŘTITELE „NA PRÁDLE“
Praha1, Malá Strana, ulice Všehrdova a Říční.
Středa 12.9.2007 od 19 hodin,
Vstupné 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč),
vstupenky před koncertem od 18.30 hodin
 

Stuart Hinds (http://www.stuarthinds.com ) je aktivní jako skladatel, zpěvák a profesor hudby po celém světě. Na hudebních universitách přednáší teorii skladby. Sám píše jak pro tradiční tak i pro elektronické hudební nástroje. Jeho specialitou jsou skladby s využitím alikvotního zpěvu. Stuart je vynikající alikvotní zpěvák a v umění polyfonně zpívat nemá konkurenci.  Jeho zpěvní i alikvotní tóny se pohybují prakticky nezávisle.

Hindsovo zpívání i jeho skladby promlouvají k posluchači skutečně hudební řečí: nesnaží se pouze fascinovat skutečností, že lze vyluzovat neobvyklé (byť velmi krásné) zvuky. V jeho tvorbě jsou alikvotní tóny primárně postaveny do služeb hudby.

Stuart je - stejně jako já - přesvědčen, že alikvotní techniky nabízejí sborovému zpěvu nové možnosti a společně oba věříme, že v horizontu několika desetiletí nebude alikvotní zpívání ve sboru žádnou raritou. Stuart proto píše i skladby, které v současnosti umí málokdo zazpívat. A také my se o to ve Spektru pokoušíme.

Spektrum (http://www.alikvotnispektrum.cz/ ) chce být vyspělým tradičním pěveckým sborem, jehož zpěváci umí navíc také alikvotně zpívat. Rozvíjení alikvotních pěveckých technik je proto běžnou součástí našich zkoušek. Alikvotní zpěv pak využíváme v některých klasických sborových skladbách ale i ve skladbách speciálních - alikvotních. Snažíme se inspirovat skladatele k tvorbě pro náš sbor. Pohráváme si se sborovým zvukem a v souvislosti s alikvotními tóny se snažíme pochopit jeho hlubší zákonitosti. Experimentujeme. Jsme určitě velmi unikátním sborem.

Stuart Hinds a Spektrum se doposud znali jen z internetu. Koncertu předchází jednodenní seminář a společné zkoušení.

 
Těšíme se na vaši návštěvu!
Jan Staněk (www.janstanek.org ).

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...


17. 10. 2019:

Z komentářů na Internetu: "Elán je samozřejmě skandalizován pod trapnou a průhlednou záminkou. Normální lidé si to uvědomují. Dobře také vědí, že útoky např. na Jarka Nohavicu mají úplně stejný důvod - pošpinit člověka, který se nebojí myslet a chovat jinak, než se těm hajzlíkům hodí. Mají smůlu. Mnoho lidí je dávno prohlédlo a doslova jimi pohrdají."

Celý článek: Mediálne potkany reagujú: Klip Elánu “Bulvárne krysy” ich zasiahol presne tam, kde mal


05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!