Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2402x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2372x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2266x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pro přátele alikvotního zpěvu


Pozvánka - Hudba jinak - 11. 09. 2007 (6791 přečtení)

Máme tu pro vás pozvánky na zajímavé akce zaměřené na alikvotní zpěv.

Odkazujeme na akci pražského alikvotního sboru Spektrum, který přichází s nabídkou koncertu a kurzu vynikajícího amerického alikvotního zpěváka Stuarta Hindse, které se budou konat tento týden - 11.-12.9.v Praze. Podrobnosti naleznete v příloze.

Pražské Znění přichází s širší nabídkou kurzů:

20.10. v 14:00-16:00 v kostele sv.Jana Křtitele na Prádle se kromě besedy s altajským hercem a režisérem Nogonem Šumarovem bude konat také jeho kurz hrdelního zpěvu. Letos poprvé si budete moci vyzkoušet různé techniky výuky od různých lektorů. Viz www.alikvotnifestival.cz.

Jako každý podzim hledáme pár dobrovolníků na výpomoc při organizaci festivalu. Zajímá-li vás alikvotní zpěv, lidé a příběhy s ním spojené, ozvěte s nám. Odměnou vám budou nové zážitky, volný vstup na koncerty a festivalová CD z roku 2004.

Slunce v duši v tomto listopadovém počasí.

Radka Šindlerová
agentura Hathor
tel.724020336
www.alikvotnifestival.cz


POZVÁNKA NA SEMINÁŘ SE STUARTEM HINDSEM

Seminář pořádá Alikvotní sbor Spektrum především pro sebe a své přátele – zkušené sborové zpěváky. Nejedná se o kurs alikvotního zpěvu pro začátečníky.

Se Stuartem se budeme se především věnovat využití „řízeného“ alikvotního zpěvu ve sboru a hledání optimálního sborového zvuku. Kromě jednoduchých alikvotních písniček (víceméně improvizačního charakteru) nastudujeme i jeho dvě skladby -Autumn moon a Sound of forever - , které pak na koncertě ve středu provedeme.  Účastníci semináře mohou tyto skladby zpívat (i na koncertě) s námi, pokud se na to předem dobře připraví. Noty na požádání zašleme (elektronicky).

Seminář bude probíhat v úterý 11.9.2007 od 14.30 hod do 21.30 hod.
v DDM SPEKTRUM v Karlíně, Karlínské nám.7, Praha 8

Kursovné 600 Kč se bude vybírat na místě.

Za Spektrum Jan Staněk


POZVÁNKA NA SBOROVÝ A ALIKVOTNÍ KONCERT
STUART HINDS (USA)
A
ALIKVOTNÍ SBOR SPEKTRUM (PRAHA),
sbormistr Jan Staněk
V programu koncertuuslyšíte skladby Stuarta Hindse, J.S. Bacha, Knuta Nysteda,
Maurice Durufle, Baird Hersey, Lindy Alexanderson a Johna Ruttera.
Kostel JANA KŘTITELE „NA PRÁDLE“
Praha1, Malá Strana, ulice Všehrdova a Říční.
Středa 12.9.2007 od 19 hodin,
Vstupné 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč),
vstupenky před koncertem od 18.30 hodin
 

Stuart Hinds (http://www.stuarthinds.com ) je aktivní jako skladatel, zpěvák a profesor hudby po celém světě. Na hudebních universitách přednáší teorii skladby. Sám píše jak pro tradiční tak i pro elektronické hudební nástroje. Jeho specialitou jsou skladby s využitím alikvotního zpěvu. Stuart je vynikající alikvotní zpěvák a v umění polyfonně zpívat nemá konkurenci.  Jeho zpěvní i alikvotní tóny se pohybují prakticky nezávisle.

Hindsovo zpívání i jeho skladby promlouvají k posluchači skutečně hudební řečí: nesnaží se pouze fascinovat skutečností, že lze vyluzovat neobvyklé (byť velmi krásné) zvuky. V jeho tvorbě jsou alikvotní tóny primárně postaveny do služeb hudby.

Stuart je - stejně jako já - přesvědčen, že alikvotní techniky nabízejí sborovému zpěvu nové možnosti a společně oba věříme, že v horizontu několika desetiletí nebude alikvotní zpívání ve sboru žádnou raritou. Stuart proto píše i skladby, které v současnosti umí málokdo zazpívat. A také my se o to ve Spektru pokoušíme.

Spektrum (http://www.alikvotnispektrum.cz/ ) chce být vyspělým tradičním pěveckým sborem, jehož zpěváci umí navíc také alikvotně zpívat. Rozvíjení alikvotních pěveckých technik je proto běžnou součástí našich zkoušek. Alikvotní zpěv pak využíváme v některých klasických sborových skladbách ale i ve skladbách speciálních - alikvotních. Snažíme se inspirovat skladatele k tvorbě pro náš sbor. Pohráváme si se sborovým zvukem a v souvislosti s alikvotními tóny se snažíme pochopit jeho hlubší zákonitosti. Experimentujeme. Jsme určitě velmi unikátním sborem.

Stuart Hinds a Spektrum se doposud znali jen z internetu. Koncertu předchází jednodenní seminář a společné zkoušení.

 
Těšíme se na vaši návštěvu!
Jan Staněk (www.janstanek.org ).

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!