Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 27. 09. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2792x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2739x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2738x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2655x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2397x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Novoročné prianie


Od čtenáře - Duchovno - 08. 01. 2008 (3328 přečtení)

Přání od čtenáře.


 

Novoročné prianie

O Láske

 

O Lásce

 
j

S láskou je nerozlučne spojený kvet ruže, vyrastajúci z piatich lístkov, ktoré ho obopínajú. Päť rán utrpel Kristus, stelesnenie Božskej Lásky, kým prekonal smrť na kríži, a piaty je tiež mesiac máj,

ľuďmi považovaný za mesiac medziľudskej lásky.

 

Čo by sme si teda v symbolike čísla päť mali želať v novom roku?

 
I.

Najskôr by sme si mali želať pokoru, pretože bez nej by musel aj ten najodvážnejší a najvznešenejší čin dobra ostať zabudnutý v tieni nášho ľudského ja. Bez pokory by sme prepadli pýche, a žiaľ, ona by potom trpkým nápojom napĺňala čašu nášho srdca namiesto všemocného rubínového nápoja

 požehnania Najvyššieho.
 
II.

Potom by sme si mali želať nezištnosť, lebo práve vďaka nej dokážeme vykonať tie činy dobra, na ktoré už iným nezostáva sila, keď ich okolie prestane pozorovať a hrozí, že stratia obdiv, ktorý je pre nich neraz jedinou motiváciou k činu.

 
III.

Ak sme získlali pokoru a nezištnosť, želajme si trpezlivosť. Prečo? Pretože ak v živote už nebudeme vedieť ako ďalej a bude sa nám zdať, že so svojimi problémami už nedokážeme úspešne bojovať, tak vďaka trpezlivosti jedno celkom určite dokážeme – vytrvať. S vytrvalosťou, ktorá je najvznešenejšou dcérou trpezlivosti, prečkáme aj tie najväčšie životné búrky, a keď sa ich ťažké mračná rozplynú pod belasou oblohou našich nových nádejí, môžeme opäť napredovať k napĺňaniu svojich úžasných životných cieľov.

 
IV.

Po trpezlivosti si želajme milosrdenstvo, pretože ako Kristus zasľúbil vo svojich blahoslavenstvách, tak blažení budú všetci tí, čo sú milosrdného srdca, pretože sami dosiahnu milosrdenstvo i odpustenie. Aj keď je milosrdenstvo len nepatrnou súčasťou všeobsiahlej Lásky, predsa má mať v našich srdciach svoje

nezastupiteľné miesto. Veď čo iné znamená byť milosrdný, ak nie prekonať svoju vlastnú zlovôľu, odzrkadľujúcu sa v povahe blížneho?

 
V.

A na záver si z celej duše želajme odpustenie, aby sme si vždy dokázali dať novú šancu postaviť sa, ak v sebe ešte nedokážeme skutočne prebudiť k životu ani jednu z týchto vzácnych vlastností pravej Lásky.

 

Kiež ženy, nositeľky jemných citov, dokážu z nití jednotlivých vlastností lásky spriadať pre seba tie najskvostnejšie šaty a zlaté rúcha;

 kiež z nich dokážu utkať košele pre svojich mužov, aby ich chránili na všetkých cestách ďaleko od teplého krbu domova.

www.pre-slovensko.sk

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...


10. 09. 2020:

Jaroslav Štefec: "Zajímalo by ale určitě nejen mě, jakou svobodu měl pan senátor (Vystrčil) na mysli. Svou svobodu kašlat na doporučení prezidenta, premiéra a ministra zahraničí a na ekonomické zájmy ČR? Svobodu vyhazovat peníze českých občanů za nesmyslné cesty, které nás navíc naprosto jistě o další peníze ještě připraví? Svobodu Tchaj-Wanu? Svobodu Číny? Nebo svobodu lidí v ČR? Netuším, a opět jsem si naprosto jist, že by to nedokázal vysvětlit ani on sám..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!