Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 22. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Čapek:
Pravými otci zákonů jsou darebáci, ne právníci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2861x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2801x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2788x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2459x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2416x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Ženská mysteria


Pozvánka - Witchcraft - 07. 02. 2008 (4059 přečtení)

Zveme vás na víkendový kurz ženských mysterií s Ivanou Megovou a Katkou Kramolišovou od 21. do 23.3.2008 ve Skalce u Doks.


Ženská mysteria - nadpis

Menstruace, plodnost, sexualita, přechod - nadpis

 

Ženská mysteria 2
Skalka u Doks
21.-23.3. 2008
www.tantra.cz
 
Ženy si po tisíciletí předávaly ženské vědění, učily se o ženské síle, o posvátnosti ženského těla a jeho cyklů spojených s přírodou.
Ženskými rituály doprovázely důležité životní změny.
 
V našem kurzu navážeme na tuto tradici a budeme společně sdílet ženská mystéria měsíčního cyklu. Přijďte se dozvědět o jeho posvátnosti, naučte se vnímat menstruaci, porod, či přechod jako čas oslavy své ženskosti.

 

Mystéria ženské krve byla v posledních staletích znehodnocena do té míry, že ženy nenávidí svá těla, když „mají své dny“. Když slyší slovo přechod, polévá je horko. Těhotenství a porod jsou vnímány jako medicínská záležitost. Slova jako menstruace, měsíčky, krvácení jsou vyslovována tlumeně – proč? Jsme ženy, krvácíme a dáváme život. Mnohé z nás zapomněly, že krev z našeho lůna je životodárná, bez ní by nemohl vzniknout nový život.

 Dnešní doba, oceňující hlavně rychlost, výkon a permanentní nasazení nerespektuje ženský rytmus. My ženy se snažíme být stále stoprocentně výkonné, nerespektujeme svoje cykly a pak trpíme vykořeněností, premenstruačním syndromem, menstruačními bolestmi a mnoha dalšími tělesnými i duševními příznaky.

 Tento seminář může ženám pomoci setřást znehodnocující tabu, objevit pozitivní smysl cyklů ženského těla a hodnotu vlastní ženskosti.Zaměříme se hlavně na menstruaci jako čas obnovy a inspirace, příležitost k rozvíjení intuice, tvořivosti, čas posvátný a magický. Prostor budou mít i témata sexuality, těhotenství, porodu a přechodu jako důležité mezníky v životě ženy.

Témata: Moudrost ženského těla, tělo jako rádce – jak s námi komunikuje, děloha jako zdroj síly, intuice, magie, propojení těla a duše. Cyklus ženské energie – fyzické, psychologické, energetické a duchovní aspekty menstruace. Práce s energií během různých fází ženského cyklu a spojitost s fázemi měsíce. Iniciační a přechodové rituály: menstruace, mateřství, menopauza. Ženské cykly a sexualita, menstruace a zdraví.

Jak budeme pracovat:

Sdílení v kruhu žen, techniky sebepoznání, rituály, meditace, masáže, energetická cvičení, práce s tělem, tanec, malování, vnitřní cestování.

 

Místo: Meditační centrum Skalka u Doks 22, nedaleko Máchova jezeraČasy: Začátek v pátek v 19hod večeří, konec v neděli cca ve 14hod obědem

Kurzovné: 1950,-Kč, při přihlášení do 21.2. sleva na 1800,-Kč

Přihlášky a bližší informace:
Katka:
603 287 450, 775 287 450, katerina.kramolisova@centrum.cz http://mujweb.cz/www/kurzyprozeny, www.tantra.cz

Ivana: 737 445 123, megova@volny.cz

Po odeslání přihlášky a zaplacení zálohy 600 Kč vám rezervujeme místo.
Zálohu pošlete prosím na č.ú. 1384768063/0800, v.s. dat. nar., ve zprávě pro příjemce uveďte jméno a zkratku myst)

 
Vedou:
 

Katka Kramolišová

Mgr. Katka Kramolišová ( nar. 1971) - psycholožka, terapeutka

věnuje se individuální a skupinové práci se ženami. Vede ženské skupiny osobního růstu a kurzy tantry, organizuje zážitkové cesty na Krétu za objevováním zapomenuté historie. Spoluorganizovala 1. mezinárodní festival Bohyně v ČR. Účinkovala na Konferenci Bohyně v anglickém Glastonbury. Má soukromou poradenskou praxi. Absolvovala výcvik v Gestalt terapii, v terapeutické práci s tělem a v Tantře. Zajímá se o mytologii, archeologii, pohanství, šamanismus a hnutí Bohyně. Žije se svým partnerem a synem v Dobřichovicích.

 
 

Ivana Megová

 

Mgr. Ivana Megová (nar. 1967), pedagožka, lektorka ženských kurzů

studovala psychologii na FF UK, absolventka pětiletého psychoterapeutického výcviku SUR a dvouletého výcviku tantry u Johna Hawkena. Lektorka a asistentka kurzů tantry, vedla pravidelný ženský tantrický klub v Praze. Věnuje se šamanismu, kultu Bohyně a dávnému postavení ženy ve společnosti. Žije s partnerem a synem v Praze.

 

 


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!