Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2870x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2809x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2798x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2469x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2426x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Magický Cornwall s Johnem Hawkenem


Pozvánka - Šamanismus s J. Hawkenem - 20. 02. 2008 (7589 přečtení)

Opět vás zveme na putování Cornwallem po posvátných místech starých Keltů, které proběhne od 16. do 21.června 2008. 
Magický Cornwall
s Johnem Hawkenem

Stará posvátná místa Keltů tady v Cornwallu jsou plná tajemství. Tato místa na nás působí svou krásou a mocnou atmosférou a hluboce se dotýkají našeho vnitřního světa. Otvírají v nás brány procitnutí a uvědomění.

Pobytem, v tichu a v meditaci, na těchto místech se dostáváme do kontaktu s našimi vnitřními sny, s tím, po čem v hloubi duše ve svém životě toužíme. Navštívíme několik kamenných kruhu, “kámen zrození”, posvátné studny a 2500 let starou iniciační komnatu, která je zasvěcena keltské bohyni země. Budeme putovat po útesech nad Atlantikem, po vřesovištích, žulových skalách a procházet se obklopeni okouzlujícími květy rhododendronovych lesů.

Během dne budeme venku v přírodě, večer budeme objevovat ozvěnu těchto zážitků v našem vnitřním světě za pomoci meditace, tvořivosti, šamanského medicínského kruhu& a podle přání i dalších šamanských praktik.

Čas určeny k relaxaci, klidná poloha a atmosféra centra spolu s dobrou stravou přispívají k dovolené osvěžující tělo, duši i ducha. Součástí pobytu je účast na letní šamansko-tantrické slavnosti (Čt –so).

 

John Hawken, psychoterapeut a učitel tantry, zakladatel a ředitel SkyDancing UK. Po pět let byl členem šamanské lóže Dreamweavers Morningstar, vedené Arwyn Dreamwalker, kde se věnovali především studiu šamanských tradic Keltů a amerických Indiánů. Specializuje se na rituály zemských mystérií na posvátných místech, jako jsou kamenné kruhy a další silová místa v jeho rodném Cornwallu. V České republice vyučuje šamanismus více jak 5 let.

 

Termín: : 16.- 21.června 2008. Začátek skupiny je v pondělí dopoledne cca 10 hodin, konec v sobotu večer. Účastníci jsou většinou z Čech, Slovenska , popř. Německa nebobo VB. Ve čtvrtek večer se skupina rozšíří o účastníky letní tantricko-šamanské slavnosti (převážně Angličané). Překlad do češtiny je zajištěn.

Místo konání: The Field of Dreams, ve vesnici Sancreed, u městečka Penzance, v Cornwall, nejihozápadnější cíp Anglie. www.thefieldofdreams.co.uk

 

Cena: 250 liber/osobu, cena pro pár je 400 liber. Děti jsou zdarma. Cena zahrnuje kurzovné, stravu a ubytování. Je to speciální snížená cena, díky které se snažíme kurz učinit přístupný účastníkům z Čech a Slovenska. Dále poplatek za odvoz z/na letiště (pokud této služby využijete, viz níže).

Doprava: Doprava není zahrnuta v ceně a každý účastník si zajišťuje dopravu do Field of Dreams sám. Nejbližší mezinárodní letiště je Bristol www.easyjet.com na trase Praha-Bristol, Newquay www.ryanair.com trase Brno nebo Praha - Londýn Stansted a Londýn Stansted - Newquay a Cardiff www.bmibaby.com na trase Praha - Cardiff. Všechny společnosti fungují na bázi čím dříve si let rezervujete, tím je levnější! Popř.autobusové linky Praha-Londýn-Penzance. Velmi rádi poskytneme bližší informace, abyste ušetřili.

Nabídka:Protože doprava po Anglii je drahá, nabízíme vyzvednutí z letiště a opět zavezení zpět na letiště do Bristolu za poplatek 30 liber/osobu, popř. vyzvednutí z letiště a opět zavezení zpět na letiště do Newquay za poplatek 10 liber/osobu.pokud poletíte do Cardiffu, můžete se autobusem sami přepravit do Bristolu nebo Glastonbury.Doprava z/na letiště: vyzvednutí je v neděli 15. června v Bristolu v cca 19 hod (Glastonbury 19.30) a v Newquay 22. Příjezd do Field of Dreams kolem půlnoci. Odvoz zpět na letiště je v neděli 22.června v 9hod letiště Newquay a v 11.30 letiště Bristol.

TIP: zvykem je letět již v sobotu do Bristolu, odtud se přesunout do Glastonbury ,neděli strávit prohlídkou Glastonbury odkud je v neděli večer odvoz. Doporučujeme a můžeme zprostředkovat levné ubytování v Back packers hostelu za 14liber/noc. Jinak na internetu najdete širokou nabídku ubytování v Glastonbury !

 

Ubytování: V první fázi skupiny (po-čt) bude k dispozici celý dům, spaní bude na pokojích s povlečením. V závislosti na počtu účastníků, kteří přijedou ve čtvrtek by se ubytování změnilo na kempování: spaní ve vlastním spacáku v domě, meditační místnosti popř. stan na zahradě (stany není nutno si vozit s sebou, jsou k dispozici na místě). Je to jednoduše proto, že anglická taxa za ubytování je mnohem vyšší. Nicméně je možno si rezervovat spaní na pokoji po celý týden za příplatek 60 liber.

Strava: Účastníci kurzu společně vaří a se starají o úklid kuchyně. Menu i suroviny budou připraveny, jídlo bude velmi dobře a společná práce při přípravě jídla skupinu sbližuje dohromady. Strava začíná v pondělí snídaní a končí v neděli snídaní.

Přihlášky a platba: vyplněním přihlášky na www.skydancing.cz spolu se zasláním zálohy ve výši 3150,-Kč (£75) na účet č.: 0-1802384143/0800, jako variabilní symbol uveďte Vaše datum narození (ve tvaru RRMMDD). Doplatek £175 na místě.

 

S sebou: Spacák, pohodlnou turistickou obuv - pohorky či goretex, nepromokavou a větruodolnou bundu, čepici, plavky, krém s ochranným faktorem, kapesné.

 
Kontakt:

tel. 774 36 90 56 nebo 608 159 491


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!