Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2951x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2548x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2504x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2388x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2247x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Jaro s Johnem Hawkenem


Pozvánka - Šamanismus s J. Hawkenem - 07. 04. 2008 (4249 přečtení)

V květnu a červnu se uskuteční několik šamanských a tantrických akcí s Johnem Hawkenem, na které zájemce srdečně zveme.Pozvánka na Johna Hawkena


 

Dovoluji si vás pozvat na akce SkyDancing tantry v květnu - červnu:

30.4.-1.5. Medicínský víkend,
30.4. oslavy Beltane
1.5. rituál Sweatlodge
2.-4.5. Medicinska cesta

7.5. Ochutnávka tantry, Praha
8.-11.5.Tantra - cesta energie a vědomí

16.-21.6. Magický Cornwall, Anglie

Dále vás chci informovat a dalších informativních večerech naseho nového projektu Inner Adventures/vnitřní dobrodružství - Hledání vize pro dospívající www.inneradventures.estranky.cz

Večery proběhnou v Praze: 6.5. a 10.6.2008

Veškeré informace naleznete na webu www.skydancing.cz

 

S přáním hezkého jara,

Gabriela Římská


 

 Srdečně vás zveme na
Oslavy Beltane  

Keltský festival ohně, oslavující jaro.

30.dubna-1.května 2008
 zač.19 hod., konec 1.5. v cca 11 hod
Místo konání: Tuněchodský mlýn
 

Beltaine je úžasný keltský festival ohně a oslavy jara. Přivoláme si síly plodnosti a tvořivosti a požehnáme zemi, nám samotným a našemu konání.

Tradiční rituál Beltainu je hierosgamos – posvátný rituál sňatku Boha a Bohyně. Velký král Země Artuš se spojí s vysokou kněžkou Morgaene Le Fay a po jednu noc je svět naplněn duchem a duch vstupuje do světa. Dualita mezi věčným a pomíjivým mizí.

Spolu s motlitbami a písněmi postavíme posvátný oheň a přivoláme divokou sílu Cerunose – rohatého Boha, aby nás naplnil vášní, zatímco budeme skákat přes oheň. Za časného rozbřesku si přivoláme jemnou a sladkou energii Bridie, bohyni jara, budeme tancovat s jejími věnci upletených z čerstvých májových květů a lístků. Je to čas oslavovat naši živost, živost našich vztahů a naši lásku k zemi.

 

Program: Začínáme večeří v 19 hod, večerní část rituálu začíná v 20.30, od brzkého rozbřesku bude rituál pokračovat a končíme snídaní v cca 10 hod.

Kontakt a přihlášky: Pokud máte zájem přijet, prosím vyplňte přihlášku na www.skydancing.cz nebo napište na skydancing@seznam.cz. Více informací na tel.: 608 159 491.

Poplatek: příspěvek na rituál je 500,-Kč. Dále se na místě platí poplatek 340,-Kč za stravu a ubytování(spacák s sebou!).


 

 
Medicínská cesta

Úvod do šamanismu se Starwater (John Hawken)

2.-4.května 2008
zač. 19 hod , konec 14 hod

Tunĕchodský mlýn, www.molen.cz

 

Šamanská tradice amerických Indiánů představuje živoucí upomínku naší pre-industriální a pre-agrární tradice, kdy naší předkové jako lovci a zběrači žili v harmonii a rovnováze s přírodou a planetou Zemí, s jejími minerály, rostlinami a všemi stvořeními, které ji přináleží. V současnosti, kdy se naše exploativní praktiky a vlastnické postoje vůči přírodě jeví jako jasné neudržitelné a hrozí destrukci té, která nás živí a podporuje, se mnoho lidí obrací k šamanským praktikám, hledajíce vedení či inspiraci.

 Budeme zkoumat, na rovině praktické i intelektuální, “medicinský kruh” – specifické šamanské učení - tak, abychom si osvojili nové způsoby vnímání a vymezování se vůči realitě ve všech jejich podobách, s respektem a rovnosti. Tak, abychom místo pocitu nadvlády zažívali pocit sounáležitosti a harmonie s naším světem.Jedná se o systematickou prezentaci v České republice šamanské filozofie, praktik a rituálů založených na učení Společnosti spletených vlasů (Twisted Hairs Society). Tato učení byla vytvořena splétáním několika šamanských tradic domorodých amerických Indiánů a keltských kmenů.

 

 

Cena: Kurzovné činí 2300,-Kč.Při zaplacení zálohy do 15.3. sleva na 2000,-Kč.

Kontakt: Gabriela Římská tel.774 36 90 56, email: skydancing@seznam.cz nebo Milada Chalupová (tel. 608 159 491)  

Přihlášky a platba: vyplněním přihlášky na www.skydancing.cz spolu se zasláním zálohy ve výši 800,-Kč na účet č.: 0-1802384143/0800 jako variabilní symbol uveďte Vaše datum narození (ve tvaru RRMMDD)

Strava a ubytování: Strava 3 x denně, vesměs vegetariánská v ceně 250 Kč/osoba/den. Ubytování: 270 Kč/osoba/noc základní ubytování ve spacáku v meditační místnosti nebo kempování, za příplatek 120-170 Kč/osoba/noc 2-5tilůžkové pokoje s povlečením.

 
Více informací o šamanismu s Johnem Hawkenem

www.skydancing.cz nebo www.jitrnizeme.cz


 

 

 

 
Tantra – cesta energie a vědomí
s Johnem Hawkenem(UK)
8.-11.května 2008

 zač.13 hod., konec 14 hod

Místo konání: Tuněchodský mlýn u Stříbra, www.molen.cz

 

Tantra – cesta energie a vědomí je nový kurz, jehož smyslem je prožít tantru v její nejzákladnější, nejčistší formě.Tento kurz vás zavede k přímému prožitku bytí a prožívání tantry.

Tantra nás učí, že v tomto životě jsme si jako duchovní bytosti vybrali prožívat naši živost skrze naše tělo. Ale jak být duchovní bytostí a přitom být v těle, nohama na zemi? Tantra na tuto otázku odpovídá ne odmítáním těla a jeho smyslů, ale jejich oslavou. Oslavy, potěšení, extáze a pocit blaženosti nás vedou k přímému prožitku posvátnosti našeho těla a našeho života (sat-čit-ánanda).

Kurz je otevřen pro všechny nové zájemce a zároveň je úvodem k ročnímu SkyDancing tantrickému výcviku Posvátné tělo-Vášnivý duch, jehož nový VI.ročník začíná 21.-27.července 2008.

 
 
 

Cena: Kurzovné činí 2800,-Kč.Při zaplacení zálohy do 31.3. sleva na 2600,-Kč.

Kontakt: Gabriela Římská tel.774 36 90 56, email: skydancing@seznam.cz nebo Eliška Holubová (tel. 776 294 712)  

Přihlášky a platba: vyplněním přihlášky na www.skydancing.cz spolu se zasláním zálohy ve výši 850,-Kč na účet č.: 0-1802384143/0800 jako variabilní symbol uveďte Vaše datum narození (ve tvaru RRMMDD)

Strava a ubytování: Strava 3 x denně, vesměs vegetariánská v ceně 850,-Kč/víkend (čt oběd – ne oběd). Ubytování: 270 Kč/osoba/noc základní ubytování ve spacáku v meditační místnosti nebo kempování, za příplatek 120-170 Kč/osoba/noc 2-5tilůžkové pokoje s povlečením


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!