Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2870x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2809x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2798x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2469x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2426x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Vyžehlené xichty


Vlastimil Marek - Sebepoznání - 01. 06. 2008 (2189 přečtení)

Je to tak každý rok. Jakmile má někdo možnost vychutnat si účinek tibetských mís a běhu, meditační chůze, alikvotního zpěvu, a záplavy „jiné“ (léčivé, harmonizující) hudby, změní ho to. Zvláště ženy, které přijíždějí pomačkané, vyčerpané, šedavé, jsou po tom intenzivním a přitom odpočinkovém téměř týdnu jako vyměněné: vždycky říkám, že mají, kromě radosti v duši a uvolněného (tancem energetizovaného) těla, vyžehlené xichty.


„Na vašich seminářích může člověk rozvinout zakrnělé schopnosti vnímání zvuků, pocitů, okolních dějů, energií prostřednictvím uvolnění nashromážděných psych. bloků, negativních životních zkušeností, zvyků…Vhodná hudba, hlas (vlastně vibrace) dokáží člověka uvolnit a tak naladit na optimální souzvuk všech spojených soukolí,“ napsal loni jeden účastník.

„Váš seminář byl nečekaně silný zážitek. Jako by mi vaše podání hudby ,tance, životních filosofií, meditací a vůbec celková atmosféra byla jakýmsi silným odkazem (jakýmsi www…) na něco, co jsem odedávna hledala a tušila. Vnitřní podstatu a zároveň sounáležitost? Už celý ten měsíc se cítím klidně a harmonicky a je to velmi příjemné a objevné a za to vám posílám velký dík,“ přidala se nedávno další. A podobných máme s ženou ve své poště za ty roky víc.

Po těch pěti intenzivních dnech totiž odjíždí všichni účastníci (a účastnice) jako vyměnění. Nabití pozitivní energií, usměvaví, šťastní, rozhodnuti pokračovat. A muži zklidnění, usměvaví a (také po lekcích bubnování a hry na didžeridu) komunikativní, zatímco ženy, rozesmáté a uvolněné břišním tancem, navíc s „vyžehlenými xichty“.

Letos chystáme vlastně jen dva týdenní letní semináře (ten třetí je pro pokročilé), tak, zájemci, neváhejte (vždy na podzim dojde řada zklamaných mailů „Jak to že jsem o tom nevěděl(a)?“

Ti šťastlivci, kteří byli na našem semináři jako na svém vůbec prvním, pak na jiných a dalších zjišťují, že žádný už není tam intenzivní a přitom laskavý a transformativní. A píší mi pak omluvy, že tehdy, na konci semináře, když si povídáme, co je „dostalo“, nedokázali dostatečně ocenit, co zažili, a poděkovat. Ti, kteří už na nás kdysi byli, nebo někde slyšeli mou přednášku (nebo byli na koncertu), po absolvování dalšího semináře už přece jen tuší a vědí, že právě prošli tzv. „peak performance“, zlomovou a vrcholovou lidskou zkušeností.

Žijeme teprve na počátku informačního věku, a možnost se v rámci pouhého týdne dovědět, jak lze být šťastná(á), zdravý(á) a výkonný(á), jak otevřít vlastní intuici (moudrost většinou zasutou někdy uvnitř člověka) a objevit duchovnost i zvuky a hudbu, které léčí, je k nezaplacení. A o tom, že to skutečně funguje, svědčí i další ukázka z dopisu jedné účastnice:

„A pokračovaly dny, byly tak plné a nabité emocemi, plakalo se, objímalo, do té doby pro mě věci nové, i když dávno známé a člověku přirozené. Rozhodily mě zcela tibetské mísy (které mám již dnes dvě a bouchám do nich lidem po masážích), ocitla jsem se v chrámu s milióny zvonů a zvonečků, připomnělo mi to pohřeb mého strýce a už to bylo, slzy nešly zastavit. Tekly dlouho, opravdu dlouho a tehdy jsem pochopila, jak důležité je plakat i v normálním životě. Jaký dar nám byl dán a my ho nevyužíváme, platíme za lékaře a přitom nám stačí si poplakat a uvolnit se. Spadnou z nás starosti, bolesti, smutky a zároveň očistíme duši. Dny plynuly, manželé Markovi byli a jsou úžasní. Když nám Vlasta řekl, že za ním kdykoli můžeme a jen tak, zeptat se na cokoli, padala jsem někam hluboko do sebe a hledala malou otázka, na kterou bych se ho zeptala. Nebyla jsem připravená a až příliš jsem k němu zhlížela, jak na něco jiného než na člověka. Bála jsem se, jo bála, abych se neztrapnila.

S Tamarkou jsem v sobě objevila ženu. Zní to divoce až padle na hlavu, ale když si člověk uvědomí, že v životě dělal půl chlapa a nemusel, tak mu hodně věcí dochází díky malým „aha efektům“.

Zpěv manter, obyčejný zpěv, který v člověku potlačovali jen proto, že zpíval falešně. Je úžasné zjistit, že hlasivky pořád fungují a dobře. Hurá zpívám a nikdo se na mě blbě nekouká.

I když jsem velkou část pobytu probulela a pořád sama v sobě něco hledala, i tak jsem si dosytosti užila šťávu z nových informací a sama v sobě jsem si s sebou domů odvezla úplně jiného člověka, ženu, povahu, chuť do života, chuť na změnu.

Doma jsem začala brát všechno tak, jak mi to život servíroval. Přestala jsem být sklíčená a nervózní z každé věci, nebo situace. Přestala jsem sekýrovat děti, na manžela jsem se začala usmívat a nakládat mu všechny chlapské věci, které jsem dělala kdysi já. Vše začalo úžasně fungovat. Začala pohoda, taková pohoda, že se jednoho dne, asi po měsíci, ptal syn mého muže: „Tati, mamina je nějaká divná, nemá chlapa?“

 

* * *

21. – 25. července 2008

 

Kde: Centrum tělesného a duševního zdraví U Kamenné Ryby, Nenačovice - Měchurka u Berouna

Cena: 3 400 Kč (ubytování, plná penze, program), 3 000 Kč (při noclehu ve vlastním spacáku)

Informace a přihlášky: Karolína, e-mail: cestazeny2008@seznam.cz, tel. 773 223 413 

 

4. – 9. srpna (začátečníci/e)

11. – 16. srpna 2008 (pokročilí/é)
 

 Kde: Meditační centrum Skalka u Doks poblíž Máchova jezera

Cena: 4 150 Kč (ubytování, plná penze, program), 3 750 Kč (při noclehu ve vlastním spacáku)

Informace a přihlášky: Honza, e-mail: eris@volny.cz  tel. 777 333 594, www.skalka22.cz


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!