Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. B. Stern:
Jak optimisté, tak pesimisté jsou přínosem pro společnost. Optimisté vynalezli letadlo, pesimisté padák.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2870x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2809x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2798x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2469x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2426x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Test: Jaká je vaše sexuální esence?


Převzato - Sebepoznání - 20. 08. 2008 (9567 přečtení)

Tento jednoduchý test vám pomůže zjistit vaši sexuální podstatu.Test: Jaká je vaše sexuální esence?

Odpovězte na každou otázku, tak pravdivě, jak je to možné. Když odpovídáte na otázku, představte si, že jste v posteli s citlivým a přitažlivým intimním partnerem, kterému plně důvěřujete. Odpovědi jsou klíčem, který vám pomůže určit vaši sexuální podstatu.

1. Nejčastěji dávám přednost tomu, aby můj sexuální partner byl

A. fyzicky silnější než já

B. fyzicky slabší než já

C. fyzicky stejně silný

 

2. Nejčastěji dávám přednost tomu, aby můj sexuální partner byl

A. fyzicky větší než já

B. fyzicky menší než já

C. fyzicky stejné velikosti jako já

 

3. I když mohu mít rád/a rozmanitost v ložnici, nejčastěji dávám přednost této situaci:

A. vzdávám se svému partnerovi, který se mě sexuálně zmocní v lásce

B. sexuálně uchvacuji svého partnera, který se mi vzdává

C. nikdo neuchvacuje a nikdo se nevzdává

 

4. Nejvíce by mi ublížilo, kdyby mi partner řekl

A. v poslední době vypadáš opravdu staře a vrásčitě

B. opravdu ztrácíš říz – vypadáš ztraceně

C. opravdu jednáš s muži jinak než se ženami

 

5. Nejčastěji mě nažhaví, když

A.vzdám se řízení a sexuálně to nechám na starosti partnerovi

B. můj partner se vzdá řízení a sexuálně to mám na starosti já

C. nikdo se nevzdává kontroly a nikdo nemá zodpovědnost za řízení

 

6. Kdybych si musel/a vybrat jednu z možností, raději bych

A. nenaplňující poslání (vocation, tím je pravděpodobně myšlen orgasmus a tělesné naplnění), ale dokonale naplňující intimitu

B. nenaplňující intimitu, ale dokonale naplňující poslání

C. částěčně naplněné poslání a částečně naplněnou intimitu

 

7. Když můj partner udělá něco, co mi opravdu ublíží, nejčastěji

A. se emocionálně uzavřu

B. mám impuls opustit vztah, prostě na večer anebo na dlouhou dobu

C. diskutuji věci racionálně se svým partnerem bez uzavření nebo potřeby odejít

 

8. Která věta co nejvýstižněji popisuje většinu ze sexuálních partnerů, které jsem měl/a ve svém životě?

A. moji partneři měli tendenci se naštvat, když jsem jim dával/a rady když řídili/y

B. moji partneři měli tendenci ke změně mínění o našich plánech, a to na základě okamžitých emocí

C. moje partneři mají tendenci být dobří přátelé, s důležitou komunikací a velmi malým nedorozuměním mezi námi

 

9. Které tvrzení je nejvíce pravdivé?

A. moji partneři často, jak se zdá, předpokládají, že mají pravdu ve všem

B. moji partneři, jak se zdá, mi rádi říkají, že si myslím, že mám pravdu ve všem a že jsem nepružný/á

C. moji partneři a já jsme měli zřídka diskusi o tom, kdo má pravdu, protože to byl sporný bod vyjímečně

 

10. Zjišťuji, že moji partneři byli ten druh lidí, kteří

A. se zaměřují na práci nebo sledování televize v takovém stupni, že si mě sotva všimnou

B. plynou z jednoho úkolu do druhého, dokonce zatímco konverzují, přestože často nedokončili jednu úlohu před přechodem na další

C. umějí snadno hovořit ke mně zatímco sledují televizi a také nejčastěji dokončí každou úlohu kterou začali

 

Skóre

Pokud jste odpověděli většinou A, vaše sexuální podstata je více ženská. Pokud jste odpověděli většinou B, vaše sexuální podstata je více mužská. Pokud jste odpověděli většinou C, vaše sexuální podstata je více neutrální. Nebuďte zmateni, pokud vaše odpovědi nebyly zřetelně vyhraněné. Jak uvidíme později, většina z nás má vrstvy klamu Mužské a Ženské energie obklopující naši pravou sexuální podstatu.

 
Jak roste žena

Základním principem Ženy je otevření lásce. Výživou Ženy je dávat život a tančit ve smyslovém potěšení – ačkoliv někdy je Ženská energie také divoká, dravá nebo chaotická. Žena svítí vyzařováním nebo se může zdát temná a mystická.

Žena je síla života dohromady: léčivá síla přírody, život dávající síla země, stejně jako destruktivní síla která znovupohlcuje, což je to co dává zrození.

Ženská síla není orientovaná na cíl a směrovaná, takže Žena hrdinka není válečník který seká překážky. Spíše je bohyně která otevírá dveře s láskou. Mužský válečník se prosekává přes překážky na svobodu a pravdu, Ženská bohyně svítí vyzařováním lásky a otevírá průchody k srdci.

Muž je v prvé řadě potýkání se se sebou, pohyb za vlastní strachy a učení zvládnout neznámý terén. Žena je v prvé řadě posunována svojí potřebou lásky. Ona je také touha nalézt způsob jak uvolnit lásku ve svém srdci.

Její celý život je o otevření a lásce, dávání lásky a přijímání lásky. Její prvotní utrpení a její primární radost je v láskyplných vztazích, obvykle s intimním partnerem, ale i se svými dětmi, přáteli nebo s Bohem.

Muž je v podstatě osamocen, dokud se nerozpustí ve svobodném vědomí. Žena je v podstatě ve hře vztahů, dokud se nerozpustí ve svobodné lásce. Muž třímá svůj meč pravdy. Ženská bohyně tančí v zahradě lásky.

Stejně tak jako muž v první etapě (first-stage man) se ohlíží po větším meči, žena v prvním etapě (first-stage woman) doufá ve více lásky – dávat i přijímat. Když její intimní vztah nefunguje, myslí si, že by to mohla být její vina. Možná že nedává dost lásky. Možná očekává příliš mnoho. Možná že potřebuje jinou příležitost.

Láska je její téma a žena v první etapě pro to udělá cokoliv. Vzdá se svých vlastních potřeb, vlastní síly, vlastní autority. Dá je dětem, manželovi, učiteli, své touze po tom, o čem si myslí že je láska. Pokud se láska dotýká jejího života, otevře se jí a nechá proudit svou energii a pozornost na objekt své lásky. Umí jen stěží připustit své vlastní potřeby, svou vlastní moc, svou vlastní identitu, protože tak snadno otevírá své hranice v naději na lásku.

Opuštěním svého vlastního centra se žena v první etapě snaží naplnit sama sebe napodobeninou skutečné lásky. Aby naplnila své prázdné srdce jí zmrzlinu, čokoládu a sušenky. Možná sleduje mýdlové seriály nebo čte romantické romány.

Skutečná láska se vždy zdá mimo její dosah: "Možná si nezasloužím lásku." Obsazuje vše co nabízí potenciál lásky: „Možná v tomto vztahu, je zde šance. I když mě využívá, myslím že se může změnit. Chci jen aby řekl, že mě miluje.“

Nakonec se její bolest stává příliš velkou. Už nebude dělat nic výměnou za potenciál lásky. Nebude se vzdávat osobní identity a osobních potřeb. I když chce intimní vztah, je rozhodnuta stát na zemi. To je žena druhé etapy, žena, která se dočasně zaměřuje na lásku k sobě.

Muž ve druhé etapě (second-stage man) je oddaný spíše sebezdokonalování než zisku, žena druhé etapy (second-stage woman) je oddaná spíše sebelásce než vzdávání se vlastních potřeb pro naději získat lásku. Žena ve druhé etapě již není závislá na lásce jiných, tak jako muž ve druhé etapě již není závislý na věcech a lidech mimo něj.

Žena ve druhé etapě stojí celistvá, často ve společnosti jiných žen ve druhé etapě. Již více nepotřebuje mužů. Aby se osvobodila ze Závislých Vztahů s muži, kultivovala svou vlastní vnitřní Mužskou energii. Naučila se prosazovat svoje potřeby zjevně, vést sama sebe svou vlastní vůdčí dovedností, vidět sama sebe skrze vlastní milující zrak namísto skrze zrak vnějšího milence. Je sama sebou. Převzala odpovědnost sama za sebe.

Feministický hlas je jeden z hlasů ženy ve druhé etapě, oslavující její svobodné ženství se svými sestrami. Jako kulturní posun, ženy, které následovaly mužské pokyny se naučily spoléhat na vlastní vnitřní hlas a smysl pro vedení. Již pouze nenásledují mužské vedení, umožňují sami sobě být vůdcem. Takové ženy se osvobodily nejen od mužů, ale i od vlastních pochybností.

Stejně jako její protějšek, muž druhého stadia, je i žena druhého stadia nezávislá, odpovědná sama za sebe a oddaná vnitřní i vnější transformaci. Ve skutečnosti je to druhá etapa, kdy jsou si muži a ženy nejvíce podobní. Oba jsou oddáni odpovědnosti za sebe. Oba se zajímají o sebeurčení a respektují osobní hranice Oba proto chtějí vytvořit 50/50 vztah.

Slova "vzdát se" a "oběť" rozhořčují muže i ženy ve druhá etapě stejnou měrou. Druhá etapa je celá o osobní síle, osobní autenticitě a vytvoření osobního postoje jako individuálního – důstojného, silného a nezávislého. Ženy a muži druhé etapy mluví hlasitě. Nenásleduji žádné dogma, jsem svůj vlastní muž, jsem svá vlastní žena, jsem svá vlastní osoba.

Protože celistvá osobnost je tak důležitá pro muže a ženy druhé etapy, často se pokoušejí vyrovnávat svoje vnitřní sexuální energie. Muži kultivují svou vnitřní Ženu a ženy kultivují své vnitřní Mužské energie. Muž si může nechat narůst delší vlasy, nosit náušnice, mluvit jemně, hodně se usmívat, vyjadřovat své pocity a je opatrný aby neprosazoval své mínění příliš důrazně. „Cokoliv“ je jeho odpověď. Žena si může nechat ostříhat vlasy, oblékat se méně sexy, méně se malovat, daleko cestovat a hovořit s jistotou. 

Vztahy 50/50 mezi muži a ženami ve druhé fázi.jsou často jednoznačně vlažné.  Proč? Protože i když vzájemné zodpovědnosti za sebe je mnohem více než ve vzájemné závislosti, je to o hodně méně, než vášnivá vzájemná odevzdanost v lásce.

Vzájemná zodpovědnost za sebe sama o sobě vytváří nudný intimní vztah. Vytváří dobré přátelství, což je krok vzhůru od dobrého otroctví. Přesto to neumožňuje plné ztělesnění Mužské a Ženské síly jako dvou pólů magnetu.

Muži druhé etapy se často obávají milovat své ženy svobodně. Například muž druhé etapy často naslouchá a stává se zasmušilým a nepozorným když k němu hovoří jeho žena. Nemusí mít žádný skutečný zájem o to, co říká, ale cítí že by měl naslouchat nebo se o to alespoň pokusit.

Ale její skutečnou touhou je hluboké spojení v lásce, nikoliv pasivní posluchač. On si může zvolit, aby jí dal lásku přímo, vášnivě, bez váhání: "Dost mluvení. Miluji tě." Muži druhé etapy jsou tak oddáni vnitřní rovnováze, že se obávájí nadchnout ženu tímto druhem nekompromisní lásky, která může naplnit její nejhlubší touhu po intimitě.

Na druhé straně žena druhé etapy je tak opatrná na ztrátu svého středu že, se obává milovat muže svobodně. Nevěří, že on uctí a ocení její otevřenost. Obává se dát muži ten druh posvátné lásky kterou přetéká její srdce. Oba, muž i žena ve druhé etapě jsou opatrní na opuštění vlastních hranic nebo překročení emociálních hranic partnera. Jsou to „bezpeční“ muži a ženy.

Jak žena vyroste z druhé do třetí etapy? Stejně jako muž ve druhé etapě může dospět k uvědomění, že se stále cítí nekompletní a nedokončený, žena ve druhé etapě si může uvědomit že stále hledá lásku. Její srdce stále touží. Stále cítí prázdnotu, ať už má vztah vzájemné odpovědnosti za sebe 50/50 nebo ne. Pro většinu žen není dostačující sesterství a muž ve druhé etapě je bezpečný, ale ne natolik, aby pronikl do nejhlubších jeskyní jejího srdce.

Stejně jako muž druhé etapy je zmenšen na nulu v hlubinách absolutní marnosti, žena druhé etapy je zmenšena na nulu v černé díře své hluboké potřeby. V samém středu jejího života něco chybí. Její nezávislá síla nenaplní prázdnotu uvnitř ní a nenaplní ji ani její vztah 50/50.

Co může dělat, když ani vztah, ani osamělost naplňují potřeby jejího srdce? Musí opustit svůj vztah a svou nezávislou pozici, obojí, a být nasátá skrze tu černou díru svých potřeb před tím, než se může vynořit jako motýl s křídly lásky. Když zemře žena druhé fáze, narodí se žena třetí fáze. Žena třetí fáze již dále nehledá lásku, ale spíše dýchá lásku, uvolňuje se do lásky a vyzařuje lásku.

Muž třetí etapy opustí vše kvůli opravdové svobodě, žena ve třetí etapě opustí vše kvůli opravdové lásce. Již není závislá na vnější lásce. Již nespoléhá na lásku k sobě. Spíše je vtělenou láskou.

Její rozpoložení není být něčeho potřebná, ani hrdá, ale nadšená. Její ruka není příliš oddaná, těsně přiléhající, ani odkládající, ale žehnající. Nemiluje tak, jak by „manželka“ milovat měla. Nemiluje tak, jak by „osoba“ milovat měla. Miluje, není plná strachu, není opatrná, ale je oddaná v lásce.

V Závislém Vztahu, žena v první etapě svádí (očaruje) muže, od těla k tělu. Ve vztahu 50/50 žena druhé etapy zaujme muže, od mysli k mysli. V Důvěrném spojení žena třetí etapy nadchne muže, od srdce k srdci. V Důvěrném spojení přitažlivost zahrnuje mysl, ale mysl se rychle rozplyne v lásce. V Důvěrném spojení je přitažlivost vyjádřena skrze tělo, ale tělo se rychle stane průzračným pro vyzařující energii.

Žena ve třetí etapě není ostýchavá ohledně své fascinující síly Ženské lásky ani není dbalá udržování své osobní identity. Ví, že je láska a tak má ve zvyku dávat lásku, okamžik za okamžikem, v extázi vzdávání. To je konání ve třetí etapě ženy: dávat lásku, být k dispozici, „Miluji tě“ protože láska je její skutečnou povahu

Žena v první etapě je žena svého muže. Druhá etapa je její vlastní žena. Třetí etapa je láska v podobě ženy. Její identita není odvozena od jejího muže ani z ní samotné. Její potřeba osobní identity je ve skutečnosti pryč, takže září v jasu své lásky.

Chtěla tuto nekončící lásku od muže a žádný muž jí nemohl dát co chtěla. Chtěla nekonečnou lásku od sebe a nemohla si dát dostatek lásky aby naplnila sama sebe dokonale. Nyní obětovala své hledání lásky protože získala vědomí lásky. Cítí hluboko ve svém jádru, že ona je láska. Ví, že buď bude láskou a bude dávat lásku nebo se zhroutí.

Žena ve třetím stadiu ví, že není žádný definitivní vztah k nalezení, že není žádné dosažení dokonalého sebepřijetí. Chápe, že nikdy nebude dostávat dostatek lásky od vztahu ani ze sebepřijetí. Ale nemusí víc. Objevila, že když je k dispozici, „Miluji tě“ tak je její život naplněn láskou. Uvědomila si, že když chce cítit lásku, vše co potřebuje je dávat lásku. Ve skutečnosti jediná doba kdy cítí lásku je když miluje.

Její hledání lásky je skončeno. Může zanedbat lásku, ale její paměť je vždy stejná: Já jsem láska a miluji tě. V tomto okamžiku zažívá pocit, že její tělo je živé, její dech je vdechovaný a její srdce je otevřené vyzařováním lásky, která chce přirozeně plynout z jejího srdce. Následuje sebe v pohybech lásky v tomto okamžiku. Je tančící energií lásky.

 
Jak roste muž

Podstata Mužského stylu hledání je bojovník, hrdina nebo vizionář. Mužská síla je zaměřená, přímá a vedená vizí svobody. Mužská energie se prosekává skrze překážky, které jsou na cestě. Nic neodradí muže od záměru být svobodný. Avšak ne každý muž používá svou Mužskou energii pro hledávání svobody stejným způsobem.

Způsob, jakým muž hledá svobodu, závisí na jeho jednotlivých potřebách, které se obvykle mění v jeho životě ve třech etapách.

První etapa je potřeba něco získat, něco jako je jídlo, peníze, sex, moc nebo slávu. Muž první etapy má tendenci tvořit Závislý Vztah se svou ženou.

Potřeby muže druhé etapy jsou o sebezdokonalování, autenticitě, být v doteku se svou vnitřní moudrostí a tvořit Rajskou zahradu na zemi. Muž ve druhé etapě se zajímá o vytvoření vztahu 50/50 se svou ženou.

Třetí etapa muže je o opuštění sebedefinice, uvolnění nekonečného hledání uskutečnění, cítit skrze napětí tohoto přítomného okamžiku a vzdání se hranic v otevřenosti tak jako každý okamžik povstává a rozpouští se v lásce. Muž třetí etapy si vychutnává vztah se svojí ženou založený na Důvěrném Společenství.

Mužská síla vypadá odlišně v závislosti na typu potřeb, které jsou pro muže nejdůležitější. Například muž první etapy hledá svobodu tak že se pokusí něco získat. Vzhledem k tomu, že jeho hledání se snaží získat něco, je uražený, když někdo tvrdí, že to něco nemá, ať už důvtip, peníze nebo hezké holky. Muž první etapy je muž získávání. Vidí svobodu jako něco si opatřit, něco získat. Je jako automechanik snící ve vlastní garáži. Je dravec na Wall Street. Je pan doktor s mercedesem a milenkami. Je mužem, který má cíl dosáhnout něčeho mimo své tělo, mimo tento okamžik a chystá se si to opatřit. Vítězství muže první etapy vyžaduje získání posvátného objektu – hotovosti, auta, půdy – mít to, co je venku. Muž první etapy je muž zisku, muž cíle a zvětšování sebeobrazu.

Muž druhého stadia vypadá zcela jinak než muž první etapy. Muž druhé fáze nesměřuje ke zdolání nepřátel, směřuje ke zdolání vlastních omezení. Nesměřuje k získání více něčeho, směřuje k upevnění toho, kým je. Nechce víc, chce lepší. Hledá svobodu přeměnou sebe a svého světa, nikoliv usilováním o věci a získáváním věcí a jiného.

Muž druhé etapy bojuje s vlastními démony a povstává vítězně celistvý, vyvážený, hrdina sebeintegrace. Jestliže se bojí výšek, naučí se skákat s padákem. Jestliže se ostýchá při intimnostech, absolvuje terapie, které ho naučí vyrůst z bloků které se vyvinuly v dětství. Hledá transformaci svého sebeporozumění skrze studia filosofie a esoterické spirituality. Chce proměnit vnější svět z bojiště na Rajskou zahradu. Zatímco muž první etapy se snaží stát se hrdinou v získávání, muž druhé etapy se snaží být hrdinou transformace

Muž první etapy stojí vítězně na vrcholu bohatství, pobitých nepřátel a respektuje subordinaci. Muž druhé etapy stojí vítězně nad hromadou sebekontroly, vnitřního mistrovství a bezúhonných činů. Zvítězil – je úplně svým vlastním pánem, autentický a celistvý, plný odpovědnosti za své vlastní štěstí. Je svobodný jít kam chce a kdy chce. Má svobodu milovat co chce, možná jednu ženu, nebo dvě, anebo jen sebe. Muž druhé etapy je svobodný duch, renesanční muž nové doby, muž vnitřního vývoje a vnějšího dobrodružství – dobrodružství nikoliv získávání osobního majetku, ale tvoření více utopického způsobu života.

Muž druhé etapy je také pozoruhodně oklamaný. Přinejmenším muž první etapy je vepředu se svými potřebami: Chce hodně peněz a velká prsa. Muž ve druhé etapě často skrývá vlastní prázdnotu a své vlastní potřeby, dokonce sám před sebou. Medituje deset let, procestoval celou Asii a Indii, je certifikovaný mistr Aikido a psychoterapeut a v podstatě se nic základního nezměnilo. Stále se cítí nedokončený.

Věci jsou trochu jednodušší, než bývaly dříve, ale přesto není svobodný. Je stále zamčený za svými vlastními strachy. Stále je svázaný strachem ze smrti, strachem z odloučení, strachem ze selhání. Kromě toho je nyní starší a nemá tu energii nebo to odhodlání které kdysi měl. Vytvořil si pro sebe pohodlné místo ve světě, a přestože je v rozpacích připustit si to, nechce riskovat, neboť by ztratil příliš mnoho. Ale nemá volbu. Jeho vyvíjející se Mužská energie ho posunuje, aby se dobře podíval na svůj život a postavil se důsledkům pravdy.

Náhle muž ve druhé etapě otevře oči a vidí že se s tím vyrovnal. Cítí vlastní jednotvárnost, vlastní strach, svou vlastní průměrnost a začne hořet uvnitř. Jeho drahocenné já které tak tvrdě pracovalo aby se stalo mistrem se cítí jako sevřené. Jeho život, který se kdysi zdál tak jednoduchý se nyní jeví jako obtížná zátěž. Jeho vztahy a životní dráha ho zatěžují s falešnými povinnostmi. Obává se uvolnit to všechno, ale to trvalé zauzlení v jeho střevech se stává příliš na to aby to unesl.

Je to beznadějná situace. Je absolutně nespokojen. Zhroucení naděje a rozpoznání neúčinnosti ho žene na hranu a on nemá reálnou volbu. Uvolní se do propasti. Podlehne krizi. Jeho sebedostatečnost a sebeocenění spadne na nulu.

Pokud zůstane na místě bez dodání útěchy v jeho utrpení a pokud zůstane válečníkem s otevřeným srdcem dokonce i na nule, stane se zázrak. Protože ví, že může záviset na ničem, uvolní sám sebe od veškeré falešné podpory. Protože přerostl první etapu závislosti na něčem vně sebe, stejně tak druhou etapu závislosti na něčem uvnitř sebe, je vnímavý k odpuštění. Jeho redukce na nic mu poskytla bezmocnost, ale ne bez pomoci.

Bez hledání, bez zkoušení se začíná spontánní síla života stávat zřejmou. Je to ta stejná mystická síla která bije jeho srdcem, hýbe jeho myšlenkami a osvětluje jeho sny v noci.

Od té doby co pocítil marnost, kterou znamená nechat si diktovat svůj život ostatními, stejně tak jako nechat si diktovat život vlastními nekonečnými myšlenkami je otevřen být živým prostřednictvím jiné síly, síly pravdy, kterou vždy žil a která jím žije nyní. Kdykoliv může přivolat tuto sílu, je to síla existence samotné, přímý a nezprostředkovaný proud a pocit bytí.

Je to to, čím je, dokonce i když jeho přátelé i jeho systém selhávají. Je to ten, který svědčí o jeho snech v noci a o jeho myšlenkách a činech v průběhu dne. Je to ta síla bytí nebo vědomí která je stálá skze všechny jeho zkušenosti. Je to to, co je, vždy, ale neřídí to nic.

V krizi marnosti si uvědomí, že jeho vnitřní svět a jeho vnější svět jsou jasně mimo jeho řízení a že smrt je neodvratná. Tak dělá jedinou věc, kterou udělat může. Odevzdá se, obětuje všechny zkušenosti , vnitřní i vnější této jediné síle která tvoří, udržuje a rozpouští všechny zážitky.

Muž třetí etapy spočívá v plnosti těchto sil. Proto žije touto silou, jako tato síla. Proto jeho činy mají spontánní pravdu. Jeho domov je plnost lásky a neoddělení.

Když muž třetího stadia zanedbá svůj domov, a dočasně zabloudí do hledání, vždy se vzbudí ve stejný okamžik: tento žitý okamžik, teď, spontánně vzniklý, zářící jako objekty v něm a uvědomuje si, jako svědek, sám sebe. Uvědomuje si, že tato žitá chvíle se objeví sama sobě. Tento okamžik není závislý na něm samém, tento okamžik není nezávislý na něm samém, ale vynořuje se, spontánně a vědomě, zahrnující jeho.

Jeho hledání je vždy rozpuštěno v této intuici neoddělení, příjemné jednoty, lásky. Stojí jako svobodné vědomí ze kterého tento okamžik povstává. Plně zralý muž ve třetí etapě rozpoznává, že jeho přirozenost je svoboda sama, vždy překračující, svědčící a zahrnující to z čeho povstává.

 
Tři způsoby intimity

Pro porozumění vašeho současného způsobu intimního vztahu musíte porozumět následujícímu kroku, který musíte přijmout. Který z těchto tří způsobů je nejvíce jako váš současný vztah: Závislost, 50/50 nebo Důvěrné spojení? Každý z těchto tří způsobů je také etapa, přes kterou můžete vyrůst, jestliže jste ochotný/á být láskyplně vtipný ohledně svých vlastních vzorců intimity.

 

1. Závislý Vztah 

"Muži jsou muži a ženy jsou ženy." 

Když se díváte na imaginární video: jsou muž a žena odevzdáni agónii sexuální extáze nebo muž zotročuje, kouše a proniká proti vůli ženy? V závislém vztahu jsou sex a moc často až bolestně smíšené; partneři často zaměňují některé varianty vztahu pán/otrok s opravdovou láskou. Často jsou zapojeni do nějakého druhu silové hry. V Závislém vztahu často jeden partner potřebuje mít pocit kontroly, zatímco druhý partner se často vzdává své autentické síly aby se cítil milován a přijímán.

Závislý Vztah zahrnuje partnery, kteří se stanou závislými na sobě pro peníze, emocionální podporu, rodičovství nebo sexualitu. Ačkoli je někdy sex v tomto typu vztahu dobrý (zejména při tvořivém období - až po boji), partneři často uzavřou svoje pocity, omezeni starým způsobem postaveným na rolích žen a mužů nebo na nerovnováze finanční nebo nerovnováze fyzické síly. Takže usilují o přechod do následujícího způsobu vztahu. Aby to udělali, učí se budovat osobní hranice a starat se o sebe, spíše než vždy krmit potřeby svého partnera.

 

2 Vztah 50/50

"Bezpečné hranice a stejné očekávání pro muže i ženy." 

Partneři v 50/50 Vztahu se chtějí cítit v bezpečí, takže videokazeta se může zdát k nim nevlídná a tvrdá. Na povrchu se můžou zdát zcela vypnutí a reagovat tak, jako kdyby energická a vášnivá extáze v jakékoli podobě byla činem znásilnění. Nicméně v hloubce mohou být toužebně zapnuti, upomínajíc se na hloubku sexuálního milování, které mohou postrádat v jejich bezpečném, ale vlažném milostném životě.

Vztah 50/50 je "moderní" styl vztahu, který je založen na dvou nezávislých lidech kteří se setkají a vyřeší vyrovnané spravedlivé partnerství. Od každého z partnerů se očekává, že ponese na ramenou polovinu odpovědnosti, více méně uprostřed. Často má každý vlastní zdroje příjmů a dohromady se dohodnou na plánu 50/50 aby rozdělili chod domácnosti, rodičovské povinnosti a finanční závazky. Aby to uskutečnili, usilují o sestavení vlastní vnitřní rovnováhy mezi Mužskými a Ženskými kvalitami, obojí doma i na pracovišti.

Nicméně, jak mnozí z nás objevili, je tam potenciální problém s tímto ideálem pro 50/50 vztah. Začneme ztrácet naši živost. Sexualita ztrácí své vášně. Náš vnitřní oheň začíná pohasínat. A my cítíme neúplnost v našem středu. Proč? Protože mnozí z nás mají sexuální podstatu, která je přirozeně více Mužská nebo Ženská než je rovnoměrně vyvážená nebo neutrální. Tak je vedlejší efekt tohoto úsilí směrem k 50/50: potlačení nebo hladovění naší přirozeně více Mužské nebo Ženské sexuální podstaty.

Pro některé z nás je spolupracující partnerství, které zdůrazňuje komunikaci a sdílení odpovědností dostačující. Jiní v této situaci nakonec trpí pocity neúplnosti a rozvíjí touhu dotknout se a být dotčen daleko hlouběji a více vášnivě než Vztah 50/50 často umožňuje.

3. Důvěrné spojení

"Uvolňuji se do jednoty a spontánně dávám mé nejhlubší dary." 

Pokud jsme postupně přerostli rámec Vztahu 50/50, nejsme již více opatrní ohledně dávání své lásky našim intimním partnerům V této chvíli můžeme prosit a skuhrat, v jiných okamžicích můžeme agresivně uchvátit našeho partnera v lásce. Stále v jiné chvíli je naše láska klidná a sladká. Ale jestli křik, ječení, prosby, tlačení, tažení, kousání, nebo objímání dáváme svému partnerovi se svou nepotlačovanou a svobodnou láskou plyneme přímo svou sexuální podstatou bez strachu nebo pochybností.

Pokud jsme dorostli do praxe Důvěrného spojení, imaginární video nebude představovat problém, protože jsme pochopili, že základní rozdíl mezi znásilněním a uchvácením je jednoduchý: láska. Je láska je motivem každého mačkání, zaječení a hlodání, a to bez ohledu na to, jak jsou účinná, agresivní, nebo vášnivá? Nebo je to motiv potřeby: potřeby sexu, potřeby moci, potřeby ovládat?

A co je nejdůležitější, v praxi Důvěrného spojení se učíme, že láska je něco, co děláme, ne něco, do čeho spadneme (fall in love) nebo z toho vystoupíme. Láska je něco, co děláte, jako hrajete tenis nebo hrajete na housle, ne něco, co se vám přihodilo že cítíte anebo necítíte. Jestliže čekáte, až ucítíte lásku, ve vášnivém sexu nebo bezpečném rozhovoru, děláte chybu. Láska je čin, který děláte, a když to uděláte, cítíte to. Když milujete, ostatní vás shledávají hodnými lásky. Láska je čin, který můžete konat.

Proto v Důvěrném spojení se učíme konat lásku, dokonce i když se cítíme zranění, odmítnutí nebo vzdorující. Nejprve konáme lásku, a pak naše přirozená sexuální esence kvete, přirozeně, nevyhnutelně, protože jsme se naučili dávat z našeho jádra, která obsahuje kořeny naší sexuality.

 
Věnuj se sexu, abys přinesl světu osvícení

Jak duchovně rostete, sex začne sloužit ostatním. Ve středu sexu si může příležitostně zvolit pocítit a vizualizovat někoho, komu chcete poslat lásku a léčení. Nakonec, skrze praxi cítíte všechny bytosti prostřednictvím svého milence. Milujete prostřednictvím svého milence, jako portál ke všem bytostem. Spíše než o sex pouze pro vlastní potěšení máte sex v zájmu dávání lásky všem bytostem.

Pokud je váš partner emocionálně rozrušený, dýchejte jeho temné energie do sebe a vydechujte pouze lásku k vašemu partnerovi. V průběhu času, s praxí, pocítíte, že vdechujete bolest všech bytostí a vydechujete jim lásku. Přijměte jejich utrpení, jejich strach, jejich nedostatek a dávejte jim svou lásku. Pociťujte sex jako blažený rituál oběti, v němž je vaše tělo a mysl plně odevzdané v zájmu všech bytostí, kdy přijímáte jejich bolest a přinášíte lásku.

To neznamená vytvořit nějaký řádný obřad v němž se cítíte mimořádně laskaví a duchovní. Je prostě ten případ, že si konečně uvědomíte, že sex není žádný velký otřes. Je to to, co to je. Na osobní úrovni to může být velmi příjemné, tak co? Sex se stává prostředkem jak dávat lásku všem bytostem, prostřednictvím svého partnera. Toto úplné dávání uprostřed živých objetí je pravdivá forma života, stejně tak jako sex. Žít jen pro své vlastní účely je vytvářet neustálý strach a napětí.

Žít svůj život v pravdě plného dávání je blaženost sama. Vždy jste rozpuštěni. Každou chvíli umíráte pro všechno, co bylo. Vědomě se podílet na této smrti bez odporu je láska. Vyžaduje to praxi milovat takto plně, přijímat jiné takto plně, opouštět takto plně a dávat plně - zvláště uprostřed sexu nebo utrpení.

Žádné množství třené kůže se nemůže rovnat potěšení ze splývání s nejhlubším smyslem vašeho života, což je žít jako láska. A žádný sex nemůže převyšovat lásku samu o sobě, vyjádřené v těle, objímané jako všechny bytosti a dávané prostřednictvím vašeho milence nebo milenky. Only love. Pouze láska.

 
Co je skutečné odevzdání?

Slovo "vzdát se, podlehnout" je často vykládáno jako přijímání porážky nebo projev slabosti. I když je to jeden způsob, jak používat toto slovo, budeme je používat jiným způsobem. Vzdát se, tím se rozumí opustit odpor k celkové otevřenosti tomu kdo jste. Znamená to, vzdát se napětí malého víru z toho, kým věříte že jste a realizovat hlubokou sílu oceánu toho, kdo skutečně jste. Znamená to otevření bez žádné hranice, emocionální nebo fyzické, tak usnadníte rozlehlost daleko za omezenými hranicemi jakéhokoliv pocitu sebe, který můžete mít.Odevzdání znamená milovat bez omezení. Znamená to přestat se mít na pozoru, aby váš milenec mohl ucítit, jaká v jádru jste – autentická, neskrývaná a nechráněná. Vaše svaly se uvolní. Váš dech se stane plným. Vaše tělo a srdce se ochotně otevírají milenci. Pokud jste zraněný, pak jste zraněný, ale ať děláte cokoliv, zůstanete otevřený a plný jako oceán. Vzdání je přístup do nejhlubšího možného sexu.

Pro něj
Aby se otevřela, potřebuje vaši přítomnost.
Nic nezmění vaši ženu více než vaše skutečná přítomnost. Chce cítit, že jste s ní. Nikoliv nepozorný nebo uvnitř rozdělený, polovina se chce dívat na fotbal a druhá polovina pospíchá mít orgasmus. Chce cítit vaše vědomí svobodné a jasné. Chce cítit, že ji cítíte. Tehdy vám může důvěřovat a odevzdat se otevřené lásce.

Vaše žena umožní sama sobě, aby se zcela vzdala pouze tehdy, když cítí vaše existující hloubky. Ona může cítit vaši mysl: Je to rozbouřená kaluž nebo hluboký oceán? Ona může cítit váš dech: je to mělké a napjaté nebo skutečné v síle? Může cítit vaše tělo: je podrážděné vyžadující rychlou ejakulaci, nebo je uvolněně, otevřené a je připravené k rozpuštění s jejím tělem? Když vaše mysl, dech a tělo jsou plně přítomny, pak můžete opravdu být s ní a její srdce bude připraveno k otevření v důvěře s vaším srdcem.

Učte se jak prociťovat svoji ženu srdcem, stejně, jako jí cítíte svým pohlavím: jemně, hluboce, láskyplně. Když vaše láska vstoupí do jejího srdce, vaše žena se bude moci víc odevzdat vašemu pronikání, té hmatatelné prudkosti mužské lásky. V průběhu času se naučí věřit a otevřít sama sebe více a více síle vaší neochvějné lásky a přítomnosti.

Pro ní

Vaše potěšení mu pomáhá se otevřít.
Tak jako chcete přítomnost mužova vědomí, váš muž chce vaši energetickou otevřenost. Vaše sexuální citlivost - váš nářek, zmítání a orgasmus – ho přitáhnou z jeho suchého světa strachu do hlubokých vod odevzdávání v srdci. Jste zdroj ženské energie, který si zvolil, což je síla života samého. Chce se koupat v teplém moři vašeho vlnění, ochutnáte sladké hrozny vašich rtů a bradavek, pocítit zemětřesení vašeho nepotlačovaného potěšení.

Vaše energie a jeho přítomnost se magnetizují navzájem. Vaše tělesně vyjádřená radost přitahuje vašeho muže k plné přítomnosti. Chce cítit vaše poddajné tělo chvět se, vzdouvat se a otevírat způsoby, o kterých jeho mužský špalek může pouze snít. Chce vidět zářivé světlo ve vašich očích. Chce být respektován vaším emocionálním vzdáním se a hlubokou důvěrou.

Samozřejmě potřebujete cítit jeho důvěryhodnou přítomnost před tím než otevřete své srdce i tělo bez stráže. Je to proces učení, krok za krokem. On se učí, aby byl více přítomen, vy se učíte být více otevřená. Vaše otevřenost ho táhne k vám hlouběji a vy ho cítíte plněji uvnitř vašeho srdce. On uvolňuje své strachy a vstupuje s větším množstvím lásky a vy uvolňujete své strachy a přijímáte ho plněji. Nakonec se oba vzdáváte tak úplně, že neexistují strážci nebo vůbec nějaké držení se zpátky. Sex se stane neomezenou láskou.

Jak ho přitáhnout 

Váš muž je pravděpodobně v pasti uvnitř své hlavy. Víte, že vás miluje, ale jeho tělo je neschopné to plně ukázat. Nejprve cvičte přitáhnout ho z jeho hlavy do jeho těla spolu s vaším tělem. Ženská krása vašeho těla – jeho funkce plynout s nepotlačovaným a se srdcem spojeným potěšením – je tak neodolatelně přitažlivá pro vašeho muže že jí nelze vzdorovat. Jakmile je v těle, přilákejte ho do jeho srdce spolu se svým srdcem. Otevřenost vašeho srdce - plně vyjádřené prostřednictvím vašeho sténání, oddanosti a slz – rezonuje s jeho srdcem do otevřenosti.

Může trvat nějaký čas jeho srdci a tělu aby se otevřelo tak plně jako vaše, ale nakonec se miluje s vámi, aby miloval. Mezitím pokračujte v přitahování ho k odevzdání ohromující hloubkou svého odevzdání. Spolkněte ho do srdce svojí pochvou. Dovolte svým končetinám rozšířit potěšení jako světlo vyzařující ze slunce. Změkčete svoje břicho a hrudník abyste přijala tělo svého muže do svého. Vyjádřete svou lásku vzdechy svého těla. Skrze své tělo, dech a emoce mu ukažte, jak hluboce mu důvěřujete. Jestli je laskavý muž, naučí se setkat se s plností vaší důvěry v hloubce své přítomnosti. Mezitím je vaše otevřené srdce svojí vlastní odměnou.

převzato ze spirituallysexy.com

Překlad redakce. Za zpřesnění a zesplavnění překladu děkuji Štěpánu Čábeklkovi. Překlad byl velmi náročný, uvítám jakékoliv další návrhy na jeho upřesnění nebo opravy.

Pokud se vám tento článek líbí, můžete ho přidat tímto tlačítkem do několika seznamů oblíbených článků na internetu a podělit se tak s ostatními: Přidat.eu záložku

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 7 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!