Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2859x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2796x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2785x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2454x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2412x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Transformace, která slouží životu


Müller Michal - Sebepoznání - 22. 08. 2008 (3467 přečtení)

Na jednom našem večeru v Centru padla otázka: „Co je to vlastně ta transformace? Proč je tak důležitá pro život a jaký má význam? „

Uvědomil jsem si, že mnoho lidí vlastně neví, co znamená transformace s ohledem na jejich osobní vývoj. Stanislav Grof často opakuje ve svých knihách, že radikální vnitřní transformace lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí může být naší jedinou šancí do budoucna. Osobně s ním musím souhlasit. Už jste možná nervózní a rozzlobení, že pořád tady píšu o transformaci a vy stále nevíte, co to je. Uvolněte se, prosím, a pozvěte k sobě onu hravou část ve vás - vnitřní dítě.Transformace tedy je:

Přechod z jednoho stavu existence do druhého.

Příkladem může být zakuklená larva. Je ve stavu strnulém a nesvobodném. Když se z larvy zrodí motýl, stane se zázrak. Motýl může létat, kam chce. Je svobodný. A přitom jsou larva a motýl stále stejná bytost, která jen změnila formu.

Možná se zeptáte: „OK, to je hezké a jak to souvisí s člověkem, tedy konkrétně se mnou?“

Většina z nás je více či méně v roli té larvy. Někdy je nám tam dobře, někdy špatně a často ani nevíme, že v ní jsme. Máme pocit, že jsme obětí života, manipulace druhých nebo naopak druhé ovládáme a snažíme se je využít ve svůj prospěch. Naše životní možnosti jsou omezené a my se cítíme odděleni od ostatních, přírody, Vesmíru a Toho, co nás všechny smrtelníky přesahuje. Žijeme si své strachy, úzkosti a obsese, ale zároveň také někdy lásku a spokojenost s životem, který máme. Můžeme také žít úplně jiný život, než ten svůj – nejsme sami sebou, i když si připadáme spokojení. Takový život může být dobrý a může být i krásný. Možnosti života jsou ale daleko širší.

Můžete namítnout: „OK, ale mně to stačí, já jsem spokojený, co více si mohu ještě přát, život je prostě takový, ne? Existuje ještě něco víc, co by mně mělo zajímat?“

Jsem přesvědčen, že v každém z nás je alespoň jiskřička touhy po svobodě a lásce. Ta se zažehne mnohem více, když vyhlédneme z naší zamčené komůrky, ve které jsme se zamkli. Stačí malý pohled z okna a uvidíme ten nekonečný prostor kolem, plný kvetoucích luk, říček a hor. A najednou se nám chce vyletět ven z té komůrky. Máme chuť začít běhat po těch lukách a povídat si s motýli. My se staneme taky motýlem, který se raduje každým mávnutím svých křídel. Když tak chvíli létáme po louce, tak si občas všimneme té staré komůrky, ve které jsme byli. A tady je jedna past: Můžeme odmítnout, to čím jsme kdysi byli a v čem jsme žili. Jenže to k nám patří a nemůžeme se toho zbavit. Jedinou cestou je udělat z té možná zaprášené komůrky taky louku - živoucí prostor plný lásky a svobody. A tomu já říkám transformace.

Transformace není jen samotné nakouknutí a chvilkové létání po louce, ale hlavně proměna naší zaprášené komůrky se špinavými okny a rohy plnými pavučin. Můžeme dostat strach, protože začneme měnit něco, na co jsme si zvykli a stalo se pro nás domovem a iluzí jistoty. A zároveň se lekáme rozlehlosti té louky všude kolem nás. Je to období nejistoty, životních změn. Setkáme se s vlastními démony a stíny. Vykopáváme truhly se starými rodinnými dědictvími, která nemusí být zrovna příjemná. Jednoduše řečeno vymetáme staré pavučiny z naší komůrky.

Namítnete: „Mám já zapotřebí se takhle stresovat?“

To záleží na vás, samozřejmě. Pokud ale trpíte touto nejistotou, stačí když se podíváte na člověka, který takou transformací dlouho prochází a přirozeně je čím dále více sám sebou, bez toho, aby musel manipulovat a nebo si hrát na oběť. Je čím dál více svobodný. Sám se stává láskou, která ho překračuje. Chci zdůraznit, že se jedná hlavně o proměnu vnitřní. Ono se totiž může zdát, že takové změny všechno staré ničí a rozbíjejí. Nefunkční vztahy a manželství se rozpadají přicházejí nejrůznější „pohromy“ a staré struktury světa pro nás přestávají být jistotou. My ale uvnitř víme, že to vše je v pořádku. Že si takto ono nové otevírá cestu do našich životů, ve kterých budou moci vznikat nové naplňující vztahy a příležitosti k naplnění našeho potenciálu. Louka začíná prokvétat naší komůrku a my stále více zjišťujeme, že jsme neseni něčím větším, než sami jsme. A začínáme důvěřovat, že vše co, se nám děje, má hlubší smysl a že se tomu můžeme odevzdat.

Mnoho štěstí přejí vám i sobě v transformaci, která slouží životu!

Michal Müller, www.michalmuller.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!