Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3123x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2507x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2440x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Rozhovor se Zdenkou Blechovou v časopisu Sféra


Zdenka Blechová - Duchovno - 01. 10. 2008 (4718 přečtení)

V časopisu Sféra právě vychází rozhovor se Zdenkou Blechovou s ukázkou její nově připravované knihy "Můj duchovní vývoj aneb moje cesta za poznáním".  Tento rozhovor si můžete přečíst zde.


„Moje touha a cesta za poznáním“
 
Terapeutka, lektorka a spisovatelka Zdenka Blechová se věnuje poradenství a poselství  z VESMÍRU formou automatického písma.
Automatické písmo - channeling - je napojení na vesmírný kanál, ze kterého můžeme čerpat odpovědi na všechny otázky, které nás trápí. Formou poselství z Vesmíru se nám může podařit změnit náhled na různé situace, přehodnotit je a tím je vyřešit. „Cílem mého poslání je pomáhat lidem v obtížných situacích jejich života,“ dodává. Nabízí osobní konzultace při řešení všech problémů a situací na naší Cestě životem, ať se týkají mezilidských vztahů, bydlení, zaměstnání, nebo depresí s tím spojených. Poradí v oblasti zdraví  nebo duchovního vývoje.
Ale snad nejvíce se na ní lidé obracejí pro radu jak řešit či vyřešit své potíže v partnerských vztazích. A tímto směrem je zaměřena vlastní spisovatelská tvorba Zdenky Blechové, která je také upřímnou zpovědí jejich vlastních životních zkušeností. „V oblasti partnerských vztahů, vztahů s dětmi, rodiči i vztahů zaměstnaneckých již probíhají a nadále budou probíhat velké změny,“ vysvětluje. Koncem každého roku přijímá Poselství z vesmíru pro nadcházející rok. Máme se tedy, z pera paní Zdenky, pro příští rok na co těšit. Ale nebudu předbíhat, protože vše má ve vesmíru svůj čas. Představuji Zdenku Blechovou  a co na sebe sama prozradila.
 
 
Paní Zdenko, jak jste se dostala k této činnosti?
 
Již 23. října 1997 při návštěvě semináře v Č. Budějovicích mi bylo z tarotových karet předpovězeno, že nastupuji na novou životní cestu, po které mám dále směřovat, že není návratu a pokud bych se začala chovat jako dříve, mohla bych si uškodit. Že to, co jsem si do této doby budovala, byly pouze vzdušné zámky. Že se má změnit nyní můj život mi vyšlo i z datumu narození. Jakmile se vydáte na svoji duchovní cestu za poznáním, již se nelze vrátit, musíte stále směřovat dále a dále a stále více vás pohlcuje touha po poznání. Nebojte se jí, neuškodí vám, ale spíše pomůže.
 
 
Vždy, když máme postoupit dále ve svém vývoji, potkáme nějakého člověka nebo nám přijde nějaká informace, která v nás jakoby spustí naší touhu po poznání
 
Zajisté, tak to bylo i u mne. Znala jsem se 20 let s panem Čimerou. Vždy přišel na návštěvu a povídali jsme si o všem možném, ale nikdy ne o vesmíru. Až jednou, právě v mých 40 letech, přišel za mnou a začal mi povídat o svých minulých životech, o vesmíru, o tom, že za čtyři roky budu vypadat lépe než teď, že mě čeká jiná cesta atd. A já jsem si říkala, co se mu stalo, vždyť byl doteď normální a najednou se zbláznil. Neboť v té době jsem se o nic nezajímala, nebyla jsem žádné víry, žila jsem pouze materiálně a ničemu takovému jsem nevěřila.
 
 
A pak to byli další zajímaví lidé, které jste potkávala
 
Protože ve mně začal hlodat červíček poznání, šla jsem na přednášku pana Burdy z Prahy. 
Na přednášce, když jsme se všichni chytili za ruce, jsem poprvé pocítila energii ve svých prstech. A knihy od pana Burdy jsem přečetla naráz, velice mě zaujaly.
Cítila jsem z těchto knih pohodu a ta mě natolik inspirovala, že jsem začala vyhledávat esoterické učení. 11. 10. 1998 jsem si na výstavě Miluj svůj život, která se konala v Plzni, zakoupila knihu o parapsychologii a na základě návodu na automatické písmo v této knize, jsem večer ve 23.00 hod. zkoušela psát. Ruka se mi rozjela tak rychle po papíře, že jsem ji nemohla zastavit. Popsala jsem asi čtyři papíry. Mé psaní bylo provázeno vnitřními pocity pláče a nevolnosti od žaludku. Dostala jsem z toho všeho strach a chystala jsem se vše spálit, ale poslední papír jsem si ponechala a druhý den ho šla ukázat paní, která mi tu knihu prodala.
Ta mi řekla:“ To jsou typické počátky automatického písma, pokračujte v tom a do půl roku začnete psát.“ Odkázala mě na další paní, která se zabývá rozborem písma. Tato žena se na mé písmo podívala a řekla : „Do 14 dnů začnete psát, ale nikdy toho nesmíte zneužít. Jakmile toho zneužijete, já budu před vámi stát. Zalekla jsem se, co se mnou děje, kam jsem se to dostala.
 
 
Touha psát byla velká. Jak vypadal Váš „trénink“?
 
Každý den jsem se ponořila do stavu alfa a zkoušela psát automatickým písmem. Písmo se den po dni lepšilo a za 3 týdny jsem byla schopna napsat první slova, která zněla:“ Vstup do našich výšin a nech se vést.“ Vůbec jsem tomu sdělení nerozuměla.
V noci jsem měla velice živý sen, že mi někdo klečí na hrudi a snaží se mě probodnout dýkou a já jsem se usilovně bránila, ale pak už jsem neměla síly se bránit a říkám si:“ Už je po všem“ a cítila jsem, jakoby se mi odkrvoval mozek. V tom jsem se z tohoto snu probudila, nechtěla jsem ani věřit, že jsem živá, jak to bylo realistické. Časem mi přišlo z vesmíru poselství:“ Dýka jako symbol znamená úctu a znamená úctu tvojí osobnosti vůči nám.“
 
 
Můžete to vysvětlit?
 
Dnes už vím, že zasvěcení člověka probíhá většinou ve spánku, kdy vesmír mu aktivuje jeho hadí sílu v páteři a jejím aktivováním se dostáváme na duchovní cestu a k osvícení.
Člověk má sny, kdy se mu zdá jako by se blížil smrti, nebo to mohou být různé rituály.
K aktivaci dochází vždy u člověka, který má za sebou z minulých životů mnoho poznání a vesmír ho chce odměnit za jeho zásluhy z minulých životů. Toto sdělení mi přišlo z vesmíru dodatečně.:
„Ty jsi nám vždy věrně sloužila a proto se ti chceme odměnit za tvé zásluhy tvým poznáním.
Vše je již dávno naplánováno a ty jsi měla nyní změnit svůj život ku prospěchu společnosti. Ty jsi duše, která má šířit pokoru a oddanost nám všem a je to cíl tvé cesty tady na této zemi. To je již dávno, co jsme měli s tebou pohovor, pro který jsi byla připravena a s kterým jsi vstoupila na tuto zem.“
 
 
Kdy jste začala psát pro další zájemce?
 
Nemyslete si, že jsem hned začala psát pro lidi poselství automatickým písmem. Byly to tři roky perné práce na sobě. Z vesmíru mi přišlo poselství:“Ty musíš na sobě hodně pracovat, protože nic není zadarmo a až se dostaneš k poznání, budeš schopna neuvěřitelných možností, které nesmíš zneužít. Přeji ti hodně úspěchů ve studiu a buď pokorná, protože jinak nic nezmůžeš.“
 
 
Takže, co bylo dál?
 
Snažila jsem se hodně číst knihy, abych se poučila o duchovním světě. Začala jsem pobývat v přírodě, kde jsem zkoušela energii ze všeho co mě napadlo, např. ze země, stromů, kamenů.
Vždyť mě k tomu také vesmír pomocí sdělení v automatickém písmu nabádal.
Stále jsem meditovala a zkoušela denně psát automatickým písmem. Studovala jsem tarot, chiromantii, numerologii, astrologii, barvy, olejíčky, bylinky, abych obohatila své znalosti a podpořila svoji intuici. Neboť toto vše jsou jen berličky, které vám pomáhají získávat informace z vesmíru a k tomu je zapotřebí hlavně umět navnímávat. Také jsem zkoušela malovat obrázky automatickou kresbou a vždy mi přišlo z vesmíru sdělení, co pro mě značí daná kresba. Většinou to byla moje duše, která byla někdy netrpělivá ve svém poznání a chtěla stále více a více poznávat. Ale vše ve vesmíru má svůj čas a proto není dobré něco uspěchat. Na své cestě za poznáním jsem také procházela různými výkyvy nálad, jednou jsem byla velice veselá a cítila jsem jednotu s vesmírem a někdy jsem zase cítila, že už vesmír mi není tolik nablízku. Uvádím pár sdělení, protože se domnívám, že mohou být inspirací dalším lidem: „Já jsem ti stále nablízku, i když ty to tak nevnímáš a mám za úkol na tebe dohlížet, aby se ti dařilo plnit naše úkoly, které máme ve svém vínku všichni dané.
Ty bys ráda byla šťastná a veselá, ale nic není zadarmo a ty musíš stále na sobě pracovat, protože pak vše přijde samo a ty poznáš, co to znamená být šťastný a veselý svou vírou a duší a ty musíš stále více a více věnovat své úsilí této náročné práci.
Ty si musíš najít svou cestu, měla bys více studovat a tak si budovat budoucnost, nebuď moc pohodlná, to by tě mohlo zahubit, měla bys na sobě více pracovat. Měla bys začít sama u sebe, u svého rozjímání, u svého uvědomování a pak studovat a zkoušet nové jevy, které by tě měly velice rychle jít. To vše proto, protože jsi byla již v minulém životě hodně znalá a teď bys měla toto více prohloubit a více rozpoznat.“
 
 
Připravujete další novou knihu, o čem bude
 
Bude o mém duchovním vývoji, o mé cestě za poznáním. Na konci naší cesty poznáním dochází k psychické smrti. Je to smrt ega, už není o co bojovat, už není o co usilovat, už zbývá jen být. Člověk je celistvý a proto se našel ve svém středu, ve svém klidu, který pociťuje ke všemu a ke každému. V každém okamžiku pociťuje klid mysli a ten mu dává dobrou náladu a chuť řešit věci. Člověk už nemá z ničeho strach, vždyť strach, který měl, byl strach z toho, že něco umře, něco skončí, něco odejde a nyní nemá nic. Už se musel se vším smířit, už přišel o vše, jeho ego umřelo a on zůstal sám ve své jednotě. Člověk se nebojí, ani se necítí sám a ani netouží po ničem, on jen je. Žije tím co je a užívá si každého okamžiku, už se za ničím nehoní, protože už netouží po prožitcích, už vše řeší v klidu, protože ví, že to vyřešit musí a že mu s tím nikdo nemůže pomoci .Ví, že vše má svůj čas, takže nepospíchá a cítí, co je pro něho důležité vyřešit ihned a co má čas. Naučil se rozlišovat mezi potřebným a nepotřebným, důležitým a nedůležitým, naučil se říkat pravdu a nebojí se, že někoho s ní zraní. Nyní se mysl nachází v takovém klidu, že už neprožívá výkyvy psychiky a cítí se neustále stejně.
 
 
Kudy vede cesta k sobě?
 
Na začátku naší duchovní cesty máme silnou touhu pomáhat ostatním. Chceme dělat věci pro ně. I já jsem chtěla dělat věci pro druhé, ale abych mohla dělat věci pro druhé, musela jsem se nejdříve naučit dělat věci pro sebe. Když ke mně do poradny začali chodit lidé, moje ego se pyšnilo a bylo rádo, že jim může pomáhat. „Takže já tu vlastně jsem pro lidi.“ Tak moc jsem se snažila lidem pomoci, až mě z toho bolelo u srdce. Moje ego chtělo dosáhnout výsledků a tím se ujistit jak je dobré.
 
 
Dávala jste do své práce veškeré úsilí
 
Ano, a moc mě mrzelo, že ti lidé nechtějí udělat změnu a přitom je to tak jednoduché – ještě jsem brala věci rozumově a neuměla cítit. Pak jsem si jednou uvědomila, že jsem ráda, že ti lidé ke mně chodí do poradny, protože se můžu z jejich příběhů učit – obrátila jsem názor „Lidi tu jsou pro mě a mé učení.“ S odstupem času jsem jim již tolik nevnucovala změnu, ale trápila jsem se, že neslyší a nevidí – pořád to byl jen rozum, který chtěl uznání druhých. Později mi najednou bylo jedno, že lidé neslyší a nevidí a měla jsem radost z toho, kdo byl ochoten udělat v sobě změnu a začít vidět a slyšet – tady jsem už začala jít k sobě a ke svým pocitům. Pak mi bylo líto, že se neprodá tolik časopisů, kolik bych chtěla. Vždyť já tu práci dělám pro ostatní a jiné síly na trhu mě brzdí a já s tím nic nemůžu udělat – zde jsem se učila vytrvalosti, síle, odhodlání neskončit svoji práci jen proto, že nemohu ovlivnit tržní hospodářství ve společnosti. Nakonec jsem přišla na to, že mi psaní dělá radost a že je mi jedno, zda se na trh dostanou všechny časopisy, když to nemohu ovlivnit a přišla jsem také na to, že si vlastně píši pro sebe, pro svoji radost – zde jsem se učila smířit se stavem věcí a pokoře.
 
 
Přišlo pochopení a porozumění
 
Jak jsem stále pronikala hlouběji do svého nitra, uvědomila jsem si, že když mě někdo požádá o radu, dokáži mu ji dát bez posuzování toho, co s tou radou udělá. Když chce někdo jen vyslechnout, vyslechnu ho, bez posuzování toho, co říká. Když někdo něco dělá, mám pro něj pochopení a opět bez posuzování. Prostě jsem se naučila být a teprve zde jsem v sobě objevila potenciál lásky pro ostatní. Teprve zde jsem jim mohla začít dávat od srdce s porozuměním a láskou. Ale abych se toto naučila musela jsem projít bolestnou cestou do srdce, která mě naučila cítit s ostatními.
 
Zdenka Blechová je majitelkou Čajovny kavárny RELAX v Plzni a Antických lázní. Vydává časopis Mystéria tajemna a zvláštní vydání časopisu Mystéria tajemna. Vydala karty Zdraví, karty Sebepoznání, knihy Partnerské vztahy aneb co očekává muž od ženy a žena od muže, Partnerské vztahy nové generace, knihu Jak lépe porozumět dětem. CD Dýchací techniky a CD Písně, které otevírají a uzdravují srdce. Pořádá semináře, kurzy, přednášky, meditace, zabývá se léčením páteře formou cvičení.
 
 

www.zdenkablechova.cz                                                                       Marie Jasioková

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!