Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 09. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Kryl:
1. Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou:
ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.

2. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky,
farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

3. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

4. Demokracie panuje od Aše po Humenné,
samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí,
zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2797x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2744x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2740x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2400x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2363x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Bylinné čaje a přípravky

* Poruchy činnosti štítné žlázy


Ivana Paukertová - Bylinné čaje a přípravky - 11. 11. 2008 (7330 přečtení)

Léčivé rostliny a směsi vhodné při poruchách funkce štítné žlázy.Zvýšená funkce
1. Karbinec evropský (podrobnosti viz článek)
2. Směs: nať karbince evropského 100 g, kořen jehlice trnité 50 g, nať srdečníku 50 g, nať tymiánu 25 g, kořen lékořice 25 g. Užívá se jako bylinářský čaj.
3. Směs na zvýšenou funkci štítné žlázy, srdeční problémy, látkovou výměnu: nať karbince evropského 20 g, nať srdečníku 20 g, nať komonice lékařské 10 g, květ hluchavky bílé 10 g.
1-2 lžičky přelijeme 0,5 l vroucí vody, necháme stát 15 minut. Pijeme 3x denně před jídlem. Při přípravě celé dávky a uchování v termosce se rostliny lépe vyluhují. Užívá se nejvýše 30 dní.
4. Smícháme 5 dílů nati karbince evropského a tři díly nati violky trojbarevné. 2 lžičky směsi na 0,25 l vroucí vody, nechá se stát 15 minut. Pije se jednou denně před spaním, ne každý den.
5. Kručinka barvířská, nálev, u citlivějších jedinců doporučeny menší dávky, užívá se v počátečních stadiích zvýšené funkce štítné žlázy.
6. Jmelí bílé (podrobnosti viz článek o jmelí)
7. Jeden hmotnostní díl pupenů svídy krvavé dáme do 12 dílů roztoku lihu s glycerinem. Čistý líh se naředí lékárenským glycerínem tak, aby obsah alkoholu činil 42%. Pupeny v roztoku macerujeme 3 týdny za pokojové teploty, pravidelně protřepáváme. Zvýšenou činnost štítné žlázy tlumí rychle, ale účinek je pomíjivý, proto se poté doléčuje jinými prostředky.
7. 40 g nati karbince evropského, 20 g kořene kozlíku, 15 g kořene lopuchu, 15 g listů kopřivy dvoudomé, 10 g kořene lékořice. Večer zalijeme dvě lžíce směsi půl litrem studené vody. Ráno krátce povaříme a vypijeme po doušcích během dne.
8. 10g kořene lékořice, 15 g kořene lopuchu, 15 g kořene pampelišky (smetanky), 15 g dřeva sassafrasu, 15 g kořene mydlice lékařské, 30 g kořene mořeny barvířské. Lžičku směsi dáme do šálku vody a 5-10 minut vaříme. Pije se denně při snídani 1-2 šálky čaje.

Snížená funkce
1. Chaluha bublinatá Fucus vesiculosus (mořská řasa). Prášek 2x denně, 3-5 g nebo nálev z 5g.
2. Syrová šťáva z petržele podporuje činnost štítné žlázy. Nedoporučuje se více než 40 g šťávy na jedno použití.
3. Rozchodnice růžová mírně aktivizuje činnost štítné žlázy. Užívá se tinktura.
4. Směs 10 g listů máty peprné, 10 g nati rdesna ptačího (truskavce), 30 g chaluhy bublinaté, 50 g nati rozrazilu lékařského. Lžičku směsi přelijeme šálkem vroucí vody, necháme 5 minut stát a přecedíme. Denně se pijí po doušcích 1 až 2 šálky teplého čaje.
5. 10 g plodu anýzu, 10 g kořene lékořice, 40 g chaluhy bublinaté, 20 g listu podbělu léčivého, 20 g nati violky trojbarevné. Lžičku směsi dáme do šálku vody, 5-10 minut vaříme a přecedíme. Pije se při snídani 1-2 šálky čaje.

arónie, černý jeřáb

Harmonizace (zvýšená i snížená funkce)
1. Černá jeřabina, temnoplodec, arónie (obrázek vlevo). Nejúčinnější je čerstvá šťáva a všechny výrobky připravené zastudena. Výrobky prošlé tepelnou úpravou mají sice nižší, ale stále výrazný účinek.

Struma
1. krtičník hlíznatý, obklady z nálevu z oddenků nebo z nati
2. nať kručinky barvířské 20 g, kořen pampelišky (smetanky 20 g, nať pampelišky (smetanky 30 g, nať čekanky 30 g. 3x denně lžičku směsi povaříme v 0,15 l vody 7 minut. Užívá se po jídle.

Podle J. A. Zentricha a dalších
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...


10. 09. 2020:

Jaroslav Štefec: "Zajímalo by ale určitě nejen mě, jakou svobodu měl pan senátor (Vystrčil) na mysli. Svou svobodu kašlat na doporučení prezidenta, premiéra a ministra zahraničí a na ekonomické zájmy ČR? Svobodu vyhazovat peníze českých občanů za nesmyslné cesty, které nás navíc naprosto jistě o další peníze ještě připraví? Svobodu Tchaj-Wanu? Svobodu Číny? Nebo svobodu lidí v ČR? Netuším, a opět jsem si naprosto jist, že by to nedokázal vysvětlit ani on sám..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!