Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2402x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2372x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2266x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Ekologie

* Nový projekt v oblasti ekologického nízkoenergetického bydlení


Převzato (www.shamansyurt.com) - Ekologie - 13. 11. 2008 (3429 přečtení)

NOVÝ PROJEKT :
V oblasti EKOLOGICKÉHO, NÍZKOENERGETICKÉHO, PŘÍRODNÍHO a ZDRAVÉHO bydlení a používání OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ nejen ENERGIE.
Toto je připravovaný a nyní prakticky se již rozjíždějící nový projekt Šamanské jurty. Bude se jednat o semináře a workshopy se zaměřením na nejen obyčejné bydlení. Je to spíše životní styl moderního člověka ve spojení více s přírodou. Jde o neobyčejné bydlení, alespoň prozatím. Proto naším cílem je seznámit co největší okruh lidí s alternativou v bydlení a žití, která se snad právě i s naší pomocí stane jednou běžnou záležitostí.


V projektu se bude odrážet několik směrů, které se vám tímto pokusím nastínit:

1. Nízkonákladové a nízkoenergetické bydlení za použití přírodních materiálů a bez zbytečně velké stavební techniky.

Nízkonákladové a nízkoenergetické bydlení za použití přírodních materiálů a bez zbytečně velké stavební techniky.
V plánu jsou workshopy na stavbu obydlí ze dřeva, juty, slámy a hlíny a jílů, které budou provázeny semináři o nových a jednoduše i vlastním přičiněním dostupných zdrojích stavebního materiálu a jeho výrobě.
V první fázi připravujeme projekt na stavbu domu ze slámy, který bude vycházet a stát na základech jurty. Takovýto dům bude vhodný i pro stálé bydlení a jeho výhoda je v možném umístění na jakémkoliv pozemku bez stavebního povolení. I touto legislativou a problematikou se bude část semináře zabývat.
V této části budeme preferovat co nejjednoduší přírodní stavitelství a kombinovat jej třeba se skautskými stavbami a semináři a workshopy ve spolupráci se skauty, kteří nám pomohou ukázat, jak možno přežít třeba jen nouzově v přírodě. Na takovéto stavby je většinou potřeba jen dřevo, sekera, popřípadě provaz a pila, a nějaká plachtovina se také hodí.
Budeme se, ale také zabývat třeba i s takovými alternativami, jako je celoroční bydlení v karavanu v přírodě. Tato alternativa je vhodná pro lidi, kteří mají rádi trochu toho komfortu, ale přeci jen by rádi byli celý rok v přírodě a ještě ke všemu mobilní, soběstační, za pár korun a v teple, pohodlí a přitom příliš nenarušovali ráz krajiny.

2. Nízkoenergetické, úsporné a soběstačné domy a bydlení.

V této části se budeme zabývat moderním stavitelstvím za použití moderní techniky, která se dá taktéž kombinovat a použít případnými zájemci, staviteli, svépomocnými staviteli, kutily a nadšenci i při stavbě nízkonákladového domu. Dále zde bude téma nízkoenergetický ve smyslu pořízení surovin za nízké nebo ekologické energetické náklady.
Předpokládáme, že v tomto oddíle budou zájemci o takovéto bydlení, malý i větší stavitelé, výrobci od drobných po velké firmy až po architekty, designery, a najdou se určitě i různí kutilové, zlepšovatelé a vynálezci, kteří přinesou další rozměr a techniky.
Z těchto setkání by měli těžit jak zájemci o toto stavitelství, tak stavebníci, kteří získají další náměty pro zákazníky, i dodavatelé, kteří všem budou moci předvést
své výrobky, přinášející úspory, ekologičnost a ochranu našeho zdraví i životního prostředí.

3. Obnovitelné zdroje energie a surovin.

Zde se budeme zabývat především zdroji energie na vytápění a výrobu elektřiny, ale i obnovitelnými zdroji stavebního materiálu a surovin. A co že to jsou obnovitelné zdroje? Pro jistotu to připomenu: jsou to zdroje, které jsme schopni obnovit a reprodukovat, což je například dřevo a jiné plodiny, anebo jsou přírodou vytvářeny v takovém prakticky nekonečném množství, jako je sluneční energie a další.
Budeme se zde například zabývat slunečními kolektory, fotovoltaickými panely, větrnými a vodními elektrárnami, biomasou, kořenovými čističkami, přirozenou klimatizací, geotermální energií, tepelnými čerpadly a dalšími možnými alternativami .

4. Pozitivní a negativní energetické zóny a vliv staveb na člověka.

A právě tato část vytvořila onen moment spojení šamana s bydlením. A když se zamyslíme, není to jen tímto momentem. Další paralely můžeme vidět v přírodním způsobu bydlení ve stepích, tajze, horách a zkrátka divočině Sibiře. I tam je spojení, ale ten hlavní motivační moment byl a je šamanský obřad očistění domu. Dalším momentem zrodu bylo, když se na semináři se šamanskou Ludmilou Oyun objevovali různí účastníci. Jeden z nich se například zabývál vyhledáváním energetických zón v domech, které působících na člověka. Další byl výrobcem nepálených cihel, nebo účastnice, která se měla zájem o studium vlivu starých staveb a jaký byl jejich účel projektování k působení na člověka. A bylo rozhodnuto, kam se naše činnost bude dále rozšiřovat, a přitom zůstane stále na stejném poli, vlně.
Zde asi neodmyslitelně patří staré čínské učení Feng Šuej (Feng Shui) a zájemci samozřejmě se s ním zde taktéž setkají.

 

Naše semináře, workshopy, přednášky a další akce budou určeny všem zájemcům o tato témata, a to od jednotlivců po sdružení a firmy. Ti všichni se u nás mohou setkávat, nabírat znalosti, zkušenosti, tvořit a dále předávat.
A kdo bude přednášet? Budeme se snažit pro Vás zajistit nejlepší kapacity v těchto oborech, znalce a odborníky. Taktéž se může přihlásit kdokoliv, kdo má k uvedeným tématům co říci a my s ním vytvoříme plán a zařadíme do programu.
Máme se stále všichni učit a tady v tomto je možnost jak nemrhat zdroji a energií, a to energií jak přírody tak i vlastní. To je vlastně jakýmsi mottem celého projektu i ve spolupráci s částí šamanskou, etnografickou a etnologickou: skloubit moderní techniku, výdobytky a vynálezy s přírodním a přirozeným způsobem života.
Už teď se sami moc těšíme na příští rok a nové akce, které budou probíhat nejen v přírodním prostředí naší jurty, ale i na přilehlém nově zrekonstruovaném mlýně, který by mohl být pro semináře v provozu možná již koncem podzimu tohoto roku.

Mládek 20.10.2008
Šamanská jurta

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!