Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2951x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2548x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2504x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2388x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2247x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Medicínská cesta - šamanský výcvik


Pozvánka - Šamanismus s J. Hawkenem - 18. 02. 2009 (7313 přečtení)

Učení Společnosti spletených vlasů (Twisted Hairs Society) byla vytvořena splétáním několika šamanských tradic domorodých amerických Indiánů a keltských kmenů.Medicínská cesta

2009/2010

Šamanský výcvik pod vedením Johna Hawkena

 
Medicína
Je silou a pokorou,
je láskou a moudrostí,

přitahující kreativní a životaplné energie

pro náš další růst
a pro naplnění našeho posvátného snu.
 
 

V České republice jedinečná, systematická prezentace šamanské filozofie, praktik a rituálů založených na učení Společnosti spletených vlasů (Twisted Hairs Society). Tato učení byla vytvořena splétáním několika šamanských tradic domorodých amerických Indiánů a keltských kmenů.

 

Během tohoto výcviku se můžete naučit

 • jak nebýt obětí života, událostí, osudu
 • jak nezneužívat přírodu nebo ostatní
ale
 • jak ko-existovat, vzájemně se prolínat a spoluvytvářet,
 • jak porozumět naší propojenosti se čtyřmi královstvími Matky Země – královstvím minerálů, rostlin, zvířat a obzvláště lidí,
 • dále pak s našimi předky a se světem ducha,
 • stejně jako porozumět zákonům života - zákonům posvátným, přirozeným, magickým a karmickým,
 • porozumět událostem v rámci příčiny a následků na energetické úrovni,
 • jak převzít zodpovědnost za nás samé, jak stát uprostřed našeho kruhu a ovlivňovat náš život
  ne našimi hlavami,
  ne našimi emocemi,
  ne z místa naší moci,
  ale určovat naším duchem.
 
Šamanský výcvik pokrývá tato témata (výběr):
 • Původy nauk
 • Co je to medicína
 • Co je to medicínský kruh
 • Nekonečný kruh Hvězdné Panny
 • Vytváření rituálu ( přivolání sil, 4 elementy a 4 směry, počítání do dvaceti)

·         Léčivé rituály ( skenování a čtení energetického těla vedoucí k úplnému šamanskému léčivému kruhu v Nekonečném kruhu Hvězdné Panny, světlé a tmavé šípy/ vyrovnávání štítů, sweatlodge a další očistné rituály)

 • Energetické tělo

(učení kvetoucího stromu, 20 čaker , lidské štíty, body vnímání reality, 10 očí a 5 uší)

 • Nauky Ohňové medicíny týkající se sexuality

( kola lidských vztahů, kruh masek milenců)

 • Budování a vyrovnávání naší energie  (psychická ochrana, orende a larien: budování energie a otvírání našich nadpřirozených schopností)
 • Posvátný tanec vyrovnávání a propojení Tislogi
 • Kiva tanec
 • Šamanské cestování a znovunalézání ztracených částí duše
 • Bubnování a posvátné písně

John Hawken MA (Cantab). Psychoterapeut a učitel tantry, zakladatel a ředitel SkyDancing Tantra Institut UK. Po pět let byl členem šamanské lože Dreamweavers Morningstar, vedené Arwyn Dreamwalker, kde se věnovali především studiu šamanských tradic Keltů a amerických Indiánů. Tato učení pochází z tradice, kterou ve svých knihách popisuje Carlos Castaneda (přímým učitelem Arwyn byla ta osoba, která v Castanedových knihách vystupuje jako Don Genaro). Dnes předává tato učení formou šamanských kurzů a výcviku pod názvem Medicínská cesta. Tato učení vycházejí z nauky medicínského kruhu - šamanského způsobu vnímání a vymezování se vůči realitě a všemu kolem nás v respektu a rovnosti. Specializuje se na rituály zemských mystérií na posvátných místech, jako jsou kamenné kruhy a další silová místa v jeho rodném Cornwallu, ale víc a víc i v České republice. Jeho největší láskou a vášní jsou rituály Šamanských léčivých kruhů. V České republice vyučuje šamanismus více jak 6 let, se svými žáky zde založil  již 2.šamanskou loži, která umožňuje hlubší a soustavnější výuku šamanismu. Spolu s ložemi cestuje a znovuobjevuje energeticky silná místa v ČR.

 
-----------------------------
 

Šamanský výcvik je roční kurz skládájící se ze 4 čtyřdenních bloků (st-ne). Pro absolvování výcviku je nutno zúčastnit se všech bloků, k čemuž se přihláškou zavazujete.

 

Nový ročník Medicínské cesty začíná 15.-19.července 2009, 2.blok se koná 30.9.-4.10.2009, zbývající bloky pak v 1.polovině 2010. Termíny zbývajících bloků budou známy do poloviny 2009.

 

Doporučujeme se zúčastnit úvodního víkendu k Medicínské cestě Beltane – keltské oslavy jara 30.4.-3.5 nebo některé z úvodních přednášek Medicínské cesty (Úvodní ochutnávkový večer Medicínské cesty 5.března 2009, 25.června 2009) . Pokud máte zájem kontaktujte nás na níže uvedené adrese.

 

Informace a přihlášky: najdete na www.skydancing.cz , dále email skydancing@seznam.cz, tel. Mgr. Gabriela Římská 774 36 90 56

Cena: kurzovné činí 3600,-Kč/ blok + strava a ubytování. Při zaplacení zálohy do 15.3. 2008 sleva  na 3200,- Kč/blok. Při zaplacení zálohy do 15.5. 2008 sleva  na  3400,-Kč/blok.Při jednorázové platbě cena za celý výcvik je cena 12 500,-Kč.

 

Více informací o Medicínské cestě a šamanismu

s Johnem Hawkenem naleznete na

nebo jej získáte na

Medicinská cesta - letáček


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!