Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Adam Michnik:
Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2092x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2009x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1604x)
Dveře do blízké budoucnosti
(16. 04. 2021, 1570x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1480x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Tibetská brána filmu


Pozvánka - Společnost a vztahy - 18. 03. 2009 (3442 přečtení)

Mandala

Ráda bych pozvala čtenáře Jitřní země na pozoruhodný filmový festival TIBETSKÁ BRÁNA FILMU, který se koná v Praze, kině Aero od 23.3.-25.3.2009.
 
Nicol Schlezáková


FILMOVÝ FESTIVAL NA PODPORU TIBETU
„TIBETSKÝ PLÁČ ZA SVOBODU“
 

V měsíci březnu 2009 si bohužel připomínáme smutné 50. výročí odchodu Jeho Svatosti Dalajlámy z Tibetu. Jak možná víte, před rokem propukly ve Lhase a po celém Tibetu největší demonstrace za posledních 20 let, během jejichž brutálního potlačování byly opět zabiti lidé a řada z nich byla zraněna nebo zatčena. Situace v Tibetu se nijak nezměnila a rozhovory mezi představiteli Čínské lidové republiky, tibetskou exilovou vládou a dalajlamou byly na podzim pozastaveny bez jakéhokoliv pozitivního výsledku.

Pokud se chcete o problematice Tibetu dozvědět více a jeho osud vám není lhostejný, nenechte si ujítfilmový festival TIBETSKÁ BRÁNA FILMU v kině Aero v Praze od 23.3.-25.2. 2009, kde se dozvíte aktuálnější informace k tomuto tématu a můžete spatřit věrnější obraz reality toho, co se v Tibetu opravdu děje.

Těšíme se na Vás. 

23.3.
18:00 -
Nechat strach za sebou | Leaving fear behind + Tibetský pláč za svobodu | Tibet´s Cry For Freedom
20:30 -
Osud Lhapy | Fate of the Lhapa

24.3.
18:00 -
Tibet: vražda ve sněhu | Tibet: Murder In The Snow
20:30 -
Bez mrknutí | The Unwinking Gaze

25.3.
18:00 -
Nechat strach za sebou | Leaving fear behind + Říkejme tomu karma | Call It Karma
20:30 -
Co z nás zbývá | What Remains of Us

 

Všechny filmy této jedinečné přehlídky nejnovějších filmů budou s českými titulky.

KINO AERO: Biskupcova 31, 130 00, Praha 3. Tel. 271 771 349. Ceny vstupenek 60 a 80 Kč. 

 

Festival pořádá společnost Felicius, o.p.s., která je mimo jiné také organizátorem doprovodného programu veletrhů Biostyl a Esoterika. Filmový festival pokračuje v dubnu přehlídkou PRAŽSKÉ BRÁNY FILMU - průřez nejnovější i tradiční filmovou tvorbou s poselstvím pro všechny zvídavé.   www.felicius.cz

 
Více o filmech festivalu TIBETSKÁ BRÁNA FILMU:
 

Nechat strach za sebou | Leaving fear behind

Dhondup Wangchen / Tibet 2008, 25 minut / tibetská verze

 

Filmový festival představí nejnovější filmy věnující se problematice Tibetu. Můžete vidět například pozoruhodný film „Nechat strach za sebou“ natočený tajně tibetskými filmaři. Můžete sledovat jejich cestu, jak vyzbrojeni videokamerou a zcela bez zkušeností, vyrazili na motocyklu do odhledlých oblastí napříč Tibetskou náhorní plošinou a tajně natočili rozhovory s obyčejnými Tibeťany o následujících třech tématech: nadvláda Číny v Tibetu, ohlasy tibetského lidu na Olympijské hry v Pekingu a otázku návratu dalajlámy.

 

Bez mrknutí | The Unwinking Gaze

Bez mrknutíJoshua Dugdale / UK 2006, 79 minut / anglická verze

Osmnáct měsíců života a práce 14. dalajlamy zachytil anglický režisér a producent Joshua Dugdale ve filmu Bez mrknutí. Měl možnost nahlédnout zblízka do nitra jedné z největších duchovních osobností současného světa, zachytit ji ve chvílích radosti a štěstí stejně jako zaznamenat momenty každodenních smutků a zklamání. Ve filmu dává divákům možnost poznat dalajlamu nejen jako uznávanou duchovní a morální autoritu, která objíždí svět se svým poselstvím míru, ale také jeho civilní a neformální tvář a svérázný smysl pro humor. Přestože jsou vyjednávání o budoucnosti Tibetu a o možnosti návratu duchovního vůdce Tibeťanů zpět do vlasti mimořádně komplikovaná, dalajlama snáší ústrky ze strany čínské vlády již více než čtyřicet let s nekonečnou trpělivostí. Musí se přitom vyrovnat také s nesouhlasem některých radikálních tibetských hnutí, která mu vyčítají rezignaci na úplnou nezávislost Tibetu. Jak film ukazuje, životní zkušenost a především silné vnitřní přesvědčení v pravdu dávají tomuto fascinujícímu muži sílu všechna příkoří a obtíže překonat.

 

Co z nás zbývá | What Remains of Us

What reminds usHugo Latulippe, François Prévost / CAN 2004, 76 minut / anglicko-tibetsko-francouzská verze

Dalajlámu přinutili hledat si útočiště v Indii a Čína jej dosud považuje za hrozbu pro národní bezpečnost, takže se do Lhasy nikdy nevrátil. 50 let mu bránili překročit horský masív, který ho dělil od domova. 50 let nemohl promluvit s Tibeťany ve své zemi. Mladá tibetská uprchlice v Quebecu Kalsang Dolma se přes Himaláje dostane a přinese do největšího vězení na světě videokazetu se vzkazem od duchovních a politických tibetských vůdců. Rodiny se shromáždí okolo maličké obrazovky, zírají jako přimražení, mají jednu z prvních příležitostí slyšet hlasy těchto křehkých trpících lidí, které k nim promlouvají z dálky. Film byl natočen bez vědomí čínských úřadů, za použití malých digitálních kamer, během téměř tuctu tajných výprav do Tibetu v letech 1996-2004.

 

Říkejme tomu karma | Call It Karma

Geoff Browne / CAN 2004, 47 minut / anglická verze

Říkejte tomu karma je sugestivní příběh podle pravdivých událostí o mladém tibetském mnichovi Gyaltenovi Rinpocheovi, kterého jeho mistr poslal na 1000 mil dlouhou duchovní pouť ze zapadlé horské vesnice. Přes svaté město Lhasu a střechu světa se vyčerpaný a vyhladovělý dostává do chudých nepálských vesnic a posvátných míst v Indii. Téměř o šest let později zakládá budhistické centrum na západě a na ulici ve Vancouveru se seznamuje s režisérem Geoffem Brownem. Spolu se vydají zpět do Rinpocheovy rodné vesnice, kde se Brown stane svědkem dojemného setkání Rinpochea se svým mistrem a rodinou. Pro Rinpochea se kruh uzavírá, ovšem Geoff stojí na začátku nového úkolu. Chce se o pozoruhodný životní příběh svého přítele podělit.

 

Tibet: vražda ve sněhu | Tibet: Murder In The Snow

Mark Gould / AU 2007, 60 minut / tibetsko-anglická verze

V září 2006 se v zasněžených Himalájích střetly dvě velmi odlišné skupinky lidí. Jedni hledali svobodu, druzí dobrodružství. Dohromady je svedla brutální vražda, která navždy změnila jejich životy. Tento případ otřásl celým světem. Mladá jeptiška Kelsang Namtso přišla o život, když čínská pohraniční policie začala střílet do skupiny poutníků, kteří prchali z Tibetu přes známý průsmyk Nangpa, vstupní bránu do Nepálu a ke svobodě. Svědkem střelby se stala skupina zahraničních horolezců. Někteří z nich událost vyfotografovali a celý příběh zveřejnili. 

 

Tibetský pláč za svobodu | Tibet´s Cry For Freedom

Lara Damiani / AU 2008, 52 minut / tibetsko-anglická verze

Dokument o pokojném boji o přežití jednoho národa. Tibetský pláč za svobodu nazírá očima Jeho Svátosti Dalajlámy a tibetských exilantů z roku 2007 a 2008 na minulost i přítomnost dlouhodobého nenásilného boje za svobodu Tibetu. Snímek mapuje současnou historii Tibetu od čínské okupace a zabývá se tématem politických persekucí. Dává slovo tibetským exulantům, bývalým politickým vězňům, aktivistům, Dalajlámovi a tibetskému premiérovi v exilu a odhaluje spletité problémy, kterým čelí národ, jemuž neúprosně vyprchává čas.

 

Osud lhapy | Fate of the Lhapa

Osud LhapySarah C. Sifers / USA 2007, 63 minut / tibetsky

Osud lhapy je celovečerní dokument o posledních třech tibetských šamanech, kteří žijí v táboře pro tibetské uprchlíky v Nepálu. Každý lhapa požádal o to, aby byl jeho příběh natočen. Obávali se, že se nedožijí svých dalších nástupců. Pokud by se tak stalo a nenašel by se žádný lhapa, který by učil děti, mohly by se jejich vědomosti díky tomuto dokumentu dostávat k dalším generacím. Jejich příběhy o kočovném dětství, šamanském povolání a učňovství, o nemocích a jejich léčení a o jejich útěku z Tibetu během čínské okupace na konci 50.let jsou doplněny záběry ze života v táboře, současných léčivých postupů a všudypřítomných obav o budoucnost a osud této tradice.

Více informací naleznete na www.prazskebrany.cz .
 

Výtěžek z filmového festivalu bude předán na programy podpory TIBETU.

Více na www.potala.cz
 

V březnu a dubnu tohoto roku probíhají i další zajímavé akce na podporu Tibetu. Výstava obrazů a fotografií v Novoměstské radnici, koncert bönistických mnichů, koncert Pro Tibet v Lucerně a další. Program najdete na:   www.tibetmysli.cz

 
PODPOŘTE TIBET!
 
 Nicol Schlezáková

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!