Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
předseda Ústaního soudu Pavel Rychetský:
Mé šestileté působení u Ústavního soudu mne poučilo o tom, že ani Parlament nemá absolutní moc a většina nemusí mít vždy pravdu a základní hodnoty demokratického právního státu je třeba chránit i před zákonodárci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2586x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2541x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2541x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2437x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Transformace vědomým pochopením - Setkání bílého a černého koně


Jiřina Miltech - Duchovno - 19. 03. 2009 (2795 přečtení)

Je zřejmé, že zdání velmi často klame. Mé konstatování. když jsem si uvědomila, jak dlouho už jsem nic nenapsala. Měla jsem pocit, že se zřejmě nic podstatného neděje, když nemám potřebu nic psát.


Pak jsem se podívala po třech týdnech na své oblíbené webové stránky a zjistila jsem, že opak je pravdou. (Ostatně tak, jako už mnohokrát.)

Pěkně jsem si početla. Zjistila jsem, že se mnoho lidí „probouzí“. Začínají nám sdělovat své prožitky a pocity noví lidé, kteří doposud „jen“ četli. Je vidět, že o přečteném i přemýšleli a se svými závěry a úvahami se s námi chtějí podělit. Konečně. Však jsme již dlouho čekali na potvrzení, že „naše“ práce na nás, kterou chceme sdílet se všemi, nese ovoce.

Obrátila jsem se s dotazem na svá vyšší já: Co se vlastně nyní děje, co prožíváme a co nastává. Docela otřelé téma, ale byla jsem zvědavá na odpověď. Informací je mnoho, proto jsem očekávala sdělení osobně pro mě. A taky že přišlo.

Jsem se svými přáteli na táboře. Takové soustředění. Semináře, meditace – však to všichni známe. Odcházím se projít po nádherné přírodě v okolí se svou maminkou a sestrou. Příroda je zde opravdu bohatá. Množství rozmanitých rostlin i zvířat. I přesto, že se zde cítíme skvěle, spěcháme do bezpečí tábora.

Jsme již u vrátek do obory, ve které je tábor umístěn. Dostáváme se do zajímavé situace. Ve směru z kopce se k nám blíží krásně urostlý černý hřebec. Je to vskutku výstavní kus. Evidentně mu vadíme ve směru jeho trasy. Zastavil se a dívá se na nás. Mamka a sestra jsou vystrašené. Stavím se před ně a ony opatrně, aby koníčka nevyplašily, vstupují do tábora. Pomalu za nimi couvám.

Když se trochu pootočím, vidím skutečný předmět zájmu černého hřebce. Je to excelentní bílá klisna. Skutečně výstavní kus. Oba koně jsou velcí jako sloni. A to doslova. Klisna se za nás schovává. Drží se nás a vchází s námi do tábora, jakoby k nám patřila. Černý hřebec ji za námi nechce následovat. Nikdo mu nebrání, aby za námi šel. Otáčí se a mizí pěšinou směrem zpátky do kopce.

Doba je pokročilá – pokročilí jsou i lidé. Většinou se sdružujeme se stejně nebo podobně smýšlejícími. Máme své komunity. Není třeba putovat do pustin a izolovat se od okolí. Pracujeme každý sám na sobě – jinak to ani není možné – a pak se sejdeme (samozřejmě podle potřeby jednotlivce) se svými přáteli a konzultujeme. Nebo jdeme na seminář, abychom se obohatili prožitky jiných lidí a společně je dále rozvíjeli. Samozřejmě internet je také vhodný.

V tomto cyklu nemusíme odcházet do pustiny, abychom se věnovali duchovnímu růstu o samotě. Preferuje se vědomá meditace v kolektivu. Tím rozvíjíme své chápání práce pod záštitou jednoho Celku. Více hlav – více rozumu. Jde to pak rychleji a lépe.

Již pochopené „ustalujeme“ ve svých myslích a srdcích pobytem v přírodě a mezi „svými“ nejbližšími. Je vskutku přínosné vstřebávat do sebe stavem bytí v přírodě různorodost a mnohotvárnost Veškerenstva. Harmonizace je láskyplný proces sdílení. Velmi naplňující po všech stránkách.

Jisté je, že se zde „nezapomeneme v rozplývání se ve tvarech a stavech“. Vždy jsme znovu a znovu láskyplně vráceni do reality tvoření.

Řešíme oddělenost. Nazvali jsme ji oddělenost od Boha. Jistě, samozřejmě. Jen jsme jaksi „nedopatřením“ přeskočili svou osobní realitu. Naším prvořadým úkolem je celistvost a ta není možná bez hmotné – materiální sféry. Pokud tuto přeskočíme, je naše snažení pouhou hrou na duchovní vzestup. Sjednocení s Veškerenstvem zahrnuje i naše nynější bytí – bytí na hmotné – materiální – úrovni. Bez této úrovně – tohoto našeho nynějšího fyzického bytí – bytí ve fyzickém – hmotném těle – je sjednocení neúplné. Naše práce na Vzestupu může pokračovat až tehdy, pokud plně akceptujeme a přijmeme tento duální svět, ve kterém nyní jsme. Zde tvoříme a pracujeme. Zde rosteme.

Sdílet fyzický svět se všemi ostatními znamená s ním splynout, být jím. Ne ho využívat k duchovnímu vzestupu, ale vzestoupit s ním. To je ono produchovnění hmotné sféry. A my jsme onen akční činitel, který toto uskutečňuje. Je to stav, kdy se k našemu hmotnému – fyzickému bytí chováme jako přátelé. A přátelé se mají využívat, ne zneužívat. Na nepochopení tohoto ztroskotala civilizace Atlantidy a všechny před ní.

Černý koníček – symbolizuje naši fyzickou realitu – se zastavil před vchodem do prostoru naší akce. Tak daleko ještě žádný pokus člověka nedošel. Jen malinko nám chybí k tomu, aby vstoupil a stal se součástí a spolučinitelem našeho duchovního vzestupu. Ještě k nám nemá důvěru po předcházejícím zneužívání trvajícím věky.

Drazí přátelé. Zbývá nám zdolat ještě poslední kus cesty pod vrcholem hory duchovnosti. Je nejstrmější. Neznamená to, že bude nejtěžší. Ještě přijmout pár zrníček na misku vah poznání Veškerenstva o našem nynějším fyzickém bytí a dojdeme harmonii – sjednocení – transformací vědomým pochopením.

Je nám žehnáno celým Veškerenstvem.
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!