Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Machiavelli:
Cizí vojsko je nejhloupější obranné opatření, jaké svět zná.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2671x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2548x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2429x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2359x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2319x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Transformace vědomým pochopením - Setkání bílého a černého koně


Jiřina Miltech - Duchovno - 19. 03. 2009 (2666 přečtení)

Je zřejmé, že zdání velmi často klame. Mé konstatování. když jsem si uvědomila, jak dlouho už jsem nic nenapsala. Měla jsem pocit, že se zřejmě nic podstatného neděje, když nemám potřebu nic psát.


Pak jsem se podívala po třech týdnech na své oblíbené webové stránky a zjistila jsem, že opak je pravdou. (Ostatně tak, jako už mnohokrát.)

Pěkně jsem si početla. Zjistila jsem, že se mnoho lidí ?probouzí?. Začínají nám sdělovat své prožitky a pocity noví lidé, kteří doposud ?jen? četli. Je vidět, že o přečteném i přemýšleli a se svými závěry a úvahami se s námi chtějí podělit. Konečně. Však jsme již dlouho čekali na potvrzení, že ?naše? práce na nás, kterou chceme sdílet se všemi, nese ovoce.

Obrátila jsem se s dotazem na svá vyšší já: Co se vlastně nyní děje, co prožíváme a co nastává. Docela otřelé téma, ale byla jsem zvědavá na odpověď. Informací je mnoho, proto jsem očekávala sdělení osobně pro mě. A taky že přišlo.

Jsem se svými přáteli na táboře. Takové soustředění. Semináře, meditace ? však to všichni známe. Odcházím se projít po nádherné přírodě v okolí se svou maminkou a sestrou. Příroda je zde opravdu bohatá. Množství rozmanitých rostlin i zvířat. I přesto, že se zde cítíme skvěle, spěcháme do bezpečí tábora.

Jsme již u vrátek do obory, ve které je tábor umístěn. Dostáváme se do zajímavé situace. Ve směru z kopce se k nám blíží krásně urostlý černý hřebec. Je to vskutku výstavní kus. Evidentně mu vadíme ve směru jeho trasy. Zastavil se a dívá se na nás. Mamka a sestra jsou vystrašené. Stavím se před ně a ony opatrně, aby koníčka nevyplašily, vstupují do tábora. Pomalu za nimi couvám.

Když se trochu pootočím, vidím skutečný předmět zájmu černého hřebce. Je to excelentní bílá klisna. Skutečně výstavní kus. Oba koně jsou velcí jako sloni. A to doslova. Klisna se za nás schovává. Drží se nás a vchází s námi do tábora, jakoby k nám patřila. Černý hřebec ji za námi nechce následovat. Nikdo mu nebrání, aby za námi šel. Otáčí se a mizí pěšinou směrem zpátky do kopce.

Doba je pokročilá ? pokročilí jsou i lidé. Většinou se sdružujeme se stejně nebo podobně smýšlejícími. Máme své komunity. Není třeba putovat do pustin a izolovat se od okolí. Pracujeme každý sám na sobě ? jinak to ani není možné ? a pak se sejdeme (samozřejmě podle potřeby jednotlivce) se svými přáteli a konzultujeme. Nebo jdeme na seminář, abychom se obohatili prožitky jiných lidí a společně je dále rozvíjeli. Samozřejmě internet je také vhodný.

V tomto cyklu nemusíme odcházet do pustiny, abychom se věnovali duchovnímu růstu o samotě. Preferuje se vědomá meditace v kolektivu. Tím rozvíjíme své chápání práce pod záštitou jednoho Celku. Více hlav ? více rozumu. Jde to pak rychleji a lépe.

Již pochopené ?ustalujeme? ve svých myslích a srdcích pobytem v přírodě a mezi ?svými? nejbližšími. Je vskutku přínosné vstřebávat do sebe stavem bytí v přírodě různorodost a mnohotvárnost Veškerenstva. Harmonizace je láskyplný proces sdílení. Velmi naplňující po všech stránkách.

Jisté je, že se zde ?nezapomeneme v rozplývání se ve tvarech a stavech?. Vždy jsme znovu a znovu láskyplně vráceni do reality tvoření.

Řešíme oddělenost. Nazvali jsme ji oddělenost od Boha. Jistě, samozřejmě. Jen jsme jaksi ?nedopatřením? přeskočili svou osobní realitu. Naším prvořadým úkolem je celistvost a ta není možná bez hmotné ? materiální sféry. Pokud tuto přeskočíme, je naše snažení pouhou hrou na duchovní vzestup. Sjednocení s Veškerenstvem zahrnuje i naše nynější bytí ? bytí na hmotné ? materiální ? úrovni. Bez této úrovně ? tohoto našeho nynějšího fyzického bytí ? bytí ve fyzickém ? hmotném těle ? je sjednocení neúplné. Naše práce na Vzestupu může pokračovat až tehdy, pokud plně akceptujeme a přijmeme tento duální svět, ve kterém nyní jsme. Zde tvoříme a pracujeme. Zde rosteme.

Sdílet fyzický svět se všemi ostatními znamená s ním splynout, být jím. Ne ho využívat k duchovnímu vzestupu, ale vzestoupit s ním. To je ono produchovnění hmotné sféry. A my jsme onen akční činitel, který toto uskutečňuje. Je to stav, kdy se k našemu hmotnému ? fyzickému bytí chováme jako přátelé. A přátelé se mají využívat, ne zneužívat. Na nepochopení tohoto ztroskotala civilizace Atlantidy a všechny před ní.

Černý koníček ? symbolizuje naši fyzickou realitu ? se zastavil před vchodem do prostoru naší akce. Tak daleko ještě žádný pokus člověka nedošel. Jen malinko nám chybí k tomu, aby vstoupil a stal se součástí a spolučinitelem našeho duchovního vzestupu. Ještě k nám nemá důvěru po předcházejícím zneužívání trvajícím věky.

Drazí přátelé. Zbývá nám zdolat ještě poslední kus cesty pod vrcholem hory duchovnosti. Je nejstrmější. Neznamená to, že bude nejtěžší. Ještě přijmout pár zrníček na misku vah poznání Veškerenstva o našem nynějším fyzickém bytí a dojdeme harmonii ? sjednocení ? transformací vědomým pochopením.

Je nám žehnáno celým Veškerenstvem.
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!