Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2878x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2815x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2804x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2477x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2433x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2394x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Klaunova zpověď - aneb návrat do Ráje


Převzato (devet-sil.euweb.cz) - Duchovno - 17. 04. 2009 (3431 přečtení)

Motto: Nahlédněte na dno svého srdce; tam někde by se mělo plazit
uspokojení z Armageddonu. P. Rodegastová - Emanuelova kniha


Bylo nebylo, nedávno tomu, žil jeden človíček, kterej se odjakživa zajímal o lidskou spiritualitu, a věci s tím související. Velmi ho fascinovaly všechny předpovědi, týkající se budoucnosti lidstva. Navíc měl rád přírodu a velmi ho znepokojovalo její ničení veškerou špínou tohoto světa. Ať už v podobě průmyslového odpadu, nebo téhož v oblasti mezilidských vztahů. A tak se pomalu ale jistě začal vnitřně odpojovat od tohoto světa, na který měl pěknou zlost. Vyčítal mu jeho špatnosti, a o to více se těšil na "přelom věků", který měl tomu všemu učinit jednou provždy přítrž. Na jednu stranu tedy posílal "lásku a světlo" do oblastí, které podle něj měly šanci na přežití, na druhou stranu už vyhlížel ekologická, ekonomická a biologická kataklyzmata, která s "tamtěma" pěkně zametou.

Tenhle človíček měl ale taky soukromý život, od kterého si hodně sliboval. Byl velmi kreativní, měl spoustu plánů do budoucna, a už chtěl taky vidět nějaké pozitivní výsledky svého duchovního úsilí. Ale chyba lávky. Prosperita, štěstí, úspěch, harmonie, ona "láska a světlo" a jiná "pozitýva" jako by se mu zdaleka vyhýbaly. Místo nich tu byly ekonomický, existenční a tvůrčí propad, a tak si ten náš človíček říkal, že to asi bude tím, jak tenhle systém věcí pomalu ale jistě krachuje; je tedy třeba se připravit na cestu do lepších končin, například někam mezi indiány, nabo jiné přírodní národy. Ty sice žily primitivním životním stylem, řádily u nich různé nemoce a bída, ale byly těsně spjaty s přírodou. Tam se jistě najde pár volnejch fleků pro kámoše ze zámoří. A tak se vnitřně začal loučit se světem kolem sebe. Pokaždé, když šel do přírody na procházku, říkal si: "jestlipak se sem ještě někdy podívám?". Taky už se příliš nezabýval bývalými přáteli; ať už těmi, kteří ho nějak zklamali, nebo těmi, co už mu nemají s ohledem na svou technokraticko-konzumní orientaci co nabídnout... A oni mu ani nic nenabízeli; naopak, i oni sami se od něj nějak odcizili. Prostě ideové a civilizační odcizení. Totální rozchod. (jakákoliv podobnost s některým ze čtenářů tohoto článku je čistě náhodná :-)

Ale jak šel čas, žádná nabídka na cestu ven nepřicházela. Taky se začaly vršit problémy materiálního rázu. Útěcha z radostných duchovních vyhlídek, které brzy vynahradí všechno to strádání a osamělost, se ne a ne dostavit, a celá koncepce začala mít povážlivé trhliny. "Kde jsem jen udělal chybu?" říkal si. "Odpad třídím vzorně, poctivě odsuzuji znečišťovatele přírody (když jsem sám tak čistý), znám nazpaměť všechny esoterické poučky, seznam a funkce všech hlavních i vedlejších čaker, všechny důležité knihy Nového věku bych moh´ recitovat i pozpátku, tak co je špatně? Nepřátelím se snad jen se samými "krásnými dušičkami"? Jsem oddaný špatnému Guru? Nemám ty správné zasvěcovací znaky? Nepociťuji dostatek soucitu k těm chudáčkům, kteří ještě nedorostli na mojí duchovní úroveň? A neposkytuji jim bezplatně dostatek duchovních ponaučení? A nebo to není chyba, a vše jde podle plánu?" Přece jen totiž vlastnil něco, co ho odlišovalo od ostatních. Byla to nabývalá dávka intuice, a taky vnitřní hlas, který mluvil sice zřídkakdy, resp. kdy ho to zrovna napadlo, ale jeho poznámky byly trefné. Ale teď jim nebylo příliš rozumět. Jakoby se stavěly přímo proti všemu, v co věřil. Navíc obecná rozluka s okolím a s jakoukoliv perspektivou v tomto systému dospěla k vrcholu, a následně se tedy začaly hroutit jistoty - jako odraz myšlenek na cestu pryč ze systému.

Existence se stala nesnesitelnou, ale taky se mu poskládaly v hlavě všechny souvislosti, a nastalo to, co si vždy přál zažít. "Osvícení". Ale trochu jiné, než očekával. Tohle Osvícení nebo spíše pochopení souvislostí mluvilo o tom, kde je ten svět, na který čeká, a proč ho zatím pronásleduje jen bída, strádání atd.... No poslechněte si to sami:

"Pokud máš tady dole nějakou práci, je ji třeba udělat tam, kde se zrovna nacházíš; ne, někde v Tramtárii na druhým konci světa - říkal tenhle ´Hlas´."

Nebo: "To, že se ti nelíbí životní styl jiných lidí, je tvůj problém. Oni mají právo na své zkušenosti, vyplývající z jejich činů. Jsou to jejich učebnice v tomto životě, a ty nemáš právo jim je brát. Je to, jako by třeťák chodil do mateřské školky, a tam proklínal děti za to, že ještě neumí číst, poněvadž on už to umí; a navíc si ve své zaslepenosti nevšiml, že někteří lidé v té školce nejsou děti, ale dospělé učitelky :-)."

"Prvotní Stvořitel miluje všechny své děti; a ti zlobiví té lásky potřebují ještě víc, než ti hodní. Navíc napravený "hříšník" má něco navíc - zkušenost z druhé strany. Nepřipomíná ti to v tuto chvíli něco?" (to víte, že připomínalo)

"To, že oni mají právo na své chyby neznamená, že jsi povinen sdílet s nimi následky jejich činů. Tak se neboj, a přestaň poukazovat na to, co dělají nebo nedělají "tamti". Já vím, že ty se snažíš dělat to líp, i když ti to občas moc nejde :@) To, co budeš prožívat ty, nijak nesouvisí s tím, co dělají jiní. Proto mohou v tom samém domě a dokonce i v tom samém bytě žít vedle sebe lidé s úplně rozdílným osudem. A pitvání jejich činů jen zesiluje myšlenkový náboj jejich světa, který možná opravdu spěje ke konci. Ale to není tvá starost. Nebo si to chceš přitáhnout k sobě?"

"Pokud jsi se nikdy neprošel v botách toho druhého, nejsi ten, kdo bude posuzovat nebo dokonce odsuzovat jeho chyby. Nevíš totiž, jestli jsou to skutečně chyby; navíc se ti může stát, nebo už i možná stalo :-) , že on naměří tutéž míru tobě. A nyní je vedlejší, kdo je ´lepší´."

"Opravdová Duchovnost = LIDSKOST. A ta nemá s nějakými esoterickými fenomény ani s duchovní pýchou nic společného."

"Co do světa vrazíš, to ti vrátí zpět; prorok kataklyzmat a existenčních krachů celých civilizací sklidí totéž. A ty jsi sám, kdežto jich je víc; hádej, kdo koho v tomhle souboji negativních energií porazí?"

"Prvotní Zdroj je všechno ve všem - pokud tedy kritizuješ svět, děláš to Jemu/Jí, a zpětně pak sobě! A to si piš, že to pocítíš na své kůži. Jak? Pokud se blokuješ od světa, kvůli (často neobjektivní) kritice toho, jak funguje, nemůžeš s ním vyváženě a obousměrně protáčet energii. A to se projeví na nedostatku energie, ve stagnaci recyklace ve tvém těle, např. zácpou, únavou a pomalejším zhmotňováním tvých modliteb, nebo výsledků programování tvých tužeb. A energie, v kondenzované podobě, to jsou i peníze. Často jdou zácpa a nedostatek peněz ruku v ruce.

"Pokud chceš tedy vyrovnat účet s okolím, musíš mu tedy odpustit, že ti ubližovalo. Ale to se ti nikdy nepovede do té doby, dokud nejprve bezpodmínečně neodpustíš sobě, že jsi nedokonalý, chybující atd... Nezapřahuj vůz před spřežení! Teprv potom budeš schopen bezpodmínečně odpustit jiným, a pak všechno ostatní Stvoření v duchu (ale jen v duchu!) požádat o bezpodmínečné odpuštění, že jsi mu ubližoval; ať už myšlenkou, slovem nebo činem, a už předem všem za toto odpuštění poděkovat. Tomuto postupu se v spiritual-žargonu říká "Vyprat své roucho doběla", a je základním předpokladem pro jakoukoliv práci s pozitivním programováním. V tomto ohledu není vhodné žádat o odpuštění někoho konkrétního. Většina lidí neumí odpouštět ani sami sobě, a tak se pak, pokud zjistí, že jsi se učinil závislým na jejich odpuštění, mohou pokusit tě morálně vydírat."

Zajímavé je, že pokud odpustíme sami sobě, zmizí, nebo se zmenší problémy s dechem; např. astma, krátkodechost apod., tedy není problém "to vydejchat", nic nás "nedusí", není více potřeba "říct to ostatním pěkně od plic", což mnoho lidí kompenzuje kouřením nebo např. přílišným sportováním (tzv. zdravotní skupina Plícaři)...

...A tak to šlo dál, v podobném duchu. No řekněte sami, není to k zlosti? Člověk se snaží být "duchovní, ezoterický a jinak nad věcí", a ono tohle... A co na to náš človíček? Pochopil. Už ví, že ono Jablko poznání Dobra a Zla, které způsobilo pád z Ráje, je tato polarizace světa na dobrý a zlý. Už ví, že teď už ho od návratu do Ráje nic nezastaví. Všechny techniky, které do té doby používal nesprávně a ke své vlastní škodě, zaměřil jinak, a protože už byl v těchhle věcech přece jen dobře trénovanej, a navíc už myšlenky obsahovaly úplně jinou polaritu energie, téměř ze dne na den se začaly dít věci:

Vlci z berňáku a jiných podobných institucí ho přestali pronásledovat, a projevili nebývalé pochopení pro jeho momentální finanční indispozici.

Vytratila se mnohaletá chronická zácpa, projev nechuti protáčet energii s okolním světem na úrovni základních čaker.

Náhle se objevily nabídky Povolání s velkým P, které si již tak dlouho přál najít.

S nimi přišli i noví lidé...

Někteří naopak odešli navždy, a s nimi i další různé chronické neduhy.

Setkal se znovu po mnoha letech s lidmi, se kterými si náhle měl co říci.

Jeho projekty a plány se znovu rozjely na plnej knedlík...

Existenční problémy zmizely ze dne na den.

Věci, které se děly ve světě, tedy zdánlivě mimo jeho dosah, se náhle obrátily k lepšímu; co povídám, k nejlepšímu!

Prostě jedno požehnání za druhým. Pak teprve si vzpomněl, že při různých příležitostech tuhle budoucnost jeho vnitřní hlasy předpověděly. Včetně těch lidí, přes které ta "požehnání" a vysvobození přijdou. Jenže kdo by tomu tenkrát věřil že? Nebyl tam přítomen ten správnej kontext. A nebo ještě nebyl ten správnej čas?

Chtěl bych pozvat i ostatní, aby to taky zkusili jako On. Je to jednoduché. Své vize nového světa, který spěje ke Zlatému věku zaměřit na TENTO svět, na svou vlastní zemi; rozprostřít ten zlatistý opar na krajinu i lidi kolem sebe a posílit ho tak, jak umíte. Především tedy vize toho, co zamýšlíme vidět kolem sebe, a ne, co by měli nebo neměli dělat jiní.

Čím více bude těch, co "obrátili špíz", tím lépe. Navíc, ti, co se vrátili Domů z dlouhé Cesty, mají něco navíc - zkušenost s odvrácenou stranou. A tato zkušenost dává sílu, kterou jiní nemaj ;-)


S pozdravem a přáním zdraví a štěstí, Bohouš Lipka


převzato z  devet-sil.euweb.cz

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!