Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2873x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2812x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2471x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2428x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2384x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantrická Pouť za Máří Magdalenou


Pozvánka - Tantra - 24. 04. 2009 (3884 přečtení)

Zveme vás na putování po jižní Francii s Johnem Hawkenem a Gabrielou Římskou 29.srpna – 5.září 2009


Tantrická Pouť za Máří Magdalenou
 
 

Pamela Matthews. Mary Magdalene

 

29.srpna – 5.září 2009

Jižní Francie - Languedoc, Camarque and Provence

 

s Johnem Hawkenem a Gabrielou Římskou

 

Zveme vás na tantrickou poutˇ po  jižní Francii.

 

Naším záměrem bude se vcítit se do energie tohoto kraje a toho, co se zde odehrálo, což nám může pomoci znovunalézt se  a znovuzískat zpět potlačenou tradici západní a křesťanské kultury, která je nejblíže tantrické mapě lidské zkušenosti.  Budeme znovuobjevovat naši vlastní tantrickou tradici; v porovnání s tantrou, která vychází z hinduistické či buddhistické kultury.

Za druhé, porozuměním tomu, co zde bylo násilně a brutálně potlačeno patriarchálním a církevním establishmentem, nám umožní vytvořit v našem vědomí více rovnováhy a umožní pocítit sílu a důležitost posvátného ženství a jeho vztahu s mužským principem. Tím, že tohle budeme činit na místech, kde se odehrála tato historická dramata, nám může napomoci prožít to energeticky spíš než intelektuálně, zachytit to jako prožitou skutečnost a spíše než  pouhý koncept.

 

Budeme používat meditaci, dýchací techniky, vyprávění příběhů stejně jako

Specifické tantrické rituály, abychom v sobě rozvinuli povědomí posvátného ženského principu v našem vědomí a abychom ho navrátili zpět k životu. Budeme sdílet legendy a tradice z příběhu Máří Magdalény. Podíváme se na myšlenky Katarů a na jejich násilné potlačení během křížových výprav v 12.-13.století a na jejich spojení s esoterním věděním Templářů. Nezapomeneme na legendy o Svatém Grálu, romantické tradice dvorské lásky oslavované středověkými trubadury jako např. Crétien de Troyes a neznámý autor  Roman de la Rose, společně s tradicemi alchymie tak jak je zachytil C.G.Jung a jeho následovníci.

 
 
 

Tato cesta je poutí za posvátným ženstvím, na vnitřní i vnější úrovni.

Je to cesta za posvátnou ženskou spiritualitou i sexualitou.

Navštívíme místa spojená s životem Máří Magdalény (denně 2-3 místa), necháme na sebe přímo působit energii těchto míst  a zároveň budeme na těchto místech pracovat s rozličnými meditacemi na téma posvátné ženství. Důležitou součástí skupiny bude sdílení osobních dojmů, vnitřních prožitků, příběhů a snů účastníků.

 
 

Hlavní místa která navštívíme:

  • Pays de Cathares – Zemi Katarů.
  • Baziliku Cité v Carcassonne;
  • Rennes-le-Chateau – místo protínání mnoha silových linií a světově proslavené údajné naleziště pokladu spojeného se Svatým Grálem;
  • Montségur – silové místo Katarů, bývalé katarské hrady a další.
 
Foto
Montségur
 

·         St.Marie de la Mer, přístavní městečko v srdci Camarque, místo kde podle tradic přistála bárka s Máří Magdalénou,

·         Setkání s černou madonou Sárou, dnes patronkou Cikánů a podle některých tradic dcerou Krista a Máří Magdalény

  • Sainte-Baume  - Maxime, kde v kryptě baziliky pohlédneme do tváře Maří Magdalény
  • návštěva jeskyně v masivu St.Baume, kde podle tradic strávila posledních 30 let svého života
 
Sainte-Baume
 
 
 
 

Praktické věci:

 

Skupina začíná v sobotu 29.srpna v 17 hod v Aix-en-Provence a končí v 15 hod v sobotu 5.září v Perpignanu.

Počet účastníků výpravy je omezen na 13.

Během skupiny budeme cestovat společně v minibusu.

 
Doprava:

Dopravu na místo konání si každý zajišťuje individuálně.  Skupina je naplánována tak, aby seděla na dopravu autobusem s www.eurolines.cz Praha – Aix-en-Provence a Perpignan – Praha.

Tam: odjezd pátek 28.8. Praha 15 hod – příjezd sobota 29.8. – Aix-en-Provence 12hod.

Zpět: odjezd sobota 5.9. Perpignan 21:30 hod – příjezd neděle 6.9. Praha 19 hod.

 
Ubytování:

Kempování, stan a spacák s sebou.

 

Strava:

Skupina se bude stravovat společně. Společně se budeme podílet na přípravě snídaní, pikniků či jednoduchých jídel – večeří. Organizátoři budou zajišťovat potraviny, tak abychom si umírněně užili bohatosti francouzské kuchyně zejména místních sýrů, vína, ovoce. Pokud se skupina rozhodne, že půjdeme do restaurace, každý si hradí své jídlo sám (zpravidla je to poslední večer).

 
S sebou:

Věci na kempování, stan, spacák a karimatku, talíř, lžíci, příbor, hrneček. Přes den může být teplo, přes noc chladno, někdy velmi větrno. S sebou plavky, nepromokavou bundu.

Pokud máte šamanský buben či jiné silové předměty, s kterými pracujete, vezměte si je s sebou.

 

Cena: 495 Euro. Cena zahrnuje ubytování a stravu (jak je popsáno výše), dopravu minibusem během skupiny, vedení skupiny.

 
Facilitátor:

Skupinu vede John Hawken  a  Gabriela Římská.

 

Přihlášky a platba:

Pokud se chcete zúčastnit, prosím vyplňte přihlášku na http://skydancing.cz/cz/kalendar.php  . Vaše přihláška je platná po obdržení zálohy 4500,-Kč  na účet č.: 0-1802384143/0800 jako variabilní symbol uveďte Vaše datum narození (ve tvaru RRMMDD). Doplatek v eurech  na místě.

 
 

Více informací:

Gabriela Římská
Tel.: 774 36 90 56

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!