Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Václav Klaus:
Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2619x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2376x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2314x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2268x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Tělo


Anson (www.rozkvetani.cz) - Duchovno - 25. 06. 2009 (4139 přečtení)

Není nic reálnějšího, než tělo. Alespoň prozatím. Nemá cenu filozofovat nad tím, jestli je tělo příbytkem energie nebo energií samotnou. Dokud žijete na téhle planetě, je to úplně fuk.


Abyste tady mohli být opravdu šťastní, musí vás bavit být tělem. Všimli jste si, že mladí a krásní lidé se převážně baví vlastním tělem a vypadají u toho šťastně? Jsou plní energie, rychlí, divocí a dávají svoje těla na obdiv. Žádný kněz ani filozof se jim v tom nemůže vyrovnat, protože mají tak těžkou hlavu, že by ty rychlé pohyby nezvládla. Musí si dávat pozor, aby jim neupadla, a úsměv už není zdaleka tak přirozený. Dobře se poslouchají, ale pohled na ně už není tak radostný, jako na mladé lidi, plné energie.

Mladí lidé jsou osvícení, ale nepřemýšlí o tom. Staří lidé přemýšlí o osvícení, ale osvícení nejsou, protože mají mrtvé tělo, které je nebaví, jen ho občas udržují, aby nepáchlo.

Ty jsi jedna z mála, kdo sem přijde jako tělo. Hoří každá tvoje buňka. Tvoje tělo stárne, ale oheň zůstává, energie proudí jako u zdravých dětí. Takové tělo tě může bavit do smrti a vlastně nikdy nemůže zemřít. Jako tělo Ježíše Krista, který je mnohem víc nahým tělem, než převážná část jeho vyznavačů v kutnách. Jeho tělo také hoří a je plné energie, ducha. Není divu, že vstal z mrtvých. I vy můžete vstát z mrtvých. Znáte ty hořící starce a stařenky, kteří jsou samá vráska, ale mnohem živější a přitažlivější, než některé neurotické děti, které jejich rozumní rodiče už uhasili.

Ale ty hoříš a to je celá ta věda. Pracoval jsem roky s lidmi a myslím, že jsem byl dobrý terapeut. Všechno bylo srozumitelné, odehrávali se velké změny v jejich životech, ale tenhle živoucí oheň jsem tenkrát zapálit nedokázal. Byl jsem svázaný konvencemi a požadavky společnosti.

Zapomeňte na konvence i na duchovní pravidla, zapomeňte na všechno umělé a vymyšlené. Jestli chcete být skutečně šťastní, tak věřte svému tělu, ne své ustrašené, upjaté mysli. Běžte tam, kde jsou mladí krásní lidé a přiznejte se jim, že jste se zapomněli radovat ze svého těla. Že jste si dlouho hráli na důležité a udusili v sobě oheň, aby vám nechytla kancelář nebo bavorák. Třeba se slitují a dovolí vám, abyste se jich dotkli, a zapálí ve vás vyhaslý oheň. A potom se teprve zajímejte o duchovní cestu, s touhle pochodní, která vám osvětlí víc, než všechny svaté knihy.

Duchovní cesta začíná od těla. Když si začnete uvědomovat svoje tělo, tak uděláte pro svůj duchovní rozvoj mnohem víc, než když přečtete všechnu dostupnou literaturu. Když milujete svoje tělo, tak vás nikdy nezradí. Nikdy nebude úchylné, nikdy nebude cítit něco, co byste nechtěli. To jen vaše mysl se bojí, že když dáte tělu svobodu, vymkne se kontrole, protože soudí podle sebe a svých zvrácených představ.

Tělo nerozlišuje slušná a sprostá místa. Místa, kde by měla proudit energie naplno a místa, na které si máte dát pozor. Tělo je nestranné, nezávislé a vždycky bdělé. Tělo je osvícená nádoba pro vaši neurotickou, ďábelskou mysl, posedlou rozlišováním.

Můžete být šťastní a nemusíte znát vůbec nic z psychologie nebo esoteriky. Ale nemůžete být šťastní, když nejste ve svém těle rádi, i kdybyste znali všechny fígle, které psychologie doporučuje.

Nejdříve se staňte prostým tělem, nasákněte tělo živoucí energií a nechte jí proudit do všech koutů. Potom nechte energii proudit mezi vámi, propojte se a ztraťte hranice. Nenabádám vás ke skupinovému sexu, kde proudí jen malá část energie a zbytek spí, to by byla cesta z bláta do louže.

A až bude vaše tělo hořet slastí z přímého kontaktu se životem, až budete úplně uspokojeni, bez jediného neprohřátého koutku, pak můžete být sami a šťastní. Sednete si a nebudete přemýšlet. Ani o tom, že přítomnost je krásná.

Ale dřív, než se to stane, bude všechno, co si myslíte o duchovní cestě, jen další slepá ulička, která vypadá jako elegantní klička kolem vašeho těla. Bude to jen pokus, jak si ospravedlnit, že jste se dvacet, třicet nebo padesát let nestarali o proudění ve vašem těle, které během té doby zkamenělo.

Nepotřebujete osobní, romantickou lásku, abyste znovu ožili a začali hořet. Nemusíte být závislí na dolévání oleje do ohně vašeho života z jednoho osobního vztahu, který, jak dobře víte, brzy vyhoří. Potřebujete silný, ale nezávislý vztah se všemi lidmi, celým světem a jeho nekonečnou zásobou energie. Pak nebude proudění brzděné předsudky, ublížením, obdivem nebo odporem, které jsou tak typické pro osobní příběhy. Vždycky budete v proudu života, který nezastaví ani smrt.

Vstanete z mrtvých, protože jste použili svoje tělo do poslední vteřiny jako důkaz o Boží existenci. Nebyl přerušený tok energie, snad jenom malé zaváhání, ale nikdy úplně. I Ježíš na chvíli zaváhal. Milovali jste bez podmínek, byli jste pronásledováni i obdivováni, energie proudila všemi směry, hořeli jste a ničemu se nevyhýbali.

Když máte mixer, který celý život míchal koktejly a hospodyně ho milovala, tak když mu ulítne vrtulka, je to slavnost a srdce hospodyně pocítí lásku. Ale když máte nepoužitý mixer ve skříni, vyjde z módy a odnesete ho do bazaru, je to smutné. Když nepoužijete tělo, které vám Bůh dal, tak také budete sekáčové zboží.

Čtete-li svatou knihu tělem, budete jí opravdu rozumět a převezmete poselství. Budete se třást radostí. Když budete číst svatou knihu srdcem, bude se vám zdát známá a moudrá, budete se chtít o její obsah podělit s ostatními, ale nebudete s ním v přímém kontaktu. A když jí budete číst jenom myslí, je pravděpodobné, že způsobíte napětí mezi lidmi, nebo i válku.

Můžete namítnout, že někdo to má jednodušší, protože je jeho tělo krásné, zdravé a žádané, kdežto vaše je staré, nemocné nebo deformované. Ale na tom vůbec nezáleží. Možná, že když nebude vaše tělo odpovídat módním trendům, nebudete středem zájmu. To neznamená, že lidem s vámi nebude dobře, že nemůžete zažívat extázi a spojení. Někdy naopak právě proto, že nejste takoví krasavci, budou s vámi lidé víc uvolnění.

Možná s vámi nebudou chtít plodit děti a ušetříte si tak spoustu starostí. Ale když budete proudícím, tichým tělem bez uječené mysli, mohu vám zaručit, že vám budou lidé chtít být v nablízku a dotknout se vás. Budete mít důvěru a lásku, kterou ostatní hledají v časopisech, filmech a duchovních kotrmelcích.

Váš mozek, který je schovaný v kouli na konci těla může teď spekulovat o tom, jestli mám nebo nemám pravdu. Ale zase jenom díky tomu, že mu to ta koule umožní. Nohy, ruce i zadek ví o světě mnohem víc, než ta zmačkaná látka v kouli na krku, protože mají se světem přímý kontakt.

Jsou šťastné, pokud jimi teče dostatek energie a nic ten kontakt neomezuje.

Náboženství, filozofie, psychologie a příbuzné obory, které se zabývají smyslem života, v podstatě také hledají co nejpřímější kontakt mysli se světem, aby se mohla uvolnit a odpočinout si. Hledáte smysl života, ale proč? Abyste se mohli uvolnit. Představa, že naleznete smysl života, je vždycky spojená s představou štěstí a uvolnění. A kdo se má na konci uvolnit? Především zase tělo, které napětím nejvíc trpí. Tak proč to neudělat rovnou!

Anson
Praha, 25. května 2009
? Rozkvétání 2009 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Útržky II (30.07.2010)
Útržky I (28.07.2010)
Extáze a řemeslo (06.08.2009)
Pravdivost (01.08.2009)
Ještě nejsi obyčejný (29.07.2009)
Smysl života (25.07.2009)
Ticho (21.07.2009)
Na zápraží (17.07.2009)
Zvyk, nebo svoboda (14.07.2009)
Bagrista s duší kněze (11.07.2009)
Mysl jako čerpadlo (07.07.2009)
Proud života (04.07.2009)
Kontrasty (30.06.2009)
Jak na to? (18.06.2009)
Díra v plotě (16.06.2009)
Úvod k přednáškám a rozhovorům z Rozkvétání (12.06.2009)
[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 26 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!