Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2588x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2542x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2541x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2442x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Hojnost a dostatek


Od čtenáře - Duchovno - 04. 09. 2009 (3010 přečtení)

Dovolila jsem si hojnost a jsem moc překvapená. Dovolila jsem si dostatek a jsem spokojenější.


Je jasné, že oproti některým hodně chudým státům dostatek až přebytek máme. Jenže jsme spokojení? Stačí troška zamyšlení a sám v sobě zvážit, co je pro mě dostatek a kde je hranice spokojenosti. My ženy to máme třeba těžší pokud se týká vybavení našich skříní, o hodně těžší. Zkusili jste si prožít a procítit si slovo dostatek a co se za tím skrývá?
A přestat toužit po moři zbytečností? Nemyslím tím, stát se až poustevníkem, jen trochu ubrat na svých požadavcích, už to je podle mě pokrok.

S hojností je to ještě mnohem zapeklitější. Dlouhá léta jsem žila v hloupé iluzi, že čím víc budu pracovat, tím víc si vydělám a ty peníze mi zajistí, kromě určité svobody, která v nich je, i hojnost v životě.
Tak jsem se snažila, ale dost marně. Konečný výsledek nestál to za to moře vynaloženého času, námahy, stresu.
Jednou mi kamarádka dělala kinezku a řekla mi zajímavou věc: "když ty máš pocit, že se musíš na všechno strašně nadřít (nejen pokud se týká financí) a jinak si hojnost ve svém životě neumíš dovolit". Pomohla mi s tímto tématem a já se pomaloučku začala s hojností seznamovat a opatrně si ji dopřávat.
A čekala mě spousta dobrodružství a překvapení.

Zjistila jsem co všechno dává životu slovo hojnost. A vůbec nezáleží na penězích. Třeba hojnost zážitků - můžete si zaplatit exotickou dovču, můžete si koupit adrenalinové zážitky a přesto vám to nemusí dát to, co chcete, zahnat nudu vašeho života. Nuda je nenápadný, plíživý jed, který dokáže zahnat hodně lidí do chyb, které je můžou zničit (z nudy se pije, z nudy se dělá spousta pitomostí, extrémů).
Co všechno skutečná hojnost obnáší!
Hojnost přátelství - lidí, kteří vás opravdu rádi vidí. Ne že se s nimi potkáváte, protože máte firemní stmelování kolektivu nebo protože se s nimi scházíte ze setrvačnosti, každý první pátek v měsíci, pět let.
Hojnost ve formě darů hmotných i nehmotných, pozorností, služeb - někdo pro vás něco udělá, jen tak. Hojnost zážitků od těch zvláštních (cestou na jedno magické místo se nám zjevila duha - nikde nepršelo, byla nad naší hlavou a měla neobvyklý tvar), velkých (potkáte někoho, kdo vám úplně změní život nebo pohled na něj) až po ty obyčejné - neobyčejné (najednou vidíte cestu, po které každý den chodíte úplně jinak, třeba ta zajímavá květina na zastávce MHD). Hojnost darů - dostanete knížku, která vám udělá radost, ale taky dostanete pochvalu nebo vám někdo řekne, jak vás rád vidí, jak ho těší vaše společnost, dostanete radu, která vám pomůže vyřešit problém, ...

Mnoho z nás si prostě takové věci blokuje, nedovolí si je, omezuje, má pocit, že si to nezaslouží, cítí se zaskočen, divně. Pokud tohle znáte ze svého života, pak to chce trenink nebo i odbornou pomoc - odblokování.

Když se vám pak povede dovolit si užít hojnosti, bez výčitek a pocitů viny za všechny a všechno na světě, komu něco chybí (protože opravdu celý svět nemůžete zachránit i kdyby jste se rozkrájeli. Stačí když z vašeho dostatku bude mít prospěch vaše okolí. To OPRAVDU NENÍ MÁLO!!! Protože i spokojenost a radost se může šířit dál, stejně jako pravý opak.
Potom se vám může otevřít tolik nových možností a zážitků až budete překvapeni.

Pomaloučku, polehoučku otevřete vrátka nového, skoro pohádkového příběhu a existence vám s tím pomůže.

Javaho

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 08. 2020:

Spisovatel Vlastimil Vondruška: "Nejsem xenofobní, jsem Čech a vlastenec...
Mnohým z nás padli rodiče, prarodiče, příbuzní ve světových válkách 20. století. Bojovali za svobodu a bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít vyklidit prostor pro nově příchozí. To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným lidem...
Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu v klidu míru a pohodě. Bylo k tomu potřeba dodržet tři základní podmínky: přijmout naši víru, ctít zákony českého království a živit se poctivě...
Asi mě vychovali divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je dnes špatně. Za zločin vlastizrady je dnes naopak pokládáno vlastenectví...
"

Celý článek...


22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!