Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Karel Havlíček Borovský
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2682x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2555x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2437x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2366x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2327x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Hojnost a dostatek


Od čtenáře - Duchovno - 04. 09. 2009 (2888 přečtení)

Dovolila jsem si hojnost a jsem moc překvapená. Dovolila jsem si dostatek a jsem spokojenější.


Je jasné, že oproti některým hodně chudým státům dostatek až přebytek máme. Jenže jsme spokojení? Stačí troška zamyšlení a sám v sobě zvážit, co je pro mě dostatek a kde je hranice spokojenosti. My ženy to máme třeba těžší pokud se týká vybavení našich skříní, o hodně těžší. Zkusili jste si prožít a procítit si slovo dostatek a co se za tím skrývá?
A přestat toužit po moři zbytečností? Nemyslím tím, stát se až poustevníkem, jen trochu ubrat na svých požadavcích, už to je podle mě pokrok.

S hojností je to ještě mnohem zapeklitější. Dlouhá léta jsem žila v hloupé iluzi, že čím víc budu pracovat, tím víc si vydělám a ty peníze mi zajistí, kromě určité svobody, která v nich je, i hojnost v životě.
Tak jsem se snažila, ale dost marně. Konečný výsledek nestál to za to moře vynaloženého času, námahy, stresu.
Jednou mi kamarádka dělala kinezku a řekla mi zajímavou věc: "když ty máš pocit, že se musíš na všechno strašně nadřít (nejen pokud se týká financí) a jinak si hojnost ve svém životě neumíš dovolit". Pomohla mi s tímto tématem a já se pomaloučku začala s hojností seznamovat a opatrně si ji dopřávat.
A čekala mě spousta dobrodružství a překvapení.

Zjistila jsem co všechno dává životu slovo hojnost. A vůbec nezáleží na penězích. Třeba hojnost zážitků - můžete si zaplatit exotickou dovču, můžete si koupit adrenalinové zážitky a přesto vám to nemusí dát to, co chcete, zahnat nudu vašeho života. Nuda je nenápadný, plíživý jed, který dokáže zahnat hodně lidí do chyb, které je můžou zničit (z nudy se pije, z nudy se dělá spousta pitomostí, extrémů).
Co všechno skutečná hojnost obnáší!
Hojnost přátelství - lidí, kteří vás opravdu rádi vidí. Ne že se s nimi potkáváte, protože máte firemní stmelování kolektivu nebo protože se s nimi scházíte ze setrvačnosti, každý první pátek v měsíci, pět let.
Hojnost ve formě darů hmotných i nehmotných, pozorností, služeb - někdo pro vás něco udělá, jen tak. Hojnost zážitků od těch zvláštních (cestou na jedno magické místo se nám zjevila duha - nikde nepršelo, byla nad naší hlavou a měla neobvyklý tvar), velkých (potkáte někoho, kdo vám úplně změní život nebo pohled na něj) až po ty obyčejné - neobyčejné (najednou vidíte cestu, po které každý den chodíte úplně jinak, třeba ta zajímavá květina na zastávce MHD). Hojnost darů - dostanete knížku, která vám udělá radost, ale taky dostanete pochvalu nebo vám někdo řekne, jak vás rád vidí, jak ho těší vaše společnost, dostanete radu, která vám pomůže vyřešit problém, ...

Mnoho z nás si prostě takové věci blokuje, nedovolí si je, omezuje, má pocit, že si to nezaslouží, cítí se zaskočen, divně. Pokud tohle znáte ze svého života, pak to chce trenink nebo i odbornou pomoc - odblokování.

Když se vám pak povede dovolit si užít hojnosti, bez výčitek a pocitů viny za všechny a všechno na světě, komu něco chybí (protože opravdu celý svět nemůžete zachránit i kdyby jste se rozkrájeli. Stačí když z vašeho dostatku bude mít prospěch vaše okolí. To OPRAVDU NENÍ MÁLO!!! Protože i spokojenost a radost se může šířit dál, stejně jako pravý opak.
Potom se vám může otevřít tolik nových možností a zážitků až budete překvapeni.

Pomaloučku, polehoučku otevřete vrátka nového, skoro pohádkového příběhu a existence vám s tím pomůže.

Javaho

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!