Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 09. 05. 2025     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Summit o ochraně klimatu v Kodani


JiHo (DemocracyNow) - Společnost a vztahy - 12. 12. 2009 (4797 přečtení)

Klanění se zlatému teleti je stále tím nejrozšířenějším náboženstvím, i když se některé státy tak ohání svými křesťanskými tradicemi. A ve jménu ekonomiky se opravdu dějí věci, že zdravý selský rozum zůstává v údivu stát! Nová úmluva o klimatických změnách, tajně připravená bohatými zeměmi to jenom dokazuje. Podle hesla "Po nás potopa". Ono totiž zdaleka nejde jen o skleníkový efekt, o který se tak často vede spor.



PROZRAZENÝ NÁVRH ÚMLUVY O KLIMATICKÝCH ZMĚNÁCH ROZTRPČIL ROZVOJOVÉ ZEMĚ Summit o ochraně klimatu v Kodani se otřásl po odhalení, že bohaté země tajně připravily koncept dohody, která by odsunula chudší země a OSN na vedlejší kolej. Koncept této úmluvy, který se objevil v úterý v novinách The Guardian, předkládá pro rozvinuté a rozvojové země v roce 2050 v přepočtu na obyvatele nerovné emisní limity. To znamená, že lidé žijící v bohatých zemích by měli povoleno produkovat téměř dvakrát tolik znečištění než lidé v zemích chudých. The Guardian v úterý zveřejnil detaily úmluvy, kterou měly připravovat Spojené státy americké, Velká Británie, Dánsko a několik dalších zemí. Úmluva postrádá závazné limity pro snižování emisí a poskytuje pouze relativně malý fond, který má rozvojovým zemím pomáhat v jejich snižování. Po odhalení dokumentu desítky afrických pozorovatelů na summitu zorganizovaly v konferenčních sálech protestní demonstrace.
9/12/09

V KODANI SE VEDLE OFICIÁLNÍHO KONÁ I ALTERNATIVNÍ SUMMIT O KLIMATU V pondělí zahájili v Kodani aktivisté bojující za životní prostředí summit Klimaforum, který je prezentován jako projev světové občanské společnosti a tvoří protějšek oficiálních jednání o klimatických změnách. Na úvodním zasedání Klimafora navrhla známá kanadská autorka Naomi Kleinová klimatické odškodnění rozvojovým zemím a zdůraznila důležitost zdola organizovaného masového hnutí za životní prostředí: „Musíme nějak vykompenzovat všechen ten uhlík, který jsme vyprodukovali cestou na tuto schůzi. Jak to uděláme? Uděláme to tak, nebo se o to pokusíme, že využijeme tohoto prostoru, tohoto historického setkání, abychom vybudovali celosvětové hnutí, které již nikdy nedovolí našim vůdcům, aby se chovali s tak trestuhodnou nedbalostí. To je náš úkol, přátelé! Nahání až strach. Chápejte to jako tu největší ze všech uhlíkových kompenzací!“
7/12/09

 

time series
Popírači "oteplování" ještě nedávno argumentovali mimo jiné i tím, že úbytek ledu v Arktidě byl během letošního léta menší, než rekord z roku 2007. Jenže další vývoj už vypadá trochu jinak. Nárůst ledové plochy je pomalejší a stav ledové přiktávky Arktidy odpovídá s nepatrnou odchylkou rekordnímu roku. Graf vlevo je aktualizován denně.

Na následujícím grafu je vývoj zalednění Arktidy vidět v souvislostech včetně statistických standardních odchylek.

 

 

 

graph with months on x axis and extent on y axis

Souvislosti
V listopadu je velká část Arktidy zcela nebo téměř úplně ve tmě. Teploty vzduchu dramaticky klesnout a množství mořského ledu rychle roste. V průběhu listopadu 2009, přibývaly v průměru 82.000 čtvereční kilometry za den. Tempo růstu v plochy mořského ledu bylo nižší v první polovině listopadu a rychlejší během druhé poloviny.

 

Figure 2. The graph above shows daily sea ice extent as of December 6, 2009. The solid light blue line indicates 2009; dark blue shows 2006, dashed green indicates 2007; and solid gray indicates average extent from 1979 to 2000. The gray area around the average line shows the two standard deviation range of the data. Sea Ice Index data.

 

 

 

Zdroj: http://nsidc.org/arcticseaicenews/index.html

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!