Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Tiskový mluvčí George Bushe:
V prezidentské debatě můžete říct cokoliv chcete a bude to slyšet 80 milionů lidí. Pokud reportéři později zjistí, že kandidát nemluvil pravdu - no a? Bude to číst 200 lidí, možná 2 tisíce nebo 20 tisíc lidí.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3067x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2992x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2721x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2531x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2501x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Tajemství řádu nevědomí - Úvodní slovo


Ukázka z knihy (www.medo.cz) - Sebepoznání - 22. 06. 2011 (4801 přečtení)

Z hlubin nitra k nám přes naše do světa úzce zaměřené vědomí probleskuje matné světlo prastaré moudrosti oděné do hávu tajemných mystérií, symbolů a mýtů. Vědomí člověka na duchovní cestě se obrácením do vlastního nitra rozšiřuje a umožňuje dosud nevědomému člověku prohlédnout nepřeberné bohatství života.


 Stejně jako Parsifalova*1 cesta za svatým grálem začíná až poté, co zakusil strasti všedního života, začíná i cesta každého hledajícího teprve ve chvíli, co nenalezl štěstí ve věcech či vztazích pozemských. Člověk zklamán světem hledá naplnění svého života a v okamžicích bolesti uzří samotné zdroje strádání, pak rozpozná sebe i ostatní duše vězněné v mučírnách žádostivosti. Lidské nitro je před zvídavými pohledy chráněno lačným zájmem o věci vnějšího světa, chtivostí vztahů a bezuzdným ukájením smyslových rozkoší. Když ale prohlédneme útrpnost všeho vnějšího, nastává hledání vnitřního. Tím je rozlomena pečeť tajemství a nitro člověku, již svobodomyslnému, ukáže možnosti stát se iniciátorem změn, stát se aktivní součástí života. Pokud ukončíme, alespoň chvilkově, soustředění na vnější svět, snadno navážeme kontakt s dosud nevědomými silami našeho nitra. Nemáte-li dostatek odvahy opustit "realitu" vnějšího světa a kráčet po nevšední cestě nevědomím, odložte tuto knihu a věnuje se nadále svému světskému životu a vězte, že vás nebudu nikdy odsuzovat, neboť je mi milejší upřímný materialista, než přetvařující se mystik, jogín či náboženský horlivec. Upřímnost, ať je jakákoliv, má k pravdě vždycky blíže než přetvářka a faleš. Ovšem nevyužít možnosti duchovního postupu je těžko smazatelným hříchem páchaným na vlastní bytosti.
         Častokrát jsem se setkal s názorem materialistů, že duchovní cesta je egoistická, neboť takový člověk za sebou zanechá svět a věnuje se pouze vlastnímu růstu. Takto materialista promítá své vlastnosti do druhých lidí. Duchovní člověk se vzdává věcí, prostředků i vztahů ve prospěch ostatních lidí. Vzdávání se je opakem uchopování, které je vlastní materiálně zaměřeným lidem. Vzdávání se umenšuje funkci ega a vede z pout egoismu. Naopak uchopování a chtění spoutává člověka do pout egoismu.
         Duchovní vývoj má být naším bytostným zájmem a následné řádky chtějí ukázat krásu křivolakých cest hlubinami našeho já. Kdysi před lety jsem byl záhadnou vnitřní silou pobídnut zapisovat své sny a zkoušet je vyhodnocovat. Následně se mi podařilo napsat více jak 4000 snů a z nich jsem vybral a roztřídil do jednotlivých archetypů a skupin téměř 500 snů, které mi pomohly popsat jednotlivé fáze duchovního vývoje a současně vytvořit mapu nevědomí. Teprve vstupem do nevědomí má člověk šanci uvidět, kam až vystoupala lidská touha po sjednocení, touha po všeobjímající lásce, touha po Bohu.
         Vědomě není nikdo (snad kromě realizovaných jedinců) schopen určit, kde se nachází jeho duchovní úroveň a rozpoznat očekávané překážky na duchovní cestě. Však nevědomí nám trpělivě každodenně prostřednictvím snů říká a ukazuje v plné nahotě, jací skutečně jsme, co jsme nezvládli, kde jsme uvízli, jaký psychický problém sžírá naše nitro a na druhé straně (snad pro potěšení) v moři mnohých neshod nám ukáže, co jsme dokázali, komu jsme odpustili, jakou překážku se nám podařilo zdárně překonat, který kámen tížící naši duši jsme konečně odvalili. Vyslyšel jsem tento hlas svého nitra a popsal jsem za více jak 7 let tisíce stránek a z nich jsem vybral to nejpodstatnější, to, co vám může pomoci překonat nástrahy na duchovní cestě a pochopit psychologickou podstatu každého člověka i lidstva jako celku. Je třeba si uvědomit, že duše člověka je nejneprůhlednější a nejnepřístupnější útvar, jímž se kdy zabývalo vědecké myšlení. K rozluštění tajemství lidského nitra jsem potřeboval introverzi*2 s cílenou duchovní cestou, základní znalost psychologie, mystiky, mytologie, jógy, mnohaletou trpělivost a v neposlední řadě touhu pomoci lidem v jejich nesnadném životním údělu. Paradoxně jsem se musel na své cestě nitrem zastavit a vrátit se k extrovertnímu prožívání světa, abych byl schopen popsat podstatu nevědomí, podstatu fenoménu, který nás většinou nepoznán provází životy či lépe řečeno celou vesmírnou existencí.
         Vzpomínám si na sebe v začátcích mé práce, kdy se mi objevila série snů s UFO tématikou. Byl jsem skutečně šokován, jaká svědectví vydalo podvědomí. Trvalo několik let, než jsem pochopil a odhalil pravou příčinu těchto snů. Zpočátku jsem byl skálopevně přesvědčen, že jsem se stal skutečnou obětí násilí mimozemské civilizace. Přečetl jsem množství knih s UFO tématikou, abych našel pravdu. Místo pravdy se však objevovalo stále více otazníků. Teprve dílo "Zážitek setkání s UFO jako projev transformační krize" psychologa Keitha Thompsona mi otevřelo oči. Již první řádky a název UFO - iniciační obřady mi ve chvíli ozřejmil pravý důvod přechodu tohoto fenoménu z podvědomí do denního vědomí. Byl bych velice rád, aby ty statisíce lidí (podle průzkumů veřejného mínění v Čechách věří v existenci mimozemských civilizací 62% lidí*3), které fenomén UFO mají ve svém podvědomí, našli cestu k jeho pochopení. Někteří lidé, jako kdysi i já, řeší situaci vytrvalým hledáním, jiní tento závažný problém duchovního vývoje ze strachu zasouvají co nejhlouběji pod práh uvědomování a snaží se marně zapomenout. Doufám, že právě následné kapitoly této knihy pomohou hledajícím jednotlivcům světlem poznání rozpustit rozpory ve svém nitru.
         Mnohokrát jsem okolo sebe slyšel názor, že jsem blázen, když trávím spoustu času zapisováním, studiem a rozbory snů. Myslím si však, že blázen je ten, který ignoruje 1/3 svého života. Z časového hlediska je to sice 1/3, ovšem z duchovního hlediska ignoruje několikanásobně větší část své individuality, neboť ignoruje celý oceán nevědomí, v němž snoubí se jeho zářivá individualita i kolektivní nevědomí lidstva. Ignorance významné součásti našeho já přináší do života právě ty celospolečenské problémy, se kterými se v každodenním životě setkáváme. Mohu poctivě i radostně přiznat, že právě práce se sny mi dodala neuvěřitelné množství životních impulsů k pochopení reality i podstaty světa. Pochopil jsem, že k průzkumu nevědomí musím bezpodmínečně použít hlavní nástroj nevědomí, kterým jsou bezesporu sny. Někdy jsem si připadal jak udivený žák, který poslouchá ty nejlepší profesory života. S úctou jsem hleděl na jejich moudrost, kterou mi tak trpělivě a láskyplně poskytovaly a poskytují bez nároku na jakoukoliv odměnu. A přitom stačilo jen zavřít oči a snít. Život denního vědomí a sny - to jsou spojité nádoby, které se navzájem ovlivňují. Mezi sny a denním vědomím není žádná železná opona. Sny a jejich tajemná symbolika nám může ukázat naši vlastní podstatu, naši vlastní morální a duchovní úroveň bez matení ega. Jako zvídavý introvert jsem se pohyboval od obrazu k obrazu plodivého lůna nevědomí, abych popsal souvislou síť jevů, která vytváří jasný řád vnitřního světa.

"Zatímco tvorové druzí jsou schýlení, do země hledí,
člověka obdařil tváří, jež může do nebes hledět,
dal mu vzpřímenou hlavu a ke hvězdám kázal ji zdvíhat."

Ovidius

       Nebuďte podobni tvorům druhým, kteří se schýlení k zemi neustále pachtí za smyslovými potěšeními, za hmotnými statky, za mocí a slávou. Otočte svůj zrak a touhu k vyšším cílům. Staňte se vzpřímenými lidskými bytostmi, které nalézají nebesa samy ve vlastním nitru.
 
       Budete-li používat jakýkoliv snář bez znalosti archetypů, může se vám zpočátku dařit vysvětlovat sny, ale velice brzy poznáte, že k pochopení podstaty snů vám stále cosi schází. To cosi je právě znalost archetypů. Tajemství této skutečnosti poznal již v minulosti C. G. Jung*4, který jako první přišel s teorií archetypů lidského nevědomí a nabídl svým následovníkům možnost popsat funkci, obsah i podstatu snů.
         Nyní se mohu s klidným srdcem podívat zpět na svůj život a díky práci se sny pochopit problematická údobí vlastního života. S odstupem času mohu ocenit podstatné urychlení duchovního vývoje. Nejprve jsem byl nevědomím veden k pozitivní filozofii, následně žádán o odpuštění, abych nakonec mohl žehnat těm, kterým jsem před lety nemohl přijít na jméno. Nyní se dívám na kdysi tak bolestné rány osudu jako na požehnání a nenávist opustila mé srdce. Kdybych mohl vlastní život vrátit zpět a žít ho jinak, nechtěl bych, neboť jsem pochopil, jak nádherný a jedinečný plán mi sestavil Bůh pro současný život.
         Byl jsem člověkem spěchajícím odnikud nikam, hledal jsem a trpěl jsem, nikde jsem nepoznal odpočinku. Smyslové požitky a vzrušení jsem mylně pokládal za potěšení, vyprahlý život jsem považoval za osvěžující lázeň a v rozkoši jsem nevědomky nalézal jen další utrpení. Každý světský zisk - moc, hmotné statky, ženy - stupňovaly touhu po dalším dosahování a stávaly se pro mne mučivým peklem. Teprve když jsem si uvědomil temnotu vlastního světského žití ohraničeného smyslovými požitky, začal jsem hledat světlo. Jakmile jsem jej po dlouhém lopotném pachtění našel, uvědomil jsem si, že je mi málo osvětlovat pouze vlastní cestu, a proto chci svým životem a svým dílem osvětlit osvobozující cestu z okovů světského žití dalším trpícím. Proto jsem ochoten v plné nahotě odhalit procesy vlastního nitra, aby můj lék se stal lékem pro nešťastné a nespokojené lidské plémě. Vím, že uslyším urážky i posměch, pocítím nenávist, ale pro světlo nesmí být temnota překážkou. Proto jsem plně váš a záleží pouze na vás, jak naložíte s pokladem, který jsem nalezl a vám odevzdávám k řádnému zhodnocení.
         Byla mi dána možnost zmapovat jazyk nevědomí, jazyk, který používají všichni lidé, jazyk, který dosud nikdo nerozluštil. Je nejvyšší čas si uvědomit, že se necháváme řídit svým nevědomím jako stádo ovcí ovčáckým psem. Nevědomí nás plně ovládá z důvodu neporozumění jazyku, jímž k nám vytrvale hovoří. Pokud se necháme vláčet procesem nevědomí jako stádo, je proces sebezdokonalování několikanásobně pomalejší, než při aktivní spolupráci vědomí - nevědomí.
         Pokud se budete dívat pouze do světa, nebudete mít šanci prohlédnout vnitřní procesy. Nejzákladnější podstatou rozpletení tajuplných procesů nevědomí je ponoření se do vlastního nitra. Následné stránky jsem psal s vědomím potřeby pomoci lidem nikoliv pro naplnění egoistického cíle dosahování materiálních výhod. Jestliže neporozumíte některé z kapitol této knihy, nezoufejte, neboť člověk musí nejprve duchovně vyrůst, aby byl schopen pochopit některé procesy odehrávající se v uvnitř lidské psýché. Člověk na počátku duchovní cesty bude bez větších problémů chápat úvodní části knihy včetně 1. dílu a také bude mít naději nalézt v 2. dílu knihy paralelu se svými snovými prožitky. Ovšem od 3. dílu bude pro každého hledajícího chápání podstatně složitější a některá témata či celé archetypy budou pro něj zcela neznámé a cizí. Nevadí. V praxi jsem si ověřil, že člověk seznámený s tajemnými procesy nevědomí podstatně rychleji duchovně dorůstá do stavu pochopení lidské existence. U jednoho muže seznámeného s touto knihou v pracovní verzi došlo k radikálnímu posunu v průběhu několika měsíců. To, co mně trvalo roky, on zvládl se znalostí obsahů archetypů za měsíce!
         Člověk místo snahy o pochopení sebe samotného se stále více orientuje do světa, v němž ztrácí svou přirozenost, v němž nalézá jen konflikty, bolest a beznaděj. Proč by člověk nemohl změnit běh svého osudu? Proč by se člověk neměl pokusit zmapovat neznámé panenské území vlastního nitra? Je zákonité, že se nepodaří nalézt jednoduchou formuli, která by tajemství lidského nevědomí zcela a každému odhalila. Ale postupně krok za krokem můžete sami zprůhlednit zákonitosti procesů v lidské mysli a ukázat jiným cestu ke štěstí v naplnění vlastní existence.
 
       Vím, že toto dílo způsobí mnoho nevole mezi některými odborníky psychologie. Je zákonité, že dílo, které vznikne mimo oficiální výzkumné kruhy, je vždy odsuzováno (vzpomeňme například osud autorů knihy Mayská proroctví). Musel jsem se bezpodmínečně zříci klasických metod výkladů snů, neboť byly schopny vysvětlit pouze některé jednotlivosti a nikoliv celý proces. Tak jsem se zákonitě posunul mimo mantinely určované současným paradigmatem*5. Mýlit se mohu, neboť jsem pouze člověk, ale omyly se mohou týkat pouze jednotlivostí výkladů nikoliv celku knihy.
         Přeji všem, aby také prohlédli vlastní život a nalezli v něm požehnání, aby byli schopni krok za krokem objevovat svou vnitřní podstatu - to krásné božské vnitřní Já, aby mohli jednou konečně prožít okamžik přítomnosti s jedinou myšlenkou v mysli, s jedinou větou na rtech: "Já jsem!"

Jaromír MEDO - "Tajemství řádu nevědomí"

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 4,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!