Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2870x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2809x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2798x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2469x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2426x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Co dokáže strach a jak na něj vyzrát


Šaman - Duchovno - 17. 01. 2012 (4856 přečtení)

Žijeme ve vězení, které jsme si sami postavili, které nám nedovolí žít svůj život. Nemyslím těď žít bez zábran, bez morálních zákonů, bez svědomí. Myslím jen žít podle svého naturela, podle toho, s čím jsme přišli na svět.


Rozvíjet své vlohy a né plnit přání rodičů. Kdo z vás to nezná, že rodiče vybírají svým dětem povolání. Já jsem… to a to (doktor, zámečník, švec) a ty budeš dělat to samé. Řemeslo se dědí z otce na syna, znáte to, ale kdo se kdy zeptal dítěte, co chceš ty, koho zajímalo, že má přání a nebo zájem o něco odlišného. A do konce života pak žijeme to, co nám vybrali jiní. Krásná představa. Plnit něčí představu 35 let ze svých 70 let, co mám zde vyměřeno. Já vím, vás se to netýká, ale víte o čem píšu. O vašem, ano i o tvém strachu něco změnit.

Nebo vy nepatříte mezi ty, kteří každé ráno vstávají do práce, každé ráno nechtějí vylézt z postele a čekají na víkend. A nebo patříte mezi vyvolené, kteří se nebojí riskovat a dělají co je baví. Práce koníčkem. A chce to velkou odvahu jít za svým snem. Každý kdo chce psa bít si hůl najde. I vy můžete nesouhlasit, copak to jde, v dnešní době najít práci, aby mne uživila,aby mne bavila, aby … aby… Jde to, a není potřeba měnit práci. Jediné, co můžete v životě změnit jste vy sami. Změnte své názory a najednou se vám začne v práci líbit, váš šéf bude ten nejlepší šéf na světě. Stačí si představit sebe na jeho místě. Né jako, a já bych všem dovolil, já bych byl férovéj šéf atd. myslím skutečně jak vy by jste to dělali, aby vše fungovalo, firma vydělávala, a vy jste vzali svůj díl zodpovědnosti na sebe. A najednou vidíte, že musí být přísný… atd. Chápete, tu práci jsem si vybral sám, nikdo mi nedržel zbraň u hlavy a říkal mi budeš dělat za tolik a tolik peněz a vy jste to museli podepsat. Myslím si že né, že VY sami jste s tím souhlasili, tak ted nebuďte negativní. Prostě jste si měli říct o víc peněz, a když by nesouhlasili, mohli jste hledat dál. Věřte tomu, že by jste ji našli. Ale váš strach vám to nedovolil.

Je to o víře. O víře v sebe sama. Ale proč si nevěříme, protože se bojíme, co by tomu řekli jiní, nebo doma nebo máme mnoho jiných podob strachu, čeho jsme se báli. A ty mříže vašeho vězení jsou pevné, kované společenskými zvyky, stylem našeho života, našim životním postojem, naší konzumní společností a naší touhou po pohodlím… Jak ale ty mříže zbourat. Změnte se, změnte své názory, představy. Žijte teď a tady. Jak na to. Je to tak jednoduché, ale tak těžké. Někdo mi říkal, že mám dělat to a to, ale já to tak necítím, chtěl bych udělat to jinak. Tak se soustřed na ted a tady. Není nikdo, kdo by ti něco říkal. Prostě když jdu, myslím na chůzi, pozoruji okolí, poslouchám hudbu ve sluchátku, pracuji tak, že nemyslím co budu večer vařit, nebo co bylo včera v televizi. Soustředím svou pozornost na tuto chvíli. Plně se soustředím a na nic jiného se snažím nemyslet.

To samé v práci. Myslím jen pozitivně, proč chodím do práce, přece proto, abych uživil někoho, koho miluji, a nebo jiný, ale stejně pozitivní postoj. Přece tam nechodím kvůli majiteli, ale jen kvůli svému přání, které si tím mohu splnit, něco si pořídit za vydělané peníze. Vždy ale dělám jen to, co si myslím, že je správné. Jak změnit programy našeho chování a jednání je na další povídání.

Teď bych vám jen poradil, jak si udržet pozitivní přístup k životu. Máte starosti, deprese, nebo jen blbou náladu. Naše mysl funguje dvoukolejně. Máme tam dvě koleje, pozitivní a negativní. A záleží po které koleji právě jedu. Ale jen já přehazuji výhybky. Jsem na negativní koleji, tak si to musím nejdříve uvědomit a pak to změnit. A jak se to mění, přehazuje výhybka. Najdi si v životě něco ale opravdu pozitivního. Co tě ještě dnes hřeje u srdíčka. Třeba vánoce v dětství, nebo první lásku. Udělej to teď hned, a najednou zjistíš, že se usmíváš. Právě jsi přehodil výhybka na pozitivní kolej. Tuto vzpomínku neustále rozvíjej celý zbytek života. Vzpomínej si na další a další detaily a když budeš na negativní koleji, tak si na to vzpomeň. Máš deprese, kdykoliv začínám myslet na to, co ty deprese vyvolalo, snažím se silou vůle myslet na něco jiného. Neřešit to, ale vědomě, plně soustředěně něco dělat, a po chvíli zase sklouznu na myšlenky, které vyvolali deprese a zase se soustředím na nějakou činnost + snažím se přehodit výhybku.

Strašně moc pomáhá vyvolat si na tváři úsměv. Je to jen škleb, bez emocí. Ale skus to, a zjistíš, že tato hra svalů ovlivnila myšlení a máš lepší náladu. Stejně jako mysl ovlivní můj výraz, dostanu smutnou zprávu a všichni vidí, že jsem smutný. Výraz tváře změnila naše psychika, ale ono to platí i obráceně. Výraz tváře, hra svalů, změní i naši psychiku. Nechci do práce, chvíli se usmívej a hledej na práci to pozitivní. Že se najím, že.. a stále se usmívej. A víš co jsi udělal. Právě jsi zboural jednu mříž tvého vězení. Mříž negativity. Bude-li příště, tak napíšu, jak vlastně negativita působí na každou bunku našeho těla. Jednoduše nás zabíjí.

Šaman Jožka

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,86 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!