Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 03. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Deborah Eisenbergová, americká spisovatelka:
Američané jsou jediný národ na světě, který věří své vlastní propagandě.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2043x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1954x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1767x)
Trhliny v mlze
(30. 03. 2021, 1673x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1558x)
Dveře do blízké budoucnosti
(16. 04. 2021, 1510x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Tajemné zrcadlení v mozku: co o tom víme?


Seva - Duchovno - 24. 05. 2014 (6142 přečtení)

Všichni známe termín opičení se – napodobování chování druhých. Co je příčinou takového chování?


V devadesátých letech učinili vědci na Univerzitě v Parmě překvapivý objev. Při výzkumech s makaky, kterým zavedli do mozku elektrody, zjistili, že některé neurony umístěné ve ventrálním premotorickém kortexu dolního frontálního laloku vysílají signály, a to jak v případě, kdy opice vykonává sama nějakou činnost, např. natahuje ruku po banánu, tak i v případě, že se dívá na jinou opici, jak tuto činnost provádí ona. Neurony makaka dokonce reagovaly stejně i v případě pouhého sluchového vjemu této činnosti z jiné místnosti.

Navíc se objevila informace nejen o výsledcích podobných pokusů se zvířaty, ale i zprávy o následných experimentech s lidmi. Nově objevené neurony byly pojmenovány jako zrcadlové (mirror neurons), neboť zrcadlí reakci jiných neuronů, a chovají se tak, jako by sám pozorovatel tuto činnost prováděl.

Zrcadlové neurony nám umožňují vnímat emocionální stav druhého člověka a odhadovat jeho úmysly.

Christian Keysers, jeden z vedoucích pracovníků výzkumu zrcadlových neuronů říká: „Když sledujeme něčí výraz obličeje, aktivuje se totéž v našem vlastním motorickém kortexu, ale zároveň tuto informaci také přenášíme do ostrůvku, jež má vztah k emocím. Vidím-li váš výraz, je to určitý pohyb vaší tváře, jenž vyvolává tutéž motorickou odezvu na mém obličeji, takže výsledkem úsměvu je úsměv. Tato motorická rezonance se také odesílá dál do vašich emocionálních center, takže sdílíte emoci osoby, která sedí před vámi.“

Je významné, že ve většině pokusů využívajících zrakové vstupy se aktivace mozku neomezovala na premotorické frontální oblasti. Výrazná aktivita byla současně patrná ve zrakových okcipitálních oblastech a v rozsáhlých oblastech temenního laloku. Proto se dnes hovoří o systémech zrcadlových neuronů (MNS, „mirror neuron systems”).

Další studia prokázaly, že MNS hraje významnou roli v napodobování a jako následek schopnosti se učit, v získání jazykových dovedností a formování kulturních identit. Děti se napodobováním chování svých rodičů učí chodit, mluvit, přebírají různé vzorce chování, které pak důkladně ukotví v jejich vědomí. V některých známých případech, kdy dítě vyrůstalo u zvířat, je velmi obtížné a téměř nemožné jej přeškolit na jiný způsob chování a vnímání světa, než ten, ve kterém dítě vyrůstalo.

Zdá se, že kurdské lidové rčení: „Budeš-li se s osly stýkat, začneš jako osel hýkat“ má vědecké odůvodnění. Přítomnost v lidském nervovém systému MNS napomáhá tomu, že nevědomky kopírujeme ty lidi, ve společnosti kterých se nejčastěji nacházíme. A kopírujeme nejen vnější projevy, ale i přesvědčení, touhy a vnímání světa. Proto stojí za to, se nad tímto faktem hluboce zamyslet.

Ale to není všechno.

V průběhu experimentů na MNS bylo zjištěno, že zrcadlové neurony souvisí se schopností vnímat emoční stav jiného člověka, neboli s empatií.

Empatieje schopnost pochopit emocionální stav jiné osoby a vhodně na něj reagovat.Předpokládá se, že empatie je normální, přirozený projev komunikace, ale u každého se projevuje jinak. Někdo projev empatie vyjadřuje jako lehký emocionální vzestup, jiný se zcela ponoří do zkušeností a prožitků jiných lidí. Existují ale případy, kdy člověk může být k emocím a prožitkům jiné osoby zcela lhostejný.

Abychom pochopili myšlenky, touhy a náladu jiného člověka, musíme k němu být otevření, velmi přátelští a naprosto upřímní. I když vaše oči a uši uvěří falešným slovům a úsměvům besedníka, zrcadlové neurony není možné oklamat, protože vnímají mnohem hlubší signály.

MNS založené na empatii umožňují člověku pochopit ostatní lidi na základě jejich pozorování, protože odráží veškerou vnímanou informaci v jeho vlastním mozku, stimuluje stejné oblasti jako u pozorovaných lidí. Například, když vidíte člověka, který kouše do citronu, okamžitě se začnou dělat sliny a objeví se mimovolný pohyb svalů, jako v případě, když sníme něco kyselého. Je třeba poznamenat, že v tomto případě víme, že je citron kyselý, jinak řečeno, máme v této oblasti zkušenosti.

Pojem empatie je velmi blízký východním filozofiím, ve kterých se předpokládá, že všichni lidé jsou vzájemně propojeni. A po objevu zrcadlových neuronů se stalo zřejmé, že je to skutečně pravda. Když lidé komunikují, jakoby se proměňuji v jeden celek, protože jejich systémy zrcadlových neuronů vytvářejí identické impulsy.

To je velmi důležitý postřeh, neboť v dnešní době má většina lidí tendenci věřit vědě, ne filozofii. Nicméně, pevná víra je ta, která je založena na znalostech.

Obrácená strana využití objevu zrcadlových neuronů

Bohužel, v každé době existují lidé, kteří nepoužívají jedinečné znalosti pro blaho společnosti, ale pro svůj vlastní prospěch. S tímto případem se setkáváme i v oblasti objevení MNS. Informace, že má člověk zabudovaný systém, který dává schopnost k napodobování, úspěšně využívají k reklamním účelům, který lidi nutí nakupovat zcela nepotřebné zboží, vhánět je do finančního otroctví. Například se na televizní obrazovce objeví oblíbený herec, který sedá do vozu určité značky, přitom popisuje jak je toto auto perfektní, pohodlné a bezpečné, přirozeně vyjadřuje určité pocity a emoce. Zrcadlové neurony člověka sedícího u obrazovky se podráždí, „zrcadlí“ pocity herce, a člověk má velkou touhu nutně koupit stejné auto. Pořídí si vytoužený vůz a v první okamžik zakouší velikou radost, protože je stejný jako jeho idolu! Nicméně bohužel zapomíná, že má smysl žít svůj vlastní život, kde jedná a rozhoduje sám, nepodléhá manipulacím a trikům, zejména v oblasti reklamy. Přání někým se stát, ještě neznamená ve skutečnosti jím být.

„Téma „zrcadlových neuronů“ v sobě ve skutečnosti ukrývá mnoho zajímavého. V plném objemu ale bude dostupné teprve tehdy, když se lidstvo dobere základních představ o neviditelné podstatě člověka, možnostech rozšířeného vnímání informací prostřednictvím změněných stavů vědomí, konkrétně prostřednictvím nejrůznějších duchovních praktik a meditací, zaměřených na duchovní rozvoj.

To bude vážný evoluční krok v rozvoji vědy, který povede k pochopení mechanizmů telepatie, k rychlé adaptaci člověka v nejrůznějších podmínkách, včetně vesmírného prostředí, paralelních světů a jiných dimenzí, k pochopení mechanizmů předvídání,simulace událostí a činů.

Zrcadlové neurony jsou pouze malinkým krůčkem vědy na cestě, která by v budoucnu mohla přivést k pochopení fungování reálných mechanizmů celkové konstrukce člověka: jak právě člověk snímá informace, pocity, emoce jiného člověka, ještě před přijetím verbální či vizuální informace o společníkovi. Ovšem za podmínky, že u tohoto lidstva vůbec bude nějaká budoucnost.“ Rigden Djapo

zdroj: http://www.zazrcadlem.net/products/zrcadlove-neurony-empatie-lidstva-1/, sokrovennik.ru

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!