Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 05. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Fareed Zakaria:
Katastrofální problém současného lékařství je v tom, že Hippokratova přísaha nic neříká o fakturaci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2145x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1662x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1534x)
Co se po nás chce?
(01. 07. 2021, 1364x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Čakry a sebeléčení


Fenix - Sebepoznání - 14. 11. 2003 (31309 přečtení)

Obsáhlý článek od Fénixe se věnuje možnostem práce s čakrami při léčení sama sebe. Ale také varuje před neuváženými hrátkami.

SEBELÉČENÍ A VÝZNAM ČAKER

Fenix
(převzato se svolením autora)

 

Při vzniku každého člověka mu je dáno zdraví a harmonie, naprostá rovnováha živlů v jeho těle. Tělo člověka můžeme rozdělit do několika složek :
· Příčinová složka - Můžeme ji nazvat vyšším bytím, je naprostou realizací karmického zákona. Ovlivňuje ostatní složky podle našich zásluh v tomto i minulých životech.
· Mentální složka - Je tvořena našimi myšlenkami a idejemi. Je naším Já. Lehce ovlivňuje ostatní složky našeho těla a velmi se podílí na vzniku disharmonií v těle.
· Astrální neboli energetická složka - Tato složka je nositelem našich pocitů, emocí a charakterových vlastností. Má za úkol energizovat naše fyzické tělo a chránit jej před nemocemi. Astrální tělo vyzařuje auru, která vytváří v několika vrstvách štít proti všemu zlému, co nás obklopuje. Čím silnější a harmoničtější je aura, tím zdravější je fyzické tělo člověka.
· Fyzická složka - Je naším hmotným tělem, které si ze všeho nejvíce uvědomujeme.

Je-li harmonie narušena, nazýváme toto narušení disharmonií. Nejčastější příčina disharmonií je v našem mentální těle. Chybné mentální návyky a myšlenky, které si často ani neuvědomujeme, způsobují, že si vlastně sami "přejeme" disharmonii. Každý člověk je zodpovědný za vše, co se mu stane, a první příčinou je myšlenka. Každá myšlenka, které se rozhodneme uvěřit, se začíná realizovat, záleží pouze na naší víře v tuto myšlenku. Naše myšlenky jsou ale naše, nejsme jejich otroci, můžeme je změnit. Převážná většina disharmonií začíná zde.

Disharmonie pokračuje a zasahuje energetické tělo. Způsobuje blokády energie a nedovoluje energii volně proudit. Tyto blokády energie je možné vidět v auře, aura přestává působit v daném místě jako štít a slábne nebo se naopak zablokuje a špatná energie se nemůže z těla dostat ven, aura se sice zvětšuje, ale jakoby zašpiní. Takovou disharmonii cítíme jako píchání, jemný tlak a někdy i jako bolest. Pokud půjdeme s tímto problémem k doktorovi, pravděpodobně nenajde žádnou příčinu naší bolesti. V energetickém těle člověka existují kanály a centra, které popíši dále.

Posledním stádiem je zásah do fyzického těla, je-li disharmonie silnější, projeví se nemocí. Nemoc není žádný trest, je vlastně naším "přítelem", má nám ukázat na příčinu této disharmonie. V ideálním případě ji pochopíme a začneme ji od základů napravovat. Většina lidí ale není schopná optimálně vnímat své tělo, disharmonie se prohlubuje.

Běžně je naše fyzické tělo léčeno léky, které mají za úkol dostat naše fyzické tělo zpět do rovnováhy. Pokud léky pomohou a příčiny v ostatních složkách nevědomě napravíme, je vše v pořádku. Pokud však příčiny zůstanou, nemoc se vrátí.

Pro sebeléčení má hlavní význam energetické tělo člověka. Pokud dokážeme normalizovat energetické tělo, vyléčíme se. Energetické tělo obsahuje sedm hlavních energetických center a mnoho vedlejších. Energetická centra se nazývají čakry a jejich hlavním účelem je přivádět do těla energii zvanou prána nebo ki. Prána se nachází ve vzduchu, zemi a slunečním světle. Nejjemnější prána je vzdušná, pak zemní a nejsilnější je sluneční. Pránou slunce se dá velmi lehce přeenergizovat, zvláště při delším pobytu na slunci. Přeenergizování způsobí blokády energetického těla. Pracují-li čakry správně, je tělo dostatečně energizováno a energie je v těle rozváděna jemnými kanály zvanými nádí. Dojde-li k blokádě nebo uzavření čakry, dochází k částečné nebo vážné disharmonii energetického těla, která se časem projeví ve fyzickém těle. Jestliže jsme zraněni, naše tělo potřebuje pránu k vyléčení a může dojít k jejím úbytku na příslušné čakře. Můžeme se pokusit harmonizovat všechny hlavní čakry, nebo se snažit harmonizovat nejvíce postižené čakry. Akupunktura i akupresura jsou metody, které pracují na principu uvolnění zablokované energie v čakrách.

Zjistit, která čakra v našem těle nefunguje, můžeme několika způsoby :
· Kinesiologický svalový test - Testovaný člověk položí pravou ruku na některou čakru a soustředí se na ni. Levou upaží do pravého úhlu. Jiná osoba na tuto levou ruku tlakem v místě zápěstí přitlačí směrem k zemi. Osoba, která test provádí, se snaží vyhodnotit velikost odporu upažené ruky testované osoby. Větší odpor ruky znamená silnější čakru, na kterou se testovaná osoba soustředí.
· Pozorování - Pokud známe funkce jednotlivých čaker a projevy jejich disharmonií, není problém určit, která čakra je zablokovaná.
· Léčitelské metody - Existují další metody, jako použití siderického kyvadélka, zcitlivovacích metod a jasnovidectví k prohlížení aury.

Každá čakra má svou vibraci. Nižší čakry mají nižší vibraci, vyšší čakry mají vyšší vibraci. Probudit čakru můžeme tak, že ji vystavíme stejné vibraci. Vibrace může být vyjádřena zvukem, tónem a barvou. Mantra je slovo, které má schopnost čakru povzbudit a usnadnit koncentraci na ni. U zdravého člověka má čakra průměr asi 10cm. Čakra jako energetické středisko rotuje rychle ve směru a proti směru hodinových ručiček. Při rotaci po směru hodinových ručiček pránu přijímá, při opačné rotaci pránu vysílá.
Chceme-li funkci čaker dostatečně pochopit, pak musíme vědět, k čemu která čakra je :

Základní čakra
Muladhara
Umístění - Úpatí páteře, otevírá se dolů
Smyslová funkce - Čich
Barva - Ohnivě červená
Element - Země
Části těla - Páteř, kosti, zuby, nehty, nohy, tlusté střevo, konečník, prostata, krev, stavba buněk, celková vitalita, tělesná teplota
Žlázy - Nadledvinky
Hormony - Adrenalin
Vokál - U
Tón - C
Mantra - LAM
Úloha - Stabilita, vztah k Zemi a k materiálnímu světu, síla prosadit se
Nemoci - Rakovina, leukémie, nízká vitalita, alergie, astma, pohlavní choroby, artróza, bolesti zad, krevní onemocnění, problémy s růstem, psychické problémy Jiné projevy disharmonie - Materializmus, nutnost smyslových prožitků, touha vlastnit, problémy s váhou, neschopnost žít v harmonii, agresivita a podrážděnost, násilí, nejistota

Pohlavní čakra
Svadhistana
Umístění - Těsně nad genitáliemi, otevírá se dopředu
Smyslová funkce - Chuť
Barva - Oranžová
Element - Voda
Části těla - Pánev, pohlavní orgán, ledviny, močový měchýř, krev, míza, trávicí šťávy, sperma
Žlázy - Varlata, vaječníky a prostata
Hormony - Estrogen a testosteron
Vokál - O zavřené
Tón - D
Mantra - VAM
Úloha - Plynutí s životem, smyslovost, erotika, tvořivost, nadšení, údiv, instinkt
Nemoci - Problémy s pohlavními orgány, nemoci močového měchýře
Jiné projevy disharmonie - Odmítání sexuality, hrubost, sex bez lásky, neprůchodnost emocí, nedostatek sebeúcty, smutek, pocit méněcennosti

Čakra solar-plexu
Manipura
Umístění - Solar-plexus, otevírá se dopředu
Smyslová funkce - Zrak
Barva - Zlatožlutá
Element - Oheň
Části těla - Spodní část zad, břicho, trávicí systém, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém
Žlázy - Slinivka břišní a játra
Hormony - Insulin, žluč
Vokál - O otevřené
Tón - E
Mantra - RAM
Úloha - Rozvoj osobnosti, zpracování zážitků a pocitů, vliv, moc, budování, síla a plnost života, zkušenost
Nemoci - Nemoci ledvin, nízká vitalita, vysoký tlak, problémy se zády, zácpa, potíže při porodu, střevní nemoci, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka, vředy, hepatitida, revmatická artróza, srdeční onemocnění Jiné projevy disharmonie - Touha ovládat, vnitřní neklid, nedostatek vnitřní sebeúcty, nutnost uznání, výbušnost, nedostatek odvahy, strach ze života

Srdeční čakra
Anaháta
Umístění - Hrudní kost, otevírá se dopředu
Smyslová funkce - Hmat
Barva - Uvnitř růžová, vně zelená
Element - Vzduch
Části těla - Horní část zad, srdce, hrudník, dolní část plic, krev a krevní oběh, kůže, ruce
Žlázy - Brzlík
Hormony - Thymohormon
Vokál - A
Tón - F
Mantra - YAM
Úloha - Láska, soucit, spoluúčast, nesobeckost, odevzdanost, uzdravování
Nemoci - Nemoci plic, srdce a oběhového systému
Jiné projevy disharmonie - Neporozumění, neschopnost přijmout nebo dávat lásku, urážlivost, závislost, bezcitnost, deprese

Krční čakra
Višuddhi
Umístění - Přední část krku, otevírá se dopředu
Smyslová funkce - Sluch
Barva - Modrá
Element - Éter
Části těla - Plíce, průdušky, hltan, hlasivky, hrdlo, krk, čelist
Žlázy - Štítná žláza
Hormony - Thyroxin
Vokál - E
Tón - G
Mantra - HAM
Úloha - Komunikace, sebevyjádření tvorbou, otevřenost, nezávislost, inspirace
Nemoci - Bolest v krku, ztráta hlasu, astma
Jiné projevy disharmonie - Pocity viny a strachu, neschopnost vidět skutečnost, mnoho gest, neschopnost se vyjadřovat, koktavost, přeceňování sama sebe, přílišná výřečnost, manipulace s ostatními, neschopnost ztotožnit se s vnitřními pocity, nespojitost materiálního světa a duchovna, nejistota, nedůvěra k intuici

Čelní čakra
Adžňa
Umístění - Mezi obočím, otevírá se dopředu
Smyslová funkce - Mimosmyslové vnímání
Barva - Indigově modrá
Části těla - Malý mozek, uši, oči, noc, dutiny, čelo, nervový systém
Žlázy - Podvěsek mozkový
Hormony - Vasopresin, piluitrin
Vokál - I
Tón - A
Mantra - KŠAM
Úloha - Poznání, intuice, mimosmyslové vnímání, duchovní síla, vůle
Nemoci - Rakovina, astma, alergie, nemoci žláz s vnitřním vyměšováním, nemoci nervového systému
Jiné projevy disharmonie - Neschopnost povznést se, skeptičnost, nutnost ovlivňovat, ztráta vztahu k realitě, materializmus, zapomnětlivost, zmatek

Temenní čakra
Sahasrára
Umístění - Temeno hlavy, otevírá se vzhůru
Barva - Fialová, bílá nebo zlatá
Části těla - Velký mozek, lebka
Žlázy - Šišinka mozková
Hormony - Sarotonin
Vokál - M
Tón - H
Mantra - ÓM
Úloha - Univerzální vědomí, přímé poznání, dovršení
Nemoci - Nemoci mozku
Jiné projevy disharmonie - Strach, ztráta pocitu plnosti života, snaha být nepostradatelný, egoismus

Teď, když již chápeme, jak vzniká disharmonie v našem těle a jak působí, můžeme se pokusit dostat naše tělo zpět do rovnováhy. Rozhodl jsem se popsat sedm nejúčinnějších metod sebeléčení a doufám, že mezi nimi naleznete alespoň jednu, která vám pomůže :

Meditace na čakry - Tato metoda pracuje s vnitřní vizualizací čaker a barev. Jde pouze o to, imaginativně si představit čakru a její barvu. Každý, kdo se o to bude pravidelně pokoušet, dosáhne úspěchu. Pohodlně se usadíme tak, aby páteř byla rovná. Je možné si i lehnout. Zklidníme dech a všechny myšlenky necháme odplynout do nicoty. Poté vedeme naši pozornost do oblasti první čakry a necháme zde vzniknout jiskru jasně červené barvy. Imaginativně ji postupně zvětšíme na kouli červeného světla. Nesnažte se dosáhnout obrazu násilím, berte to jako hru, čas je vedlejší, pouze se pokuste udržet svou koncentraci na čakru a příslušnou barvu. Obvykle stačí 2-3 minuty. Myslete na to, že chceme čakry posílit a harmonizovat, ne je přeplnit! Pokud si myslíme, že to již stačí, pomalu a bez námahy přejdeme k další čakře a imaginujeme si její barvu. Jakmile cvičení skončíme, zůstaneme ještě několik minut ležet se zavřenýma očima a pozorujeme naše tělo. Z počátku nic nepřeháníme. Při nádechu i výdechu můžeme mentálně vyslovovat mantru čakry, na kterou se zrovna koncentrujeme. Tato metoda je u většiny lidí velmi účinná a působí během několika málo minut.

Pránické dýchání - Pokud chceme naše tělo nabít čerstvou pránou a špinavou pránu vypudit z těla, můžeme použít tuto techniku vědomého dechu. Metoda je velmi jednoduchá a existuje více variant. Za nejúčinnější pokládám varianty 7-1-7-1 a 6-3-6-3. Postup je následující :
· Provádějte břišní dýchání. To znamená, že dýcháte pouze břichem, při nádechu se břicho vyklene, při výdechu vtáhne. Dýchejte jemně a přirozeně nosem.
· Nadechujte pomalu na 7 nebo 6 dob. Můžete si imaginovat pránu jako bíle světlo, které do vás proudí.
· Dech zadržte na 1 nebo 3 doby. Toto se nazývá plné zadržení dechu. Můžete si vizualizovat pránu, jak ji vaše tělo přijímá.
· Vydechujte po stejnou dobu, jako byla doba nádechu. Imaginujte si špinavou pránu, jak opouští vaše tělo.
· Po výdechu zadržte dech na stejnou dobu, jako při plném zadržení dechu. Toto se nazývá prázdným zadržením dechu. Můžete si vizualizovat jak se špinavá prána naprosto odděluje od vašeho těla a to se připravuje na přijetí další čerstvé prány.
· Opakujte.

Meditace o bílém světle - Tato technika sestává ze tří částí, čistění, energizování těla a rozvádění prány. Jako při každé meditaci je důležité, abyste se cítili pohodlně a měli narovnanou páteř. U této techniky je však vhodné, abyste stáli.
· Provádějte pránické dýchání a zároveň si imaginujte intenzivní zářící kouli nad temenem hlavy.
· Imaginujte si proud světla jak proudí z koule dolů do temene a pak pozvolna dolů. Vizualizujte si bílé světlo, jak čistí a energizuje vaše čakry a důležité orgány.
· Imaginujte si bílé světlo vycházející z vašich chodidel a odplavující všechnu nakaženou našedlou energii.
· Opakujte třikrát.
· Vizualizujte si jasnou světelnou kouli pod chodidly.
· Nadechujte pránu země v podobě jasného světla do hlavy přes celé tělo a při výdechu ji vypouštějte temenní čakrou.
· Opakujte třikrát. Další část má za úkol pránu pouze rozvést v celém těle.
· Imaginujte si pránu proudící z chodidel, po zádech, do hlavy, obličeje a po přední straně těla zpět do chodidel.
· Opakujte třikrát.
· Změňte směr na zepředu dozadu.
· Opakujte třikrát.
· Změňte směr na zleva doprava.
· Opakujte třikrát.
· Změňte směr na zprava doleva.
· Opakujte třikrát.
· Chvíli zůstaňte v klidu a pozorujte své tělo.

Dýchání do čaker - Tato metoda má za úkol probudit čakry, otevřít je a posílit. Musí se provádět velmi opatrně. Myslete na to, že chceme čakry pouze probudit a ne zahltit pránou. Vyzualizujte si vždy jen volné proudění a nikoliv zadržování energie.
· Provádějte pránické dýchání.
· Vizualizujte si čakru, jak přijímá čerstvou pránu při nádechu.
· Vizualizujte si čakru, jak při výdechu vysílá našedlou špinavou pránickou energii.
· Opakujte a imaginujte si, jak vaše čakra sílí, uzdravuje a jak ní proudí prána.
· Několikrát opakujte.
· Raději si vizualizujte pročištění čakry, než její plnění, protože čistá čakra může vyrovnat pránický přebytek nebo nedostatek, ale přehlcená ne. To by mohlo vyústit v nepříjemnosti nebo zhoršení.
Můžete si místo čakry také vizualizovat zasažený orgán a čakru, která jej kontroluje. Při nádechu a výdechu můžete mentálně vyslovovat mantru, která s čakrou souvisí.

Fyzické cvičení - Velmi účinné cvičení, které rozvádí pránu v těle, protahuje svaly a uzdravuje klouby, se nazývá Pozdrav slunce. Toto cvičení pochází z jógy a je právem považováno za její základ. Sestává z 12 poloh, kdy každá působí na některou čakru.
1. Postavte se rovně s nohama u sebe. Složte ruce před hrudník, jako byste se chtěli modlit. Lehce se dotkněte spojenými palci srdeční čakry. Vydechněte.
2. Při nádechu zvedněte ruce do vzpažení, nohy nechte natažené a proveďte hluboký záklon. Uvolněte krk.
3. S výdechem jděte do hlubokého předklonu. Dlaně položte na zem tak, aby konečky prstů byly v jedné linii s prsty na nohou. Pokud nedokážete mít narovnané nohy, pokrčte kolena.
4. Nadechněte se, pravou (nebo levou) nohu napněte vzad a opřete se o špičku ohnutou směrem k tělu. Kolenem se opřete o podložku, prohněte se a podívejte se vzhůru. Zvedněte bradu.
5. Zadržte dech, přidejte druhou nohu k zadní a váhu těla držte napnutýma rukama (jako byste chtěli dělat kliky). Hlavu a tělo mějte v jedné přímce a dívejte se mezi ruce.
6. Vydechněte a položte kolena, hrudník a čelo na zem. Boky nechte nahoře a prsty u nohou otočené směrem k hlavě a prohnuté, opíráte se o špičky.
7. Při dalším nádechu snižte boky, prsty u nohou vytočte ven a opřete se o nárty. Nohy držte u sebe a ramena dole. Zvedněte se na napjatých rukou a podívejte se vzhůru a vzad. Snažte se nezvedat boky, ale prohnout se.
8. S výdechem stočte prsty pod sebe, opíráte se celými chodidly a zvedáte boky tak, aby vaše tělo tvořilo obrácené písmeno V. Tlačte paty a hlavu co nejvíce k zemi, ramena držte vzadu a opírejte se rukama.
9. Při nádechu vykročte pravou (levou) nohou mezi dlaně. Stejná pozice jako 4.
10. Vydechněte a přejděte do pozice 3.
11. S dalším nádechem přejděte do pozice 2.
12. Pak vydechněte a zvolna se vraťte do výchozí polohy, ruce dejte podél těla a vnímejte vaše tělo.
Pozdrav slunce proveďte několikrát a poté si lehněte na záda a relaxujte několik minut.

Pozitivní myšlení a autosugesce - Jelikož většina příčin disharmonií začíná již v mentálním těle, můžeme je ovlivnit svými myšlenkami. Hlavní příčinou nemocí je strach, stres, pocit méněcennosti a další negativní stavy mysli. Musíte mít rádi sami sebe takové, jací jste. Pokud to nedokážete, musíte si uvědomit, že sami sebe vlastně ničíte. Snažte se mít rádi sebe, své okolí i bytosti v něm a mějte radost ze všeho, co kolem vás je. Pokud je vám zatěžko si vštípit pozitivní myšlení, zkuste autosugesci. Najděte si to, co vás nejvíce trápí, v našem případě to bude nejspíše zdraví. Každý den před spaním si opakujte větu "Jsem zdráv." tak dlouho, dokud neusnete. Důraz klaďte na rozkazovací způsob a přítomný čas. Pokud je to možné, vyhněte se záporným formulacím. Zkuste nad významem slov uvažovat a ne je jen mechanicky opakovat. Ráno, než se úplně probudíte, si několikrát tuto větu zopakujte. Zkuste se probudit o hodinu dříve a dělejte něco, co bude jen pro vás. Pozorujte přírodu, kreslete si, poslouchejte hudbu, nebo dělejte cokoliv, co vás baví a činí šťastnými. Nemělo by to být nic namáhavého, ale spíše relaxační činnost. Pokud celý den nebudete vědět kam dříve skočit, můžete si být jisti, že jste tento den již udělali něco pro sebe, a tento pocit vám pomůže špatný den překonat.

Aurické léčení - Aurické léčení je velmi jednoduchá metoda a používá-li jej osoba s velkou vůlí a imaginační schopností, může mít i velmi pozitivní účinky. Tuto metodu můžete použít i na někoho jiného. Je to velmi jednoduché. Prostě si léčenou osobu nebo sebe představte ponořené do barevného světla. Musíte si tuto barvu imaginovat tak silně, že ji skoro uvidíte. Barvami můžeme léčit celé tělo nebo jen jednu část. Při imaginaci barvy používáme jasnou, lehce průhlednou, sytou a čistou barvu. Pokud máte s imaginací barev problémy, vytvořte si barevné vzory všech barev a denně se na ně dívejte. Snažte se, abyste byli schopní si libovolnou barvu kdykoliv vybavit a představit před vaším duševním zrakem.

Pro léčení musíme vybrat co nejvhodnější barvu, proto si prostudujte následující seznam :
· Červená - Zahřívá, oživuje, léčí choroby krve a jaterní infekce.
· Oranžová - Je dobrá pro dýchací systém, povzbuzuje a posiluje, podporuje činnost střev.
· Žlutá - Výborná na střeva a vnitřní orgány, odstraňuje strach, duševně povzbuzuje, vhodná na poruchy zažívání a pálení žáhy, pomáhá při menstruačních problémech.
· Zelená - Celkově neutrální a povzbuzující, skvělá na bolesti hlavy, srdeční potíže a vředy. Pokud máte pochybnosti, použijte zelenou.
· Modrá - Ochlazuje, desinfikuje, skvělá na libovolné záněty, dobrá na rány, spáleniny a revma.
· Indigově modrá - Uklidňuje, vhodná na emocionální poruchy, hluchotu a výborná na oči.
· Fialová - Skvělá na duševní poruchy a oslabený nervový systém i na plešatost.
Aurické léčení je možné aplikovat i na čakry nebo problémy s čakrami spojené, pak použijte barvu dané čakry.

Tím jsou všechny jednoduché léčebné metody vyčerpány a na vás je, abyste některé z nich zkusili použít. Chci jen podotknout, že metody, které se týkají prány, můžete zesílit, jsou-li prováděny pod zdravým stromem, protože stromy mají běžně přebytek prány. Pokud se budete přesně držet daných instrukcí, úspěch je zaručen. Nejlepších úspěchů dosáhnete kombinací pro vás nejlepších metod. Většina léčitelů říká, že je možné vyléčit každou nemoc, ale ne každého člověka.

Upozornění : Metoda dýchání do čaker může být zvláště nebezpečná při dýchání do základní čakry. Ještě jednou vás upozorňuji na nutnou opatrnost při provádění této metody. Pokud si myslíte, že dýchání do základní čakry pro vás není nutné, raději základní čakru vynechejte.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Atma Kriya jóga - cesta z hlavy do srdce (06.04.2012)
Z člověka člověkem ... (26.10.2008)
Mantra myšlenek ve vztahu k čakrám a našemu osudu (21.01.2008)
Dýchanie na energetizovanie organizmu (13.09.2007)
Čas - Utrpení - Smrt (29.05.2007)
Svobody nelze dosahovat (25.05.2007)
Pozorovatel a pozorované (21.05.2007)
Několik úvah o advaitě v ČR (11.05.2007)
Morální předpisy stanovené jógou (13.04.2007)
Co je to mysl? (2.) (30.03.2007)
Co je to mysl? (1.) (29.03.2007)
Stručne o postupoch v jogickom úsilí (26.03.2007)
Ako rozoznať majstra od podvodnika? (03.03.2007)
O dvou druzích soustředění (25.02.2007)
Karel Weinfurter (24.01.2007)
Karma (19.11.2006)
Dosažení jednobodovosti v átmanu (27.10.2006)
Vědomí je vše, vše je Vědomí II (13.10.2006)
Vědomí je vše, vše je vědomí (11.10.2006)
Osvícení (07.08.2006)
Sadhu Óm - Způsob, jak vysvitne poznání (29.07.2006)
Strach (04.07.2006)
Mistr a žák (28.06.2006)
O vztahu Mistra a žáka (13.11.2005)
Daršan od Marty Janssen - pozvánka (18.09.2005)
Cvičení jógy v Brně (12.09.2005)
Seminář náda jógy S Roopem Vermou (14.08.2005)
Bharatnatjam (30.05.2005)
Etika jógy (24.05.2005)
Podvod Sai Baba? (17.05.2005)
Jak přemoci vášně (07.05.2005)
Védántická modlitba (04.05.2005)
Poselství svámího Čitanandy čs. jogínům (03.05.2005)
Jsme mistry, nebo žáky? (15.11.2004)
Propast (04.11.2004)
O pozorovateli a vědomí Já Jsem (29.10.2004)
Duchovní cesta (04.10.2004)
Smysl života bytosti (25.09.2004)
Řádně se zmýlit v guruovi (22.09.2004)
Jóga sútra (21.09.2004)
Opičky (20.09.2004)
Blázen (18.09.2004)
Duchovní učitel a hledající (17.09.2004)
Zlá a dobrá existence (11.09.2004)
Všechny cesty jsou moje cesty... (23.08.2004)
O psychoenergetických vzorcích neboli vásánách (03.08.2004)
Emočně - pocitový impotent (27.07.2004)
O přijetí sama sebe i ostatních (24.07.2004)
O úskalích duchovního života - úvod (04.07.2004)
Odkud přichází ty myšlenky? (03.06.2004)
Práce s energií a bolesti hlavy (09.05.2004)
Dva pohledy (06.05.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (2.) (01.01.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (1.) (01.01.2004)
Mantry (3.) (23.12.2003)
Mantry (2.) (22.12.2003)
Mantry (1.) (21.12.2003)
Vývoj člověka podle tradic jógy (19.12.2003)
Učení mistrů moudrosti - základní instrukce (06.12.2003)
Šiva Natarádž - tančící Šiva (05.12.2003)
Vidění ochranného kruhu (04.12.2003)
Kayakalpa a pět tibeťanů (19.11.2003)
Meditace spojených srdcí (14.11.2003)
Čakry a jejich lokalizace (14.11.2003)
Bhakti jóga (13.11.2003)
Kozmická pamäť (13.11.2003)
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!