Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. B. Stern:
Jak optimisté, tak pesimisté jsou přínosem pro společnost. Optimisté vynalezli letadlo, pesimisté padák.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2108x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2028x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1619x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1496x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tajemno

* Čtvrtá expedice vědců k Patomskému kráteru


JiHo - Tajemno - 09. 01. 2011 (7327 přečtení)

Záhadný přírodní útvar, nacházející se v okrese Bodaibo v Irkutském regionu, navštívila od 8 do 14 srpna 2010 další komplexní expedice ruských vědců. Objekt je také znám jako Patomský kráter, ale jeho původ je stále předmětem zuřivé debaty mezi akademiky. Tentokrát se rozsáhlého průzkum kráteru zúčastnilo přes dvacet lidí z různých výzkumných ústavů. Výpravu inicioval předseda Rady federace Sergej Mironov. Cílem expedice bylo studium kráteru a jeho povahy.



Sergej Mironov je vystudovaný geofyzik a pracoval 20 let v oboru. Napsal také předmluvu k nedávno vydané knize Andreje Moiseenka a Sergeje Jazeva "Záhada Patomského kráteru", ve které mimo jiné poznamenal, že by velice rád navštívil svahy "hnízda ohnivého orla", jak říkají staří Jakuti kráteru uprostřed tajgy. Neuplynul ani rok a tento sen se mu uskutečnil.

Patomský kráter poprvé spatřil v roce 1949 irkutský geolog Vladimir Kolpakov. Toto byla již čtvrtá expedice, která se uskutečnila v poslední době, první z nich byla v roce 1995. Současné expedice se zúčastnili zástupci Leningradského Hornického ústavu, Irkutského Ústavu geochemie, tým z Jekatěrinburgu. Během expedice bylo provedeno vysoce přesné zaměření a mapování kráteru, elektrický průzkum, snímání hloubky kůry v okolí kráteru a gravimetrické studie. Podle vedoucího výzkumného institutu geofyziky, UB RAS Dmitrije Demežka, celkem vědci analyzovat více než 150 kilogramů vzorků hornin a rostlin. Nicméně, výsledky nebudou předloženy dříve než v březnu 2011 na konferenci Hornického ústavu v Petrohradě. Vědci se shodují na tom, že se jedná o jedinečný objekt, nemající ve světě obdobu a vyžadující podrobný průzkum.

Jeden z účastníků expedice, zastupující Irkutskou státní universitu, Dmitrij Semjonov řekl, že už nyní je možné s jistotou říci, že vznik unikátního přírodního úkazu nesouvisí s meteoritem. Tato hypotéza byla zamítnuta odborníky z několika důvodů - kráter nevypadá jako trychtýř, který obvykle tvoří padající meteority a nebylo nalezeno samotné meteoritické tělo. Kráter je možná "mladou" sopkou, ale v okruhu tisíce kilometrů v zemských horninách není žádná sopečná činnost... Další hypotéza se týká souvislosti původu Patomského kráteru s podzemním výbuchem zemního plynu. V každém případě se podle zjištění geologů jedná o velmi mladý kráter, jehož stáří je jen několik set let a podle některých zdrojů i méně než sto let.

"Patomský kráter potřebuje ochranu pro další výzkum, stejně tak jako přírodní památka, která je předmětem zájmu ruských i zahraničních turistů. Bylo by správné, aby se Patomský kráter stal přírodní památkou federálního významu," - řekl Sergej Mironov. Podle něj tento návrh už získal podporu příslušných výzkumných center regionu Irkutsku a v Sibiřské oblasti RAS, a stal se jedním z projednávaných témat u kulatých stolů VI. Bajkalského ekonomického fóra v září 2010 v Irkutsku.

Zdroje:
Ученые в четвертый раз изучили Патомский кратер

Патомский кратер изучила очередная экспедиция
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!